زاغری در دیدار با نخست‌وزیر بریتانیا: به‌دلیل اشتباه تو سال‌ها در زندان بودم

24/02/1401 03:56 ب.ظ

زاغری در دیدار با نخست‌وزیر بریتانیا: به‌دلیل اشتباه تو سال‌ها در زندان بودم العربيه_فارسى

زاغری، جمعه 23 اردیبهشت در اظهاراتی «بسیار قاطعانه» به جانسون گفت، اظهارات اشتباه نخست‌وزیر بریتانیا در سال 2017، «تاثیر بسزایی» در زندگیش داشته و او در سایه همین اظهارات، چهار سال و نیم را در زندان‌ اوین به سر برده است.جانسون در سال 2017، هنگامی که وزیر خارجه بریتانیا بود، در اظهاراتی با اشاره به پرونده زاغری، به اشتباه گفت که این زندانی سیاسی، «به مردم ایران آموزش خبرنگاری ارائه می‌کرده است.

«موسسه تامسون»، وابسته به خبرگزاری «رویترز» که محل کار نازنین زاغری بود، این اظهارات جانسون را تکذیب کرد. مقامات ایران از این اظهارات جانسون، برای سخت‌تر کردن شرایط علیه زاغری استفاده کردند.به گزارش روزنامه «تلگراف»، ریچارد راتکلیف، همسر زاغری پس از پایان این دیدار به خبرنگاران گفت، نخست‌وزیر بریتانیا پس از شنیدن اظهارات زاغری، از او «با صراحت» عذرخواهی نکرد.

نازنین زاغری-رتکلیف در سال 2016، هنگامی که دخترش را برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگش به ایران برده بود، در فرودگاه «امام خمینی» تهران دستگیر، و با اتهام «توطئه برای سرنگونی حکومت در ایران» به پنج سال حبس محکوم شد. او چهار سال محکومیت خود را در زندان اوین و یک سال آخر را در حبس خانگی گذراند.

جمهوری اسلامی در ماه آوریل سال گذشته زاغری را مجددا محاکمه و با اتهام مشارکت در تظاهرات سال 2009 در مقابل سفارت ایران در لندن به یک سال زندان اضافی محکوم کرد. درخواست تجدیدنظر در حکم وی اخیرا رد شد، که به آغاز اعتصاب غذای همسرش در بریتانیا انجامید. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تمرکز خامنه‌ای بر مسئله فلسطین در دیدار با امیر قطرشیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، روز پنج‌شنبه در دیدار با مقام‌های ایرانی از تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای بین تهران و قدرت‌های جهانی حمایت کرد و راه‌حل مسائل کشورهای... ای کاش تمرکز این اقا روی مردم ایران بود همه این آمدن ورفتن ها واصراربه جمهوری اسلامی برای توافق و...زیرسر اون جان کری کصافط هست که بااینکه مسولیتی هم دردوران ترامپ نداشت با ظریف جیک وپیک داشت حرومزاده.ومعترض بود که به ملاها بایدپول بدیم وتحریم خوب نیست.همونطورکه الان بایدن چشمشو به معاملات نفت سپاه وچین بسته سیّد کیرم تو جَدِت 🧐

دیدار اردوغان با امیر قطر در استانبولرئیس‌جمهور ترکیه با امیر قطر در استانبول دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی چرا بن حمد با دمپایی ودشاشه ایران میاد !!!!؟؟؟

دیدار جمعی از فعالان مدنی با خانواده های معلمان در بندجمعی از فعالان با حضور در منزل رسول_بداقی معلم زندانی که توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بند امنیتی۲۰۹زندان اوین نگهداری میشود، حضور یافتند تا ضمن ابراز همدردی با خانواده او اعتراض خود را نسبت به برخوردهای امنیتی با معلمان اعلام کنند. معلمان_زندانی

فنلاند و سوئد به دنبال مخالفت اردوغان با عضویت‌ آنها در ناتو: با ترکیه مذاکره می‌کنیموزرای خارجه سوئد و فنلاند اعلام کردند که پس از اظهارات «خصمانه» اردوغان در خصوص ورود این دو کشور به ناتو، قصد دارند که روز شنبه در برلین با ترکیه گفتگو کنند. با چه حیوونی هم میخوان مذاکره کنند. فنلاند و سوئد شده مقر پ کاکا ترکیه دمش گرم عجب جایی گیرشون انداخت آغازو_پایان_ما_ایرانما رشت

دیدار رهبر ایران و امیر قطر در تهرانامیر قطر و هیئت همراه وی که برای انجام برخی دیدارهای رسمی در تهران به سر می‌برند، با رهبر ایران ملاقات کردند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار رئیسی و امیر قطر در تهرانرئیس جمهور ایران و امیر قطر در تهران دیدار و گفت‌‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهور ایران و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر_قطر در نشست خبری مشترکی که در تهران برگزار کردند، نسبت به قتل شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره به دست نظامیان اسرائیل واکنش نشان دادند.

زاغری، جمعه 23 اردیبهشت در اظهاراتی «بسیار قاطعانه» به جانسون گفت، اظهارات اشتباه نخست‌وزیر بریتانیا در سال 2017، «تاثیر بسزایی» در زندگیش داشته و او در سایه همین اظهارات، چهار سال و نیم را در زندان‌ اوین به سر برده است.جانسون در سال 2017، هنگامی که وزیر خارجه بریتانیا بود، در اظهاراتی با اشاره به پرونده زاغری، به اشتباه گفت که این زندانی سیاسی، «به مردم ایران آموزش خبرنگاری ارائه می‌کرده است.»

«موسسه تامسون»، وابسته به خبرگزاری «رویترز» که محل کار نازنین زاغری بود، این اظهارات جانسون را تکذیب کرد.

مقامات ایران از این اظهارات جانسون، برای سخت‌تر کردن شرایط علیه زاغری استفاده کردند.به گزارش روزنامه «تلگراف»، ریچارد راتکلیف، همسر زاغری پس از پایان این دیدار به خبرنگاران گفت، نخست‌وزیر بریتانیا پس از شنیدن اظهارات زاغری، از او «با صراحت» عذرخواهی نکرد.

نازنین زاغری-رتکلیف در سال 2016، هنگامی که دخترش را برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگش به ایران برده بود، در فرودگاه «امام خمینی» تهران دستگیر، و با اتهام «توطئه برای سرنگونی حکومت در ایران» به پنج سال حبس محکوم شد. او چهار سال محکومیت خود را در زندان اوین و یک سال آخر را در حبس خانگی گذراند.

جمهوری اسلامی در ماه آوریل سال گذشته زاغری را مجددا محاکمه و با اتهام مشارکت در تظاهرات سال 2009 در مقابل سفارت ایران در لندن به یک سال زندان اضافی محکوم کرد. درخواست تجدیدنظر در حکم وی اخیرا رد شد، که به آغاز اعتصاب غذای همسرش در بریتانیا انجامید.

لندن برای آزادی زاغری و انوشه آشوری، دیگر زندانی دو تابعیتی، 400 میلیون پوند بدهی قدیمی این کشور به تهران را از طریق یک کشور ثالث پرداخت کرد.