رکوردهای جدید: دلار ۳۱ هزار تومان، سکه ۱۶ میلیون تومان | DW | 12.10.2020

12/10/2020 02:40:00 ب.ظ

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

دلار, بازار ارز

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا ، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا ، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

باید افزود که نرخ فروش دلار در بازار‌های ارز هرات و سلیمانیه نیز از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است.بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، بهای هر دلار در بازار آزاد، روز یکشنبه ۲۰ مهر (۱۱ اکتبر) وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. به این ترتیب، هر دلار آمریکا در این روز، با افزایشی معادل ۱۲۰۰ تومان به ۳۱ هزار و ۱۵۶ تومان رسید. این در حالی است که برخی از کارشناسان مالی تصوری از تغییرات آتی نرخ برابری دلار و تومان ندارند و احتمال افزایش بیشتر بهای دلار را منتفی نمی‌دانند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید"تجارت نیوز" به نقل از کامران ندری، کارشناس امور بانکی در این باره نوشته است که افزایش بهای دلار برخاسته از تاثیرات روانی انتشار خبر مربوط به تحریم‌بانک‌های ایران بوده و اینکه این تحریم‌ها"در عمل چه اندازه برای بازار ارز مشکل‌ساز خواهد بود هنوز مشخص نیست."

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شدبانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران ، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند. مبارک آغایمان سید علی نایب برحق امام زمان (عج)

تداوم سقوط ارزش پول ملی ایران و کارآیی سیاست فشار حداکثری ایالات متحده؛ قیمت هر دلار آمریکا به ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید🔺تداوم سقوط ارزش پول ملی ایران و کارآیی سیاست فشار حداکثری ایالات متحده؛ قیمت هر دلار آمریکا به ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید ⚡️با ادامه سیاست فشار حداکثری آمریکا بر رژیم جمهوری_اسلامی با هدف تغییر رفتار آن رژیم، روند نزولی ارزش پول ملی ایران ادامه دارد. تا 32 هزار تومان هم امروز رسید گفتکوی ترامپ راهنوز ندیدم. دیگه صحبت نمی کنم از این مسایل پیچیده. فشار حداکثری به ملت ایران جهت جدا شدن از حکومت شان: با تحریم و قطع تبادلات ارزی و در نتیجه ناتوان کردن دولت برای خرید دارو در این اوضاع خطرناک کرونا! روی کفتار را سفید کردید!

تصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز؛ عرضه روزانه 50 میلیون دلار در بازار بصورت اسکناس- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimتصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز طبق اعلام بانک مرکزی، سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد بانک مرکزی روزانه ۵۰ میلیون دلار در بازار مزبور به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد تنها راه نجات پول ملی اعتراف سران نظام به بی لیاقتی و فساد و نداشتن عرضه اداره کشور و ترک مملکت به مقصد مسکو با تیر و طایفه گدازاده غربتی و فاسدشان است؟

قیمت سکه از مرز ۱۶ میلیون تومان عبور کرد/ حباب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سکهرییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با ایلنا: قیمت سکه از مرز ۱۶ میلیون تومان عبور کرد/ حباب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سکه ۱/۸۰۰ حباب؟!یعنی قیمت واقعیش ۱۵ میلیونه! عجبا سلطان كو علی برکت الله

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شدبانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران ، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند. مبارک آغایمان سید علی نایب برحق امام زمان (عج)

ورود سکه به کانال 16 میلیون تومان/کشتی‌آرای: توقف اکثر معاملات در بازار؛ حباب سکه یک میلیون و 800 هزار تومان شد- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimورود سکه به کانال ۱۶ میلیون تومان نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: حباب سکه نیز حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شده است علت افزایش قیمت طلا و سکه را افزایش قیمت ارز و ثبت نرخ بالای ۳۱ هزار تومان برای دلار است علی_برکت_الله این مملکت حکومت نداشت وضعش بهتر بود همیشه یه توجیحی برای بالابردن قیمت طلا هست !‌ در ضمن ارز بالا پایین نمیشه ،‌این نقدینگیه ک داره پول ملی رو هر روز بی ارزش تر میکنه ! اب داره از سر ملت ميگذره، ريس دولت كما فى السابق ميگه حركات امريكا نمايشيه.

آنچه مسئولان جمهوری اسلامی ایران از آن به عنوان نوسانات بازار ارز یاد می‌کنند، عملا سقوط آزاد ارزش واحد پول این کشور است.Aa نرخ رسمی عرضه دلار با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران با عبور از مرز ۳۱ هزار تومان رکورد جدیدی را ثبت کرد.صف خرید ارز در مقابل یک صرافی در تهران- عکس از آرشیو با ادامه سیاست فشار حداکثری آمریکا بر رژیم جمهوری اسلامی با هدف تغییر رفتار آن رژیم، و در پی تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایرانی توسط ایالات متحده، روند نزولی ارزش پول ملی ایران همچنان ادامه دارد.خبرگزاری تسنیم ، طبق اعلام بانک مرکزی، سقف خرید بانک ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی به 500 هزار دلار افزایش می یابد و بانک مرکزی روزانه 50 میلیون دلار در بازار مزبور به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد.

بهای دلار و سکه در بازار ارز و طلا پس از اعلام خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی ایالات متحده آمریکا، افزایش قابل ملاحظه‌ا‌ی داشته است. گزارش‌ها حکایت از تشکیل صف در برابر صرافی‌های تهران دارند. همزمان، نرخ آغازین بازار آزاد ارز تهران با افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به نرخ پایانی داد و ستدهای روز شنبه به ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. باید افزود که نرخ فروش دلار در بازار‌های ارز هرات و سلیمانیه نیز از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است. این نخستین بار است که نرخ دلار صرافی بانک ملی، که به طور غیرمستقیم توسط دولت فروخته می شود، تقریبا با نرخ دلار آزاد یکی شده است. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، بهای هر دلار در بازار آزاد، روز یکشنبه ۲۰ مهر (۱۱ اکتبر) وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. با آغاز عرضه دلار ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومانی توسط شبکه رسمی صرافی‌ها، بهای آزاد دلار سیر نزولی به خود گرفت و تا ۳۱ هزار و ۵۵۰ تومان کاهش یافت. به این ترتیب، هر دلار آمریکا در این روز، با افزایشی معادل ۱۲۰۰ تومان به ۳۱ هزار و ۱۵۶ تومان رسید. انتهای پیام/.

این در حالی است که برخی از کارشناسان مالی تصوری از تغییرات آتی نرخ برابری دلار و تومان ندارند و احتمال افزایش بیشتر بهای دلار را منتفی نمی‌دانند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید با وجود تعطیلی روز یکشنبه بازار جهانی طلا، رشد قیمت دلار در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ثبت رکوردی جدید به ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان برسد. وی گفت: «تحریم‌های ما علیه رژیم و مقام‌های فاسد آن که از ثروت مردم ایران برای دامن زدن به مقاصد افراطی و انقلابی خود استفاده می‌کنند و مصائب فراوانی در خاورمیانه و ورای آن به بار می‌آورند، تنظیم می‌شود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید "تجارت نیوز" به نقل از کامران ندری، کارشناس امور بانکی در این باره نوشته است که افزایش بهای دلار برخاسته از تاثیرات روانی انتشار خبر مربوط به تحریم‌بانک‌های ایران بوده و اینکه این تحریم‌ها"در عمل چه اندازه برای بازار ارز مشکل‌ساز خواهد بود هنوز مشخص نیست." تحولات بازار ارز نخستین پیامد تحریم ۱۸ بانک و موسسه ایران از سوی آمریکا، افزایش بهای درهم امارات متحده عربی و نرخ حواله درهم بوده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار تهران پس از عبور از قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در آستانه تمام معاملات روز یکشنبه به یک میلیون و ۴۵۷ هزار تومان رسید. کامران ندری از اهمیت امارات در تراکنش‌های مالی ایران سخن گفته و افزایش نرخ حواله درهم را از عوامل موثر در افزایش بهای دلار در بازار ارز ایران دانسته است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در خرداد ۱۳۹۷ راهبرد جدید آمریکا در برابر ایران را شرح داد و ضمن اعلام فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی، ۱۲ شرط آمریکا برای مذاکره با ایران برای رسیدن به توافق جدید را اعلام کرد. او گفته است: «روزنه ارتباط با دنیا همین امارات است. هم‌رسانی این مطلب:.

بنابراین طبیعتا خدشه‌دار شدن ارتباط ما می‌تواند روی قیمت درهم اثر بگذارد، درهم هم روی دلار اثر دارد.» تجمع مردم مقابل صرافی‌های تهران عبور بهای دلار از"مرز روانی" ۳۰ هزار تومان حکایت از سقوط ارزش واحد پول ایران دارد. ما تحریم‌های شدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کردیم. بر اساس آمار اعلام شده از سوی"شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز" بهای دلار روز یکشنبه در قیاس با میانگین یک ماهه آن، افزایشی بیش از ۱۲ درصد داشته است. سقوط ارزش پول ایران در بازه‌های زمانی سه‌ماهه و شش‌ماهه حتی آشکارتر است. به عنوان نمونه بهای دلار در قیاس با میانگین سه‌ماهه، افزایشی بیش از ۳۰ درصد داشته است. آنها به شورشیان سلاح می‌دهند.

همین آمار حکایت از آن دارد که بهای دلار در روز یکشنبه ۲۰ مهر، نسبت به میانگین شش‌ماهه آن در بازار ارز ایران، افزایشی بیش از ۱۰ هزار تومان داشته است. به سخن دیگر، ارزش تومان در قیاس با میانگین شش‌ماهه آن، بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است. نرخ خرید یورو نیز در بازار ارز تهران به مرز ۳۷ هزار تومان نزدیک شده است.. دیگر انواع ارز نیز شاهد افزایش ارزش در بازارهای ایران هستند. رکورد جدید بهای سکه بهای سکه نیز ظرف دو روز گذشته شاهد افزایش قابل ملاحظه‌ای بود.

برای نخستین بار، بهای سکه وارد کانال ۱۶ میلیون تومان شد.  محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر، مدعی شده است که قیمت کنونی سکه در بازار طلای ایران شامل حبابی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید بهای هر سکه طرح جدید نیز روز یکشنبه ۲۰ مهر به بیش از ۱۶ میلیون تومان رسید. بنا بر اظهارات نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر، خریدار سکه در بازار زیاد است، اما فروشندگان از عرضه و فروش سکه در بازار خودداری می‌کنند. همین موضوع حکایت از انتظار فروشندگان به افزایش بیشتر بهای سکه ظرف روزهای آتی دارد.

در همین زمینه: .