دلار, بازار ارز, بازار ارز تهران, بهای سکه, تحریم مالی, آمریکا, ایران

دلار, بازار ارز

رکوردهای جدید: دلار ۳۱ هزار تومان، سکه ۱۶ میلیون تومان | DW | 12.10.2020

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

12/10/2020 02:40:00 ب.ظ

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا ، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

در واکنش به انتشار خبر تحریم ۱۸ بانک و موسسه مالی ایران از سوی آمریکا ، هجوم به بازار ارز و طلا شدت گرفت. بهای دلار در یک روز، افزایشی چهار درصدی داشت و وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. احتمال افزایش بیشتر منتفی نیست.

باید افزود که نرخ فروش دلار در بازار‌های ارز هرات و سلیمانیه نیز از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است.بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، بهای هر دلار در بازار آزاد، روز یکشنبه ۲۰ مهر (۱۱ اکتبر) وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. به این ترتیب، هر دلار آمریکا در این روز، با افزایشی معادل ۱۲۰۰ تومان به ۳۱ هزار و ۱۵۶ تومان رسید. این در حالی است که برخی از کارشناسان مالی تصوری از تغییرات آتی نرخ برابری دلار و تومان ندارند و احتمال افزایش بیشتر بهای دلار را منتفی نمی‌دانند.

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دانشمندان توانستند قطرات آب را به فلز تبدیل کنند

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید"تجارت نیوز" به نقل از کامران ندری، کارشناس امور بانکی در این باره نوشته است که افزایش بهای دلار برخاسته از تاثیرات روانی انتشار خبر مربوط به تحریم‌بانک‌های ایران بوده و اینکه این تحریم‌ها"در عمل چه اندازه برای بازار ارز مشکل‌ساز خواهد بود هنوز مشخص نیست."

تحولات بازار ارزنخستین پیامد تحریم ۱۸ بانک و موسسه ایران از سوی آمریکا، افزایش بهای درهم امارات متحده عربی و نرخ حواله درهم بوده است.کامران ندری از اهمیت امارات در تراکنش‌های مالی ایران سخن گفته و افزایش نرخ حواله درهم را از عوامل موثر در افزایش بهای دلار در بازار ارز ایران دانسته است. او گفته است: «روزنه ارتباط با دنیا همین امارات است. بنابراین طبیعتا خدشه‌دار شدن ارتباط ما می‌تواند روی قیمت درهم اثر بگذارد، درهم هم روی دلار اثر دارد.» headtopics.com

تجمع مردم مقابل صرافی‌های تهرانعبور بهای دلار از"مرز روانی" ۳۰ هزار تومان حکایت از سقوط ارزش واحد پول ایران دارد. بر اساس آمار اعلام شده از سوی"شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز" بهای دلار روز یکشنبه در قیاس با میانگین یک ماهه آن، افزایشی بیش از ۱۲ درصد داشته است.

سقوط ارزش پول ایران در بازه‌های زمانی سه‌ماهه و شش‌ماهه حتی آشکارتر است. به عنوان نمونه بهای دلار در قیاس با میانگین سه‌ماهه، افزایشی بیش از ۳۰ درصد داشته است.همین آمار حکایت از آن دارد که بهای دلار در روز یکشنبه ۲۰ مهر، نسبت به میانگین شش‌ماهه آن در بازار ارز ایران، افزایشی بیش از ۱۰ هزار تومان داشته است. به سخن دیگر، ارزش تومان در قیاس با میانگین شش‌ماهه آن، بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

نرخ خرید یورو نیز در بازار ارز تهران به مرز ۳۷ هزار تومان نزدیک شده است. دیگر انواع ارز نیز شاهد افزایش ارزش در بازارهای ایران هستند.رکورد جدید بهای سکهبهای سکه نیز ظرف دو روز گذشته شاهد افزایش قابل ملاحظه‌ای بود. برای نخستین بار، بهای سکه وارد کانال ۱۶ میلیون تومان شد. 

محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر، مدعی شده است که قیمت کنونی سکه در بازار طلای ایران شامل حبابی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدبهای هر سکه طرح جدید نیز روز یکشنبه ۲۰ مهر به بیش از ۱۶ میلیون تومان رسید. بنا بر اظهارات نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر، خریدار سکه در بازار زیاد است، اما فروشندگان از عرضه و فروش سکه در بازار خودداری می‌کنند. همین موضوع حکایت از انتظار فروشندگان به افزایش بیشتر بهای سکه ظرف روزهای آتی دارد. headtopics.com

دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد اسرائیل مهاجمان به نفتکش خود در دریای عرب را به‌ پاسخ محکم تهدید کرد ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شدبانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران ، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند. مبارک آغایمان سید علی نایب برحق امام زمان (عج)

تداوم سقوط ارزش پول ملی ایران و کارآیی سیاست فشار حداکثری ایالات متحده؛ قیمت هر دلار آمریکا به ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید🔺تداوم سقوط ارزش پول ملی ایران و کارآیی سیاست فشار حداکثری ایالات متحده؛ قیمت هر دلار آمریکا به ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید ⚡️با ادامه سیاست فشار حداکثری آمریکا بر رژیم جمهوری_اسلامی با هدف تغییر رفتار آن رژیم، روند نزولی ارزش پول ملی ایران ادامه دارد. تا 32 هزار تومان هم امروز رسید گفتکوی ترامپ راهنوز ندیدم. دیگه صحبت نمی کنم از این مسایل پیچیده. فشار حداکثری به ملت ایران جهت جدا شدن از حکومت شان: با تحریم و قطع تبادلات ارزی و در نتیجه ناتوان کردن دولت برای خرید دارو در این اوضاع خطرناک کرونا! روی کفتار را سفید کردید!

تصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز؛ عرضه روزانه 50 میلیون دلار در بازار بصورت اسکناس- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimتصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز طبق اعلام بانک مرکزی، سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد بانک مرکزی روزانه ۵۰ میلیون دلار در بازار مزبور به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد تنها راه نجات پول ملی اعتراف سران نظام به بی لیاقتی و فساد و نداشتن عرضه اداره کشور و ترک مملکت به مقصد مسکو با تیر و طایفه گدازاده غربتی و فاسدشان است؟

قیمت سکه از مرز ۱۶ میلیون تومان عبور کرد/ حباب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سکهرییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با ایلنا: قیمت سکه از مرز ۱۶ میلیون تومان عبور کرد/ حباب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سکه ۱/۸۰۰ حباب؟!یعنی قیمت واقعیش ۱۵ میلیونه! عجبا سلطان كو علی برکت الله

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شدبانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران ، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند. مبارک آغایمان سید علی نایب برحق امام زمان (عج)

ورود سکه به کانال 16 میلیون تومان/کشتی‌آرای: توقف اکثر معاملات در بازار؛ حباب سکه یک میلیون و 800 هزار تومان شد- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimورود سکه به کانال ۱۶ میلیون تومان نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: حباب سکه نیز حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شده است علت افزایش قیمت طلا و سکه را افزایش قیمت ارز و ثبت نرخ بالای ۳۱ هزار تومان برای دلار است علی_برکت_الله این مملکت حکومت نداشت وضعش بهتر بود همیشه یه توجیحی برای بالابردن قیمت طلا هست !‌ در ضمن ارز بالا پایین نمیشه ،‌این نقدینگیه ک داره پول ملی رو هر روز بی ارزش تر میکنه ! اب داره از سر ملت ميگذره، ريس دولت كما فى السابق ميگه حركات امريكا نمايشيه.