زاکانی: بالارفتن مشارکت در انتخابات امکان ریشه‌کنی فساد و فقر را فراهم می‌کند

28/03/1400 10:20 ق.ظ

کاندیدای مستعفی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: هر چقدر مشارکت در انتخابات بالاتر برود امکان ریشه کنی فساد و فقر و تبعیض از جامعه بیشتر می شود.

کاندیدای مستعفی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: هر چقدر مشارکت در انتخابات بالاتر برود امکان ریشه کنی فساد و فقر و تبعیض از جامعه بیشتر می شود. وی با تاکید بر این که بودن یا نبودن ما موضوعیت ندارد، تصریح کرد: بودن یا نبودن راه امام موضوعیت دارد، بنابراین امام به سنت‌های الهی پایبند بودند و اسلام را حداکثری می دانستند.

امام حفظ نظام اسلامی را اوجب واجبات می دانستند و به هیچ وجه ضربه زدن به نظام اسلامی را جایز نمی دانستند.

زاکانی یادآور شد: امام تبعیت از ولی فقیه و امر ایشان را واجب الطاعه می دانستند، نه اینکه نظر ولی فقیه را یک نظر کارشناسی در کنار نظرات کارشناسی دیگران بنامد. امام مردم سالاری دینی را باور داشتند و می فرمودند من خادم مردم هستند و مقام معظم رهبری نیز می فرماید من نوکر مردم هستم. بنابراین برای مسئولین جایی برای آقایی و سروری باقی نمی گذارد بلکه همه مسئولان خاک پای مردم هستند.

رییس مرکز پژوهشهای مجلس ادامه داد: امام عظیم الشان ما یک موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی دادند، بنابراین آن روز که بخشی از مسئولان و جامعه که دچار اشرافی گری و فرهنگ کاخ نشینی شده خلاف فرمایشات امام عظیم الشان ما است. امام عظیم الشان ما انقلاب اسلامی را با همه ابعاد آن مقدمه ظهور می دانستند که ظهور کبری اتفاق بیفتد و ما همه مقدمه هستیم. این ویژگی های امام و پیروان او است و هر چیزی غیر از این بدلی است چه پیرو امام باشد چه نباشد ما کنار رفتیم تا این هفت ویژگی در کشور حاکم شود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

انتخابات ۱۴۰۰ - روحانی: میزان مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم استانتخابات۱۴۰۰ - روحانی: میزان مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است ▪️یک روز مانده به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، مقامات ارشد جمهوری اسلامی با ابراز نگرانی از تحریم گسترده انتخابات، از واجدان شرایط می‌خواهند «با وجود گله‌ها»، رای بدهند گور باباشون و گور بابای دموکراتها که اینقدر از این حکومت جمهوری اسلامی حمایت می کنند و پشتیبان شون هستند برای قتل و عام مردم ایران. No2IR یک عمر بدی کردی و دیدی ثمرش را خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردی؟ تا حال به امید بهبودی در تمام انتخابات ها شرکت کردم ولی هرروز بدتر از دیروز بوده حال دیگر رای نمی دهم شاید وضعیت تغییر کرد.

انتخاب نظام ۱۴۰۰ - یک دیدگاه: میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت‌وگو با آرش غفوریدر انتخاب نظام ۱۴۰۰ - یک دیدگاه بشنوید: میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت‌وگو با آرش غفوری 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

قاضی‌زاده هاشمی: مشارکت بالا در انتخابات سبب می‌شود رئیس جمهور قوی داشته باشیمکاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت که مشارکت بالا در انتخابات سبب خواهد شد یک رئیس جمهور قوی داشته باشیم.

شورای همکاری خلیج فارس خواستار مشارکت در مذاکرات وین شد | DW | 16.06.2021وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خواستار مشارکت این شورا در مذاکرات احیای برجام شدند. کشورهای عربی منطقه خواستند تا موضوع موشک‌های ایران نیز به عنوان بخشی در مذاکرات هسته‌ای وین گنجانده شود. واقعا که غرب های ملخ خور از چه میترسند، شما فقط پول دارید که آن هم روزی تمام خواهد شد ولی مردم ایران زمین غیرت دارند هر که چه از خودی و چه بیخودی را به زانو در میاورند کشورهای اعراب مال این حرفها نیستن هروقت گفتند خر شما بگیدعر

شورای همکاری خلیج خواستار مشارکت در مذاکرات هسته‌ای وین شدوزیران امور خارجه شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز چهارشنبه 16 ژوئن 2021 در ریاض گردهم آمده و با محکوم کردن دخالت طرف‌های خارجی در امور داخلی کشورهای قویاازخواسته برادرانمان در شورای_همکاری_خلیج حمایت میکنیم. درمذاکرات بایدن و پوتین ،‌ بوضوح اثبات شد که خامنئي میخواهد جهان را هم به گروگان بگیرد والبته این خیلی مسخره است وبگونه هیتلر فکرکردن است. پوتین خودش هم قبول داشت که قاتل است وحرف آقای بایدن بسیار درست بوده است .

درخواست شورای همکاری خلیج برای مشارکت در مذاکرات هسته‌ای ایرانشورای همکاری خلیج اصرار ایران برای عدم انجام تعهدات آژانس انرژی اتمی را محکوم کرده و خواستار مشارکت در مذاکرات هسته‌ای شد. - خبرگزاری آناتولی خلیج_فارس

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی پس از انداختن رای خود در شعبه رای گیری حسینیه جماران در پاسخ به این پرسش که چرا به‌خاطر رئیسی کناره‌گیری کردید؟ گفت: به این خاطر کناره ‌گیری کردم تا آنچه که امام عظیم الشان مان‌دنبال می کردند و ملت رشید ایران طلب می کردند در جامعه محقق شود.

وی با تاکید بر این که بودن یا نبودن ما موضوعیت ندارد، تصریح کرد: بودن یا نبودن راه امام موضوعیت دارد، بنابراین امام به سنت‌های الهی پایبند بودند و اسلام را حداکثری می دانستند. امام حفظ نظام اسلامی را اوجب واجبات می دانستند و به هیچ وجه ضربه زدن به نظام اسلامی را جایز نمی دانستند.

زاکانی یادآور شد: امام تبعیت از ولی فقیه و امر ایشان را واجب الطاعه می دانستند، نه اینکه نظر ولی فقیه را یک نظر کارشناسی در کنار نظرات کارشناسی دیگران بنامد. امام مردم سالاری دینی را باور داشتند و می فرمودند من خادم مردم هستند و مقام معظم رهبری نیز می فرماید من نوکر مردم هستم. بنابراین برای مسئولین جایی برای آقایی و سروری باقی نمی گذارد بلکه همه مسئولان خاک پای مردم هستند.

رییس مرکز پژوهشهای مجلس ادامه داد: امام عظیم الشان ما یک موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی دادند، بنابراین آن روز که بخشی از مسئولان و جامعه که دچار اشرافی گری و فرهنگ کاخ نشینی شده خلاف فرمایشات امام عظیم الشان ما است. امام عظیم الشان ما انقلاب اسلامی را با همه ابعاد آن مقدمه ظهور می دانستند که ظهور کبری اتفاق بیفتد و ما همه مقدمه هستیم. این ویژگی های امام و پیروان او است و هر چیزی غیر از این بدلی است چه پیرو امام باشد چه نباشد ما کنار رفتیم تا این هفت ویژگی در کشور حاکم شود.

زاکانی تصریح کرد: اولین توصیه من به رییس جمهور منتخب این است به حسینیه جماران بیاید و از در و دیوار اینجا درس بگیرد و در حقیقت از سادگی، بی آلایشی و آنچه که عظمت امان را رقم زد درس بگیرد. یک روز در همین حسینیه حضرت آیت الله مشکینی از امام تعریف حداقلی کردند که امام به ایشان اعتراض کردند و فرمودند برو دعا کن آدم شویم. امروز اگر از برخی مسئولان تعریف نشود مسئولان بدشان می آید یعنی عملا ما راه بیراهه‌ای را طی کردیم و هر آنچه رهبر معظم انقلاب و امام می فرمودند در برخی از مسئولان ما اثر نداشته است.

وی همچنین گفت: مسئولان باید مثل مردم در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرند و ان شاءالله رییس جمهور آینده هم با تمسک به اسلام و تکیه به رهبری و مردم بتواند ریشه فقر، فساد و تبعیض را در کشور بکند و راه را برای تحقق آزادی، استقلال و عدالت در کنار معنویت و پیشرفت محقق کند.

زاکانی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه در برخی از شعب رای نام جلیلی و شما در لیست‌ها وجود دارد، گفت: فکر نکنم اما اگر چنین چیزی باشد حتما باید خط بزنند چون قانونا اشکال دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر کاندیدای مورد نظرتان رای بیاورد آیا با شما برای جایگاهی صحبت شده است یا خیر، گفت: این مسئله برای من موضوعیت ندارد چرا که از نظر من بهترین جا برای خدمت مرکز پژوهش‌های مجلس است است و من در آنجا نوکری می کنم و این خیلی بد است که هر کسی هر جایی که دوست داشته باشد ول کند و جای دیگری برود.

زاکانی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود به شما ما پیشنهاد وزارت داده شده، خاطر نشان کرد: خیر، بنده وزارت و رییس جمهوری را خیلی کمتر از این می بینم که بخواهم شان یک بچه بسیجی را پاس وزارت خورد کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر شما وزارت و ریاست جمهوری را در شأن بچه بسیجی نمیبینی پس چرا کاندیدا شدید، گفت: اینجا اجرایی نیست، بلکه محل فکر و کانون اندیشه مجلس شورای اسلامی است. بنده نامزد شدم چون ریاست جمهوری جایی است که با انتخاب آن تحولات بزرگی در کشور رقم می خورد و رییس جمهور بعد از رهبر معظم انقلاب دومین فرد و بالاترین رکن اجرایی کشور است و یکی از مشکلاتی که طی سالیان گذشته به خصوص این ۸ سال به ما تحمیل شده این است که کسانی بر سر کار آمدند که ویژگی هایی که برای پیروی از خط امام ذکر کردم را نداشتند و بی خودی اسم حضرت امام را نیز خراب می کنند. بنده آمدم که اگر در صورت استقبال مردم در صحنه حضور داشته باشند تا انتهای کار بروم و از ابتدا نیز گفته بودم جریان انقلاب مهم تر از افراد آن است، از هر پنج نفر ما مهم تر بودند.

این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین هر کسی که اقبال بیشتری داشته باشد ما حتما به او کمک می کنیم و آنانی که وعده آمدن و رفتنشان را محاسبه مادی و معاملاتی می کنند خسر الدنیا و آخرت هستند. ما به این‌ها نه نگاه داریم و نه یک منافع دنیا ارزش نگاه کردن ندارد. هر کسی رای بیاورد رییس جمهور محترم کشور ما است و ما از همان لحظه به او برای نوکری مردم و انقلاب کمک می کنیم.

وی در پایان گفت: مشارکت مردم تاثیر بالایی دارد و منشاء استحکام درونی انقلاب و انسجام ملی و مایه پشت گرمی رییس جمهوری است که می خواهد اقدامات قاطع و اصلاح‌گرایانه را در دستور خود قرار دهد. هر چقدر رای مردم بالاتر برود امکان ریشه کنی فساد و فقر و تبعیض از جامعه بیشتر می شود.