زنبورهای عسل در معرض نابودی؛ اروپا ناتوان در اتخاذ اقدامات اساسی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

پس از ۶ سال تاخیر، اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه در یکی از کمیته‌های فنی ‌اش متنی را تصویب کرد که قواعد بروزرسانی شده «ارزیابی تاثیر حشره‌کش‌ها بر زنبورهای عسل» است. با این حال متن تصویب شده فاقد بخش های کلیدی پیشنهادات سازمان امنیت غذایی اروپاست.

جمعیت زنبورهای عسل بطور خاص و حشرات بالدار گرده‌افشان بطور عام در دهه‌های اخیر کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد با این حال اتحادیه اروپا همچنان اقدامات اساسی برای ممانعت از این روند خطرناک را به آینده موکل می کند.

این سازمان اروپایی گفته است که حشره‌کش‌هایی که برای دفع آفات در بازار به کشاورزان فروخته می شود، مورد آزمایش جدی قرار نگرفته اند. اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۸، سه نوع اصلی حشره‌کش نئونیکوتینوئید را ممنوع اعلام کرد که در از بین رفتن زنبورهای عسل نقش دارند اما احتمالا این حشره‌کش‌ها با حشره‌کش‌هایی که آنها نیز مشکل‌زا هستند جایگزین خواهند شد.

این مطالعه نشان می دهد که جمعیت حشرات بالدار بین سالهای ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۶، در مناطق حفاظت شده آلمان تا ۷۵ درصد کاهش داشته است که بسیار بیشتر از پیش بینی ۵۸ درصدی است که برای یک مقیاس جهانی برآورد شده است. از سوی دیگر بیش از دو دهه است که در کشورهای دیگر جهان نیز از استرالیا تا ایالات متحده آمریکا، کندوداران از حجم بالای مرگ و میر زنبورهای عسل اظهار نگرانی می کنند. در اروپا بین سالهای ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۵ میلادی، ۲۵ درصد جمعیت زنبورهای عسل پرورشی کاهش داشته است.

تخمین زده می شود که خدمتی که گرده افشانی حشرات به امنیت غذایی جهان می کند معادل ۲۶۵ میلیارد دلار است.نگرانی از کاهش جمعیت زنبورهای عسل در ایران نیز در برخی از گزارش‌ها در سالهای گذشته مورد توجه قرار گرفته است. در سال ۱۳۹۷ اخباری از تلفات ۵۰ درصدی زنبورها در منطقه آذربایجان ایران گزارش شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ از مهرماه تمام دریافتی پزشکان با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزندرئیس سازمان امور مالیاتی در گفت وگو با ایلنا: در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ از مهرماه تمام دریافتی پزشکان با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نامه اعتراضی سفیر ایران در بلژیک به اعضای پارلمان اروپاهمزمان با بالا گرفتن دور جدیدی از تنش‌ها میان ایران و ایالات متحده بر سر تحریمهای وضع شده علیه جمهوری اسلامی، پیمان سعادت سفیر ایران در بلژیک طی نامه‌ای به اعضای پارلمان اروپا خواستار رعایت تعهدات اروپایی در چارچوب برجام شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایرانیان در مرداد ماه چقدر از تلگرام استفاده کردند؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »