زنان تاثیرگذار ایران: ساره امیری؛ از وزارت علوم در امارات تا مدیریت یک پروژه جسورانه

29/04/1399 04:05 ب.ظ

خبر پرتاب کاوشگر مریخ‌پیما امید به فضا از امارات که بناست برای ماموریتی ۲ساله به فضا برود از نظر علمی مهم است اما از لحاظ دیگری هم اهمیت دارد. یکی از مدیران این پروژه زنی جوان،اصالتا بلوچ و ایرانی است؛ ساره_امیری زنان_تاثیرگذار DehkordiMaryam

از سوی دیگر، در تاریخ جهان بسیاری از زنان و مردان نیز به دلیل استعداد شگرف برای تخریب و نابودی ساخته‌های دیگران، «تأثیرگذار» نام‌گرفته‌اند.

۲۰۰ سال اخیر ما بوده‌اند؛ چه به دلیل تأثیر مثبت بسیاری از آن‌ها در افزایش آگاهی عمومی، کاهش تبعیض علیه زنان، ارتقای سواد و موقعیت اجتماعی، مقابله با فشارهای مذهبی، مشارکت در پروژه‌های علمی، سیاست‌ورزی، موسیقی و سینما و چه به دلیل تأثیر بعضی از آن‌ها در تشویق به خشونت، گسترش جهل و جزم‌اندیشی و سوءاستفاده از قدرت مالی و اقتصادی در جهت منافع خود.

مجموعه «زنان تأثیرگذار» «ایران‌وایر» یک مقدمه است. افرادی که نام‌شان در این فهرست آمده است، نماینده برخی اقشار جامعه هستند که هر روز در ایران و کشورهای دیگر بر زندگی خانواده و اجتماع خود تأثیر می‌گذارند. بدیهی است که همه فعالیت‌ها و یا تمام افراد حاضر در این مجموعه مورد تأیید «ایران‌وایر» نیستند اما تأثیرگذاری هیچ‌یک از افراد این لیست را نمی‌شود کتمان کرد.

این لیست، دومین سری سلسله بیوگرافی‌های زنان تأثیرگذار ایران است که به‌مرور تکمیل می‌شود. از مخاطبان «ایران‌وایر» درخواست داریم تا پیشنهادات خویش را برای غنای این مجموعه با ما در میان بگذارند.

ادامه مطلب:
iranwire »

زنان بم زودتر از مردان پرسپولیس قهرمان شدندسریال پیروزی‌های پرسپولیس ادامه یافت و حالا فاصله این تیم با جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران، تار مویی بیشتر نیست.

کاهش ۷۰۰ هزار نفری زنان شاغل گواهی بر ناعادلانه بودن بازار کار/ نسبت زنان به مردان در بازار کار یک به ۶ شدیک کارشناس روابط کار و فعال حوزه زنان گفت: گزارش تازه مرکز آمار نشان می‌دهد زنان اولین گروهی هستند که در نوسانات اقتصادی شغل خود را از دست می‌دهند.

زنان نوازنده در کنسرت‌های موسیقی چه وضعیتی دارد؟مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است نوع نگاه به فعالیت‌های اجتماعی بانوان در نقاط مختلف کشور علاوه ‌بر نگاه دین مبین اسلام به زن و ریحانه دانستن او، می‌تواند گاهی ناشی از نگاه به زن در خرده‌فرهنگ‌ها هم باشد.

سقوط آزاد ریال؛ دلار و یورو بار دیگر رکورد زدندارز خارجی در ایران در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۸ درصد ارزش خود را از دست داده است، نیمی از این کاهش در کمتر از یک ماه گذشته رخ داده است.

کاهش ۷۰۰ هزار نفری زنان شاغل گواهی بر ناعادلانه بودن بازار کار/ نسبت زنان به مردان در بازار کار یک به ۶ شدیک کارشناس روابط کار و فعال حوزه زنان گفت: گزارش تازه مرکز آمار نشان می‌دهد زنان اولین گروهی هستند که در نوسانات اقتصادی شغل خود را از دست می‌دهند.

انتقال اختیارات امیر کویت به ولیعهد به طور موقت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimولیعهد کویت اداره امور کشور را برعهده گرفت دفتر امیر کویت طی حکمی، ولی‌عهد این کشور را بعد از وخامت اوضاع امیر کویت، مأمور اداره کشور کرد