روسیه درباره کشتار غیرنظامیان در «بوچا» تحقیق می‌کند

16/01/1401 04:00:00 ق.ظ

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشینگتن، ایالات متحده را به «پنهان کاری» درباره هدف قرار دادن منطقه «بوچا» توسط نیروهای اوکراینی متهم کرد.سفیر روسیه در

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشینگتن، ایالات متحده را به «پنهان کاری» درباره هدف قرار دادن منطقه «بوچا» توسط نیروهای اوکراینی متهم کرد.سفیر روسیه در آخرین به روزرسانی: 04 آوریل ,2022: 01:42 شب GST Share آدرس کپی شد آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشینگتن، ایالات متحده را به «پنهان کاری» درباره هدف قرار دادن منطقه «بوچا» توسط نیروهای اوکراینی متهم کرد.

سفیر روسیه در واشینگتن، دوشنبه 4 آوریل، گفت نیروهای اوکراین پس از عقب‌نشینی ارتش روسیه، «بوچا» را هدف قرار دادند.

Advertisement آنتونوف در مصاحبه با مجله آمریکایی «نیوزویک»، کی‌یف را متهم کرد که می‌کوشد روسیه را مسئول تمام جنایاتی که رخ داده است، معرفی کند. از سویی مسکو در واکنش به این مسئله خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل در روز دوشنبه برای بررسی ادعاهای مبنی بر ارتکاب جنایات نیروهای روسی علیه غیرنظامیان اوکراینی «بوچا» شد.

در همین حال، دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در توییتر نوشت: «با توجه به «تحریک‌های نفرت انگیز» افراط گرایان اوکراینی در بوچا، روسیه خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل در روز دوشنبه 4 آوریل شده است.» headtopics.com

تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نشان‌دهنده «کشتار غیرنظامیان» در مناطق نزدیک کی‌یف است که در اشغال نیروهای روسی بودند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جنگ اوکراین؛ از حمله موشکی روسیه به اودسا تا احتمال ارتکاب جنایات جنگی در شهرک بوچالیتوانی؛ نخستین کشور اروپایی که از گاز روسیه برای مصارف خانگی صرفنظر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

اتحادیه اروپا کشتار غیرنظامیان توسط روسیه در بوچا را محکوم کرداتحادیه اروپا حملات روسیه علیه غیرنظامیان در بوچا و دیگر شهرهای اوکراین را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

لیتوانی در واکنش به کشتار بوچا سفیر روسیه را اخراج کردلیتوانی به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره کشتار دسته‌جمعی شهروندان غیرنظامی اوکراین به دست نیروهای روسی، روز دوشنبه ۱۵ فروردین اعلام کرد که سفیر روسیه را اخراج می‌کند.

سفارت ترکیه در کی‌یف: تصاویر کشتار غیرنظامیان در بوچا هولناک استسفارت ترکیه در کی‌یف: تصاویر کشتار غیرنظامیان در بوچا هولناک است سفارت ترکیه در کی‌یف با انتشار پیام توئیتری اعلام کرد: تصاویر کشته شدن غیرنظامیان در مناطق مختلف ایرپین و بوچا در نزدیکی کی‌یف، پایتخت اوکراین هولناک است. پس سگ‌توله‌های مسلح رجب طیب اردوغان حواس خودشان را جمع کنند تا در دام ارتش روسیه، ناتو، زاک، ایلان ماسک، شی جین پینگ و یا سنتکام و زلنسکی گرفتار نشوند. جنایت بی‌کیفر نمی‌ماند حتی اگر خودت را قدرت نخست بدانی. خیلی جالب بود جنازه ها بلند میشدن راه میرفتن. فیلم میگیرید لااقل سوتی ندید ضایع بشید کارگردان خوب بیارید یک فیلم خوب بسازه برای اکراین تصاویر کردهای کشته شده توسط اردوغان هولناک نیست؟ تصاویر نیروهای وحشی اردوغان در لیبی و سوریه هولناک نیست؟

کشتار غیرنظامیان در اوکراین؛ رهبران اروپایی درباره تحریم نفت و گاز روسیه بحث می‌کننددر ادامه واکنش‌های جهانی به کشتار غیرنظامیان اوکراینی در حومه شهر کی‌یف، مقام‌های اروپایی از لزوم تشدید تحریم‌ها علیه روسیه به ویژه نفت، گاز و زغال سنگ این کشور سخن گفته‌اند. پوتین در توجیه استفاده از بمب‌های اتمی میگفت:آنها (غرب) می خواهند روسها را از بین ببرند، سوال:دنیا بدون روس ها چه اهمیتی برای روس‌ها دارد؟ ولی سوال بهتر این است: اوکراینی ها روس نیستند؟ چه کسی مسئول کشتار و آوارگی روس‌ها اوکراینی است؟ دنیای روس ها، بدون پوتین احمق یقینا بهتر است.

کشتار بوچا؛ آلمان و فرانسه ۷۵ دیپلمات روسیه را اخراج کردندپیشتر برخی از کشورهای اروپایی خصوصا بلغارستان، لتونی، لیتوانی، استونی، لهستان، ایرلند و هلند ده‌ها دیپلمات روس را به‌دلیل «فعالیت‌های جاسوسی و پروپاگاندای کرملین» اخراج ‌کرده بودند