زن افغان نگران‌تر از همه از بازگشت طالبان به قدرت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

زن افغان نگران‌تر از همه از بازگشت طالبان به قدرت این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

زنان افغانستان به‌ویژه نسلی که هرگز حکومت طالبان را به‌چشم ندیده‌اند از قدرت گرفتن این تندروان مذهبی پس از خروج قریب‌الوقوع نیروهای آمریکایی سخت هراسانند، شاید هراسان‌تر از باقی بخش‌های جامعه.

خانم سعادت، صاحب آرایشگاه همین زنانه، زاده و بزرگ‌شدهٔ ایران است. او چون اجازه نداشت در ایران آرایشگاه باز کند ۱۰ سال پیش به میهنی برگشت که هرگز آن را ندیده بود. اما منتقدان می‌گویند عبارات فوق بسیار کلی است و هر تفسیری از آن ممکن است و همچنین هیچ ضمانتی برای دیگر حقوق زنان نظیر حق سفر و جابجایی بدون اجازهٔ قیم مرد در این بیانیه نیامده است.کار پای تنور سیاه نانوایی به‌جای نشستن پای تخته سیاه کلاس

کبرا جزو شیعیان هزاره است که سالها هدف خشونت‌های طالبان و دیگر گروه‌های تندروی سنی مذهب بوده‌اند. او امیدوار است طالبان به قدرت برنگردند اما از دولت فعلی هم دل خوشی ندارد و می‌گوید تمام پولی را که کشورهای دیگر برای کمک به نیازمندان افغان می‌دهند، کارگزاران دولت بالا می‌کشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درودها دوستان فردا جمعه 30.4.2021 تبر بر سلطان 17.9.1442 ستاره بر درویش 10.2.1400 چرخ اقبال بر پاپ بانو منهم برای دختران و زنان و دموکراسی شکننده در افغانستان نگرانم گفتار نیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه

دختران با شرف با تمام قلبم برایتان گریستم کاش میشد کاری برایتان کرد لعنت بر هر چه تعصب خشک وکور از هر جنس وهر مدل

هرکس خود را مسلمان می‌داند، باید حکم اسلامی را بپذیرد! طالبان و القاعده و حکومت اسلامی ایران و... واقعیت شعور اسلامی هستند، اما شاگردان تنبل اسلامی که اندکی از آیه‌های مکی می‌دانند و آیه‌های مدنی که اصل+ برنامه+ قوانین اسلام در آن ذکر شده است را نخواندەاند!

نه طالبان واقعیت افغانستان است نه سپاه و طویله علمیه قم ، واقعیت ایران !

چقدر چموشید شماها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همسر بیل گیتس بعد از طلاق به دومین زن ثروتمند دنیا تبدیل می‌شودتخمین زده می‌شود خانم ملیندا فرنچ گیتس بعد از جدایی از بیل گیتس به ثروتی معادل ۷۳ میلیارد دلار دست یابد. به ما گفتند مهریه‌اش را بخشیده که 🤔 خدائیش قیافه نداره،بنده خدا بیل چقدر زجر کشیده... به نظرم بهترين هولدر دنيا با اختلاف همين ايشونه. تو كف خريد، حالا داره تو اوج ميفروشه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت رها شمس، داور زن ایرانی از بازگشت به داوری در فوتبال ایتالیا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

خروج بیش از 150 هزار میلیارد تومان از بورس ایران به منظور خرید رمز‌ارزسرمایه‌گذاران عمده بورس ایران طی ماه‌های اخیر بیش از 150 هزار میلیارد تومان سرمایه را از بورس این کشور به منظور خرید رمزارز خارج کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی تو ایران پول دزدی از مردم پول غادت و چپاول از منابع ملی خیلی زیادتر از ایناس.دولت و ملت ترکیه باید سباستهایی اتخاذ کنن تا دلارای این خارکسه هارو ازشون بگیرن مثل اقامت و سرمایه گذاری و ...بعد گرفتن بندازنشون بیرون.بخدا تمام بدهیهای ترکیه پرداخت میشه یه ترکیه دیگه هم میشه ساخت بزودی رمز ارزها هم به سرنوشت بورس مبتلا خواهند شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نگرانی کنگره از پایان مهلت سه‌ماهه آژانس قبل از دستیابی به توافق جدید با ایرانجمهوری‌خواهان کنگره از وزیر امورخارجه آمریکا خواستند راهبرد خود برای اطمینان از شفافیت هسته‌ای ایران در جریان مذاکرات اتمی را به کنگره ارائه کند. به گزارش کنگره رو دعوت به خویشتنداری می کنیم .. جمهوری اسلامی هم محکوم می کنیم ! 🙂 نگفتم بهانه بعدی میشه حقوق بشر؟این واژه حقوق بشر بزرگترین خدمت رو به غرب کرده.به اسم حقوق بشر چه جنایتها و کشتارها ، غارتها و فروش سلاح هایی که نکرده !!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »