قاضی‌زاده هاشمی: مشارکت بالا در انتخابات سبب می‌شود رئیس جمهور قوی داشته باشیم

26/03/1400 08:20 ب.ظ

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت که مشارکت بالا در انتخابات سبب خواهد شد یک رئیس جمهور قوی داشته باشیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت که مشارکت بالا در انتخابات سبب خواهد شد یک رئیس جمهور قوی داشته باشیم. وی افزود: این مسئله در بسیاری از کشورهای دنیا حل و فصل شده و کشورهایی که رشد اقتصادی سریع را تجربه کردند، یک بخشی با اصلاح نظام اداری، مبارزه با فساد اداری و بالا بردن سلامت اداری بوده است.

در مجاورت ما کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان با تمرکز روی اصلاحات اداری توانستند یک رشد سریع کوتاه‌مدت را تجربه کنند.

وی یادآور شد: غیر از اینکه فرآیندها باید اصلاح شود و متولیان مشخص شوند و دولت الکترونیک مستقر شود، ما به یک نظام جامع شفافیت نیاز داریم. یعنی مجموعه فرآیندها و امضاهایی که می‌شود همچنین زمان‌بندی‌های مورد نیاز باید در سامانه‌ای باشد که عموم مردم بتوانند بر آن نظارت کنند و با تخلفات برخورد کنند.

قاضی‌زاده ادامه داد: نکته بعدی حذف مجوزهاست. خیلی وقت است که در دنیا به اهلیت مرتبط شده است. یعنی وقتی کسی دارای شایستگی برخورداری از شغلی را دارد، نباید انحصار ایجاد شود. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی که تحصیلات عالیه و مدرک مهارتی در یک حوزه دارد یا سابقه فعالیت دارد و اهلیتش در آن حوزه مشخص است دولت باید استانداردها را اعلام کند و اجازه کار داشته باشد و وقتی از حدود قانونی خارج شد با او برخورد شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

دعوت سخنگوی دولت از مردم برای مشارکت در انتخاباتسخنگوی دولت: *شور و شوق انتخاباتی در میان مردم در حال افزایش است *عده‌ای نگران محدود شدن سبد انتخاباتی‌شان هست *دلایل زیادی وجود دارد که مردم را در پای صندوق‌های رای دعوت کنیم *باید به مردم بگوییم چه کسانی از شرایط پیش آمده بیشترین نفع را خواهند داشت پس مهندسی انتخابات از سوی دولت صحت دارد. وجود امثال شما در ترکیب دولت یکی از دلایل نیامدن مردم پای صندوقهاست که چه انتظار داشتند و چه نسبینشان شد زودتر بگویید وگرنه رای نمیدهیم البته میدانیم که شما دراین ۴۳سال از برکت اسلام راستین ومراجع خداشناس خداترس اینقدر راست گفتید که مردم شکی برایشان نمانده

شورای همکاری خلیج خواستار مشارکت در مذاکرات هسته‌ای وین شدوزیران امور خارجه شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز چهارشنبه 16 ژوئن 2021 در ریاض گردهم آمده و با محکوم کردن دخالت طرف‌های خارجی در امور داخلی کشورهای قویاازخواسته برادرانمان در شورای_همکاری_خلیج حمایت میکنیم. درمذاکرات بایدن و پوتین ،‌ بوضوح اثبات شد که خامنئي میخواهد جهان را هم به گروگان بگیرد والبته این خیلی مسخره است وبگونه هیتلر فکرکردن است. پوتین خودش هم قبول داشت که قاتل است وحرف آقای بایدن بسیار درست بوده است .

انتخابات ریاست‌جمهوری؛ نظر جمعی از شهروندان درباره مشارکت

کروبی: می‌خواهند با مشارکت پایین، ۲۹ خرداد جشن نابودی جمهوریت بر پا کنندمهدی کروبی در اظهار نظری جدید درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که حکومت «می‌خواهد روز ۲۹ خرداد جشن نابودی جمهوریت بر پا کند» و اصلاح‌طلبان باید برای بر هم زدن «این بازی» یک نامزد معرفی کنند. متن بالا توسط فرزند کروبی توییت شده مشاركت در انتخاباتى كه مهندسى آن پيش از شروع يك رسوايى تمام عيار بوده را نه مى پسندم و نه قابل دفاع. به استدلال عزيزانى كه فكر مى كنند راه برهم زدن بازى طراحى شده و خروج از اين وضعيت اسفبار تنها مشاركت در انتخابات است هم باور ندارم، اگرچه به نظر و تلاش آنان احترام مى گذارم. زر نزن آخوند شیاد IraniansBoycottElections

شرط تحقق مشارکت حداکثری از نظر جهانگیریجهانگیری: جنگ اقتصادی می‌خواست بنیان جمهوری اسلامی را از بین ببرد درتاریخ مشخص خواهد شد کارآمدان و ناکارآمدان چه کسانی بودند باید در پیشگاه ملت عذرخواه باشیم باید در این مقطع گلایه‌ها را کنار گذاشت برای صیانت از جمهوریت نظام همه پای صندوق‌های رأی برویم رای_بی_رای بزرگترین خیانت تو و ظریف و روحانی همین بود که با ماله کشی نگذاشتید نظام اسلامی از بین برود و کشور به سمت لاییسیته و کنار گذاشتن اسلام پیش برود .لعنت به تو

میزان مشارکت ۴۲ درصد برآورد شده استمیزان مشارکت ۴۲ درصد برآورد شده است بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی مرکز افکارسنجی ایران بعد از برگزاری سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری میزان مشارکت در انتخابات ۴۲ درصد محاسبه شده است. ۴۲ سال رژیم ایران همه تان را می شناسیم آخرش چی این همه تقلب این بیاد آن بیاد رژیم ایران حامیان شان خانواده هاتون همه جون به جونتون کنند محتاجان گدایان درگاه ایران ایرانی ها هستید از صدقه سری ایران و ایرانی ها جولان می دید ایرانی است شماها را گدا شاه کرد رژیم ایران : شماها حتی تاریخ هویت فرهنگ سواد ثروت ندارید به چه چیزتان می نازید اینقدر منم منم و می کنید قبل انقلاب فراموش کردید در کجای جایگاه بودید فقیر بودید حتی قدرت نداشتید از شهری به شهری برید اگر مردم ایران انقلاب نمی کردند در کجای جایگاه بودید

به گزارش ایسنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سوالی در برنامه تلویزیونی 20:30 درباره موانع صدور مجوزهای کار و راهکار حذف امضاهای طلایی در دستگاه‌های دولتی گفت: در اقتصاد ما تعداد زیادی رانت توزیع می‌شود. بخش‌های مختلف اقتصاد در نظامات مختلف ارزی، پولی، بانکی، مجوزها و تولید یک بروکراسی چندلایه درست کردیم که امضاهای طلایی سرنوشت‌ساز هستند و به عبارتی توزیع رانت می‌کنیم.

وی افزود: این مسئله در بسیاری از کشورهای دنیا حل و فصل شده و کشورهایی که رشد اقتصادی سریع را تجربه کردند، یک بخشی با اصلاح نظام اداری، مبارزه با فساد اداری و بالا بردن سلامت اداری بوده است. در مجاورت ما کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان با تمرکز روی اصلاحات اداری توانستند یک رشد سریع کوتاه‌مدت را تجربه کنند.

وی یادآور شد: غیر از اینکه فرآیندها باید اصلاح شود و متولیان مشخص شوند و دولت الکترونیک مستقر شود، ما به یک نظام جامع شفافیت نیاز داریم. یعنی مجموعه فرآیندها و امضاهایی که می‌شود همچنین زمان‌بندی‌های مورد نیاز باید در سامانه‌ای باشد که عموم مردم بتوانند بر آن نظارت کنند و با تخلفات برخورد کنند.

قاضی‌زاده ادامه داد: نکته بعدی حذف مجوزهاست. خیلی وقت است که در دنیا به اهلیت مرتبط شده است. یعنی وقتی کسی دارای شایستگی برخورداری از شغلی را دارد، نباید انحصار ایجاد شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی که تحصیلات عالیه و مدرک مهارتی در یک حوزه دارد یا سابقه فعالیت دارد و اهلیتش در آن حوزه مشخص است دولت باید استانداردها را اعلام کند و اجازه کار داشته باشد و وقتی از حدود قانونی خارج شد با او برخورد شود.

وی همچنین در پایان مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد و گفت مشارکت بالا سبب خواهد شد یک رئیس‌جمهور قوی داشته باشیم.