روسیه کمک موشکی واشینگتن به اوکراین را اقدامی تحریک‌آمیز دانست

07/03/1401 12:57 ب.ظ

روسیه کمک موشکی واشینگتن به اوکراین را اقدامی تحریک‌آمیز دانست العربيه_فارسى

پس از آن‌که مقامات آمریکایی از آمادگی این کشور برای ارسال موشک‌های پیشرفته و دوربرد به کی‌یف سخن گفتند، مقامات روسیه با اعلام هشدار مجدد، این اقدام را به گزارش خبرگزاری «ریانووستی»، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا این اقدام احتمالی واشینگتن را دارای پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی علیه امنیت جهانی دانست و گفت، کرملین امیدوار است مقامات آمریکایی در این مسئله تصمیمی منطقی اتخاذ کنند.

عدم تصمیم نهایی

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود واشینگتن در زمینه ارسال موشک‌های دور برد به اوکراین تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است. سفیر روسیه در آمریکا نیز ضمن ابراز امیدواری گفت، موضع مسکو در حال حاضر برآمده از اظهارنظر کربی است.

او در این زمینه تصریح کرد: «امیدواریم عقل سلیم [در تصمیم‌گیری مقامات آمریکایی] پیروز شده و واشینگتن اقدام به چنین رفتار تحریک‌آمیزی نکند.» آنتونوف در ادامه گفت، مسکو بارها از مسیرهای دیپلماتیک به واشینگتن اعلام کرده است، ارسال بی‌سابقه تسلیحات به کی‌یف، خطر تشدید تنش‌ها را افزایش می‌دهد. headtopics.com

او خاطرنشان کرد، آمریکایی‌ها می‌دانند که انجام چنین اقداماتی، روند صلح میان روسیه و اوکراین را با مانع مواجه کرده و به تاخیر می‌اندازد. به گفته آنتونوف، نیروهای اوکراینی در صورت دسترسی به موشک‌های دوربرد، می‌توانند سامانه‌های پرتاب موشک را در نزدیکی مرز دو کشور قرار داده و در این صورت، شهرهای روسیه در تیررس آن‌ها قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دیده‌بان حقوق بشر: بلغارستان پناهجوها را به کمک سگ‌های مهاجم از مرز دور می‌کندسازمان دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید هدف پلیس بلغارستان دور کردن پناهجوها از مرز این کشور به شکلی غیرقانونی است. بی شرف تر از پلیس بلغارستان نیست رفتار غیر انسانی پلیس بلغارستان با مهاجرانی که قصد ورود دارند بسیار وحشیانه هست تجاوز جنسی و استفاده از سگ های وحشی برای تنبیه مهاجرانی که وارد خاک بلغار شده اند بسیار وحشیانه است گیر حیوان وحشی بی افتی ولی گیر پلیس بلغارستان نه افتی

پیشروی روسیه در دونباس، زلنسکی مسکو را به «نسل‌کشی» متهم کردپیشروی نیروهای روسیه در برخی از جبهه‌های دونباس ادامه دارد. همزمان، روسیه به توپ‌باران بدون ملاحظه شهر خارکیف در شمال شرقی اوکراین ادامه می‌دهد دمش گرم یه روزی سرشماهم میاد

رئیس جمهوری اوکراین روسیه را به نسل کشی در دونباس متهم کرد | DW | 27.05.2022حمله نیروهای روسی به منطقه دونباس با شدت ادامه دارد و رئیس جمهوری اوکراین عملیات روسیه را نسل کشی آشکار خواند. زلنسکی هشدار داد که با ادامه و تشدید حمله‌های روسیه مناطق شرقی اوکراین ممکن است خالی از سکنه شوند.

نیروهای روسیه به بزرگراه مهمی که به شهرهای ناحیه دونباس منتهی می‌شود رسیده‌اندبرخی از کارشناسان غربی معتقدند که پیشروی‌ روسیه در دونباس حداقل در کوتاه‌مدت روی سرنوشت جنگ تاثیر مهمی خواهد داشت 😂😂😂😂

پوتین: اعمال فشار کشورهای غیردوست به منزله تعرض به روسیه استرئیس‌جمهور روسیه اعمال فشار بر روسیه توسط تعدادی از کشورهای غیردوست را نوعی تجاوز و تعرض به کشورش توصیف کرد.

پوتین: نمی‌توان روسیه را از فناوری‌های غربی محروم کردپوتین: نمی‌توان روسیه را از فناوری‌های غربی محروم کرد ویلادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اولین مجمع اقتصادی اوراسیا که به میزبانی قرقیزستان به صورت آنلاین برگزار شد، درباره تحریم‌های وضع شده علیه این کشور سخنرانی کرد.

تحریک‌آمیز و در راستای افزایش تنش‌ها دانسته و تصریح کردند، چنین عملی پیامدهای زیادی به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری «ریانووستی»، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا این اقدام احتمالی واشینگتن را دارای پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی علیه امنیت جهانی دانست و گفت، کرملین امیدوار است مقامات آمریکایی در این مسئله تصمیمی منطقی اتخاذ کنند.عدم تصمیم نهایی

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود واشینگتن در زمینه ارسال موشک‌های دور برد به اوکراین تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است.

سفیر روسیه در آمریکا نیز ضمن ابراز امیدواری گفت، موضع مسکو در حال حاضر برآمده از اظهارنظر کربی است.

او در این زمینه تصریح کرد: «امیدواریم عقل سلیم [در تصمیم‌گیری مقامات آمریکایی] پیروز شده و واشینگتن اقدام به چنین رفتار تحریک‌آمیزی نکند.»

آنتونوف در ادامه گفت، مسکو بارها از مسیرهای دیپلماتیک به واشینگتن اعلام کرده است، ارسال بی‌سابقه تسلیحات به کی‌یف، خطر تشدید تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

او خاطرنشان کرد، آمریکایی‌ها می‌دانند که انجام چنین اقداماتی، روند صلح میان روسیه و اوکراین را با مانع مواجه کرده و به تاخیر می‌اندازد.

به گفته آنتونوف، نیروهای اوکراینی در صورت دسترسی به موشک‌های دوربرد، می‌توانند سامانه‌های پرتاب موشک را در نزدیکی مرز دو کشور قرار داده و در این صورت، شهرهای روسیه در تیررس آن‌ها قرار می‌گیرد.مقامات آمریکایی پیشتر به رسانه‌های این کشور گفته بودند، واشینگتن در نظر دارد سامانه‌های موشکی پیشرفته دور برد «ام‌ال‌آر‌اس» را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار دهد.

با این وجود، سخنگوی پنتاگون جمعه 6 خرداد اعلام کرد واشینگتن هنوز در این زمینه تصمیم نهایی خود را نگرفته است.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین، آمریکا و شماری از کشورهای اروپایی، با ارسال تانک، سامانه‌های دفاعی، موشک‌های ضد تانک، سامانه ضدهوایی، موشک‌ و خودروهای زرهی از اوکراین برای مقابله با نیروهای روسی حمایت کرده‌اند.