دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 59%

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دیوان حقوق بشر اروپا روز سه‌شنبه ۲۷ اوت (پنج شهریور) دولت روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی، وکیل و حقوقدان افشاگر در زندان محکوم کرد.

براساس رای عالی‌ترین مرجع قضایی حقوق بشر در اروپا، دولت روسیه در این پرونده جنجالی به دلیل بدرفتاری، ممانعت از دسترسی به درمان متناسب، تحقیقات قضایی ناقص درباره شرایط مرگ، دوره طولانی بازداشت موقت، حکم غیرمتناسب و چند مورد دیگر، به نقض حقوق بنیادین آقای ماگنیتسکی محکوم شده است. سرگئی ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸ و در زمانی که به‌عنوان یک وکیل در یک دفتر وکالت برای شرکت آمریکایی هرمیتیج کاپیتال کار می‌کرد، بازداشت شد. او راز بزرگ‌ترین پرونده تخلف مالیاتی روسیه به ارزش ۵/۴ میلیارد روبل (معادل ۱۳۰ میلیون یورو) از سوی پلیس مالیاتی و شماری از مقام‌های عالی‌رتبه روسیه را بر ملا کرده بود. آقای ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۹ در زندان بوتیرکا در مسکو و در حالی که تنها ۳۷ سال داشت، درگذشت.

دیوان حقوق بشر اروپا روز سه‌شنبه دولت روسیه را به دلیل نقض حقوق بنیادین این شهروند به پرداخت ۳۴هزار یورو به همسر و مادر سرگئی ماگنیتسکی محکوم کرد. در رای دیوان، محکومیت این وکیل به اتهام تخلف مالیاتی، سه سال پس از مرگ وی، نشانه وخامت وضعیت دادرسی در روسیه توصیف شده است.این پرونده جنجالی، پیش از این باعث تیرگی شدید روابط میان ایالات متحده آمریکا و روسیه شده بود. کنگره ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ با تصویب «قانون ماگنیتسکی» افرادی را که در قتل این وکیل روس نقش داشتند، تحریم کرد.

دیوان حقوق بشر اروپا با وجود محکوم کردن روسیه در چند مورد اتهامی، شکایت خانواده ماگنیتسکی درباره بازداشت خودسرانه وی از سوی دولت روسیه را رد کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک مخالف حجاب اجباری در ایران 'به ۲۴ سال زندان محکوم شد'وکیل صبا کرد افشاری می گوید این فعال حقوق زنان و از مخالفان حجاب اجباری در دادگاه انقلاب از جمله به اتهام تشویق به فساد و فحشا، در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. گفته می شود که ۱۵ سال از این مدت قابل اجرا خواهد بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دبیر کمیته فیلترینگ: اقدامات ایران در سالم‌سازی فضای مجازی خاری در چشم دشمنان استدبیر کمیته فیلترینگ کشور با تاکید بر این موضوع که حتی در کشورهای خارجی برای استفاده کودکان از فضای مجازی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود، گفت: ما درصدد محدودسازی فضای مجازی نیستیم و نمی‌خواهیم با اعمال محدودیت خاص به نفع جریان خاص یا گروه خاصی حرکت کنیم. از تمام فعالیت‌هایی که مانع تاثیر محتواهای نامناسب باشد، حمایت و با آنها برخورد نمی‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عدالت آموزشی و سهم پایین مخارج آموزشی دولت در ایرانتهران- ایرناپلاس- شش استان ایران بیش از ۸۰ درصد از پذیرفته­‌شدگان کنکور سال جاری را به خود اختصاص داده­‌اند و دانش‌آموزان ۲۰ درصد از مدارس، به ۸۰ درصد موقعیت‌های برتر در کنکور دست پیدا می‌کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

زنان؛ دست بالا در کار بدون مزد۵.۱۳ درصد از شاغلان در سال ۹۷، بدون اینکه مزد دریافت کنند، فعالیت می‌کنند. 62.38 درصد از این افراد که مرکز آمار از آنها با عنوان «کارکن فامیلی بدون مزد» نام می‌برد، زنان هستند و برای یکی از اعضای خانوار خود که با وی نسبت خویشاوندی دارند کار می‌کنند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شنای کودکان کوبایی در استخر سیاراین استخر متحرک به وسیله یک تراکتور در مناطق روستایی جا به جا می شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »