روسیه به تحریم‌های اتحادیه اروپا واکنش نشان می‌دهد

06/12/1400 10:18:00 ق.ظ

روسیه به تحریم‌های اتحادیه اروپا واکنش نشان می‌دهد وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، این کشور در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه به رسمیت شناخته شدن استقلال دو منطقه در استان دونباس اوکراین، اقداماتی سختگیرانه اتخاذ می‌کند

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، این کشور در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه به رسمیت شناخته شدن استقلال دو منطقه در استان دونباس اوکراین، اقداماتی سختگیرانه اتخاذ می‌کند. وزارت امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرد: اتحادیه اروپا به جای تحلیل آنچه اتفاق افتاده و ارزیابی مجدد انتقادی نقش آنها در وضعیت لوهانسک و دونتسک، به رویکرد تحریم‌ها متوسل شده و به اشتباه بر این باور است که این تحریم‌ها راهی موثر رو به جلو هستند.

هیچکس به اتحادیه اروپا اجازه نداده تا به مشکلات جنگ و صلح در اروپا رسیدگی کند چون فقط شورای امنیت سازمان ملل از این امتیاز حقوقی بین‌المللی برخوردار است.

در ادامه این بیانیه همچنین ذکر شده است: پیام‌های ما به کی‌یف و کنترل کنندگان غربی آن درباره ضرورت توقف خشونت در دونباس و تحقق توافق‌های مینسک است که اصلا به آن توجهی نمی‌شود. برای آنها مردم در لوهانسک و دونتسک فقط یک ابزار چانه زنی هستند. حتی پس از به رسمیت شناخته شدن استقلال این دو منطقه شلیک خمپاره‌ای نه تنها متوقف نشده بلکه تشدید هم شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را تصویب کرداتحادیه اروپا بسته تحریمی روسیه را به دلیل به رسمیت شناختن دو جمهوری خودخوانده جدایی طلب هوادار روسیه در شرق اوکراین تصویب کرد. - خبرگزاری آناتولی

روسیه: به تحریم‌های آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیمروسیه: به تحریم‌های آمریکا پاسخ متقابل می‌دهیم وزارت امور خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای از صد و یکمین بسته تحریمی پیاپی دولت آمریکا علیه مسکو د.اد.

شوک بزرگ به بازار جهانی پول و سرمایه‌ در پی حمله روسیه به اوکرایندر پی حمله روسیه به اوکراین که صبح پنج‌شنبه آغاز شد، بازارهای سرمایه‌ای جهان شوکی بزرگ را تجربه کرد و بهای ارزهای مختلف با نوسانات شدید مواجه شد. زنده باد روسیه🇷🇺!👏 کشورهای باستانی شرقی حق دارند که با اصلاحات سرزمینی، به کشوری با وسعت واقعی‌اش بر گردند. همچنین چین🇨🇳 هم حق دارد که تایوان🇹🇼 و دیگر سرزمین ها و جزایر دریای اطرافش را باز پس بگیرد. امید است روزی ایران🇮🇷 هم چنین کند و نه سیاستهای احمقانه!

جو بایدن: پوتین متجاوز است/با تحریم‌های 'ویرانگر' علیه روسیه موافقت کرده‌امبایدن: قصد پوتین احیای اتحاد جماهیر شوروی است بایدن در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند پوتین فراتر از اوکراین خواهد رفت، گفت: بله. او در اوکراین جاه‌طلبی‌های بزرگ‌تری دارد. او در واقع می‌خواهد اتحاد جماهیر شوروی سابق را دوباره برقرار کند.

تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بانک‌های بزرگ روسیهتحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بانک‌های بزرگ روسیه وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب طی بیانیه‌ای 4 بانک روسی از جمله بانک وی‌تی‌بی، دومین موسسه مالی بزرگ روسیه را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

تحریم‌های غرب چه تاثیری بر سیستم بانکی روسیه خواهد گذاشت؟مجازات‌هایی که بانک‌ها را هدف قرار می‌دهند، هنوز به وسعت و شدت اقداماتی نیست که پس از الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ علیه این کشور اعمال شد، اگرچه بسیاری از این تحریم‌ها هنوز پابرجا هستند.