روز جهانی آبجو؛ صادرات ۴۰ میلیارد لیتری اتحادیه اروپا در سال گذشته

11/05/1398 07:32:00 ب.ظ

دوم ماه اوت، روز جهانی آبجو نامگذاری شده است. آمارها نشان می‌دهند کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی حدود ۴۰ میلیارد لیتر آبجو صادر کرده‌اند.

دوم ماه اوت، روز جهانی آبجو نامگذاری شده است. آمارها نشان می‌دهند کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی حدود ۴۰ میلیارد لیتر آبجو صادر کرده‌اند. دوم ماه اوت (مصادف با ۱۱ مرداد ۱۳۹۸) روز جهانی آبجو نامگذاری شده است.

هر ساله به مناسبت این نام گذاری که از سال ۲۰۰۷ میلادی متداول شده است، مراسم‌هایی در بیش از ۲۰۰ شهر جهان در ۸۰ کشور برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان با نوشیدن آبجو‌های الکلی و غیرالکلی آن را جشن می‌گیرند.

بنابر آمار منتشره از سوی اتحادیه اروپا، در سال گذشته بیش از ۳۹ میلیارد لیتر آبجو در کشورهای عضو این اتحادیه تولید شد که عددی معادل ۷۶ لیتر به ازای هر کدام از ساکنان این اتحادیه را نشان می‌دهد. بنابر این آمار ۱ میلیارد لیتر نیز آبجو با درصد الکل کمتر از ۵ درصد یا بدون الکل در این قاره تولید شده است.

بزرگترین کشورهای تولید کننده آبجو در اتحادیه اروپا عکس از یورواستات کشور آلمان با تولید ۸.۳ میلیارد لیتر آبجو، در سال ۲۰۱۸ در صدر کشورهای تولیدکننده آبجو در اروپا قرار داشته است. بعد از آن بریتانیا با ۴.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هایکو ماس: حفظ برجام روز به روز سخت‌تر می‌شودوزیر امور خارجه آلمان با اشاره به تنش‌های پیش آمده در در خلیج فارس گفت که حفظ توافق هسته‌ای با ایران سخت‌تر شده است. این کصخل هم چشم بسته عیب میگه!😐

کاهش نرخ بهره آمریکا؛ حرکت معکوس دلار در بازار جهانی و ایرانبا وجود کاهش نرخ برابری دلار آمریکا در برابر ارزهای عمده جهان، نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران افزایش یافت.

میزان هورمون تستوسترون، مانع قهرمان المپیک برای شرکت در رقابت‌های جهانی شدوکلای خانم سمنیا می‌گویند این دونده «هیپر آندروژنیک» است به این معنی که به‌طور طبیعی دارای هورمون تستوسترون بیش از حد «طبیعی» است. فقط میتونن تو فیلمای پورن هنر نمایی کنن:))

جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند♦️ جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند ⚡️ این معافیت‌ها به ایران اجازه می‌دهد با دیگر کشورهای عضو برجام همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود ایران غنی‌سازی اورانیوم را در همان حد نگه دارد. در این نود روز مانده اند! شمارشهای شما کاری انجام نمیدهد. آمریکا اسیر نمره شده!؟ نمیدانند که همه روی نمره حرکت میکنند. این بازی شطرنجیست که هرگز پیروی نخواهد داشت، غیر از آنکه بازی در دست اوست. و بازی در دست زمینیها نیست!؟

عکس روز: رابطه غم نان با قانون‌شکنی | DW | 31.07.2019با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. المانم مگه ازین کارا میکنن؟

روند نزولی معاملات بورس استانبول در پایان روزشاخص «بیست-100» بورس استانبول امروز معاملات خود را با افت 0,59 درصدی در سطح 102.082,48 واحد به پایان برد. - خبرگزاری آناتولی