کاهش نرخ بهره آمریکا؛ حرکت معکوس دلار در بازار جهانی و ایران

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

📉کاهش نرخ بهره آمریکا؛ حرکت معکوس دلار در بازار جهانی و ایران این گزارش را بخوایند 🔽

بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه شب و برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون اقدام به کاهش نرخ بهره کرد. با کاهش ۲۵ صدم درصدی، دامنه نرخ بهره در آمریکا به ۲ تا ۲.۲۵ درصد رسید.

این اقدام که با حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همراه بوده با هدف مقابله با تبعات کاهش رونق اقتصادی جهان و تلاش برای حفظ رشد اقتصادی این کشور انجام شد. بانک مرکزی آمریکا امیدوار است با تشویق سرمایه‌گذاری و پرداخت تسهیلات بانکی و عرضه پول ارزان از طریق کاهش نرخ بهره بتواند مانع نزدیک‌تر شدن نرخ رشد اقتصادی آمریکا به ۱ درصد و تنزل بیشتر نرخ تورم این کشور به زیر ۲ درصد شود.اما در بازار آزاد ارز تهران نرخ فروش دلار طی معاملات روز پنج‌شنبه ۱۰۰ تومان افزایش یافت و ارز مرز ۱۲ هزارتومان گذشت.البته در جریان معاملات روز پنج‌شنبه سامانه رسمی نظارت ارز بهای فروش هر دلار ۵۰ تومان دیگر کاهش یافت و به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

همچنین با وجود کاهش اندک و ۲ دلاری قیمت جهانی اونس طلا و تحت تاثیر رشد نرخ دلار در بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با حدود ۴۵ هزار تومان افزایش به ۴ میلیون ۱۳۵ هزارتومان رسید.بیشتر بخوانید:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ بهره در آمریکا برای اولین بار در یک دهه پایین آمدفدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا، اعلام کرده است که با توجه به 'پیامدهای تحولات جهانی برای چشم‌انداز اقتصادی' نرخ بهره را پایین می‌آورد. این اولین بار از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ است که نرخ بهره در آمریکا پایین می‌آید. PPPIF is a good replacement for BBC!!! because BBC smells like a Pice of Pork SHit!which its ismell is like a Pif
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دلسردی بیکاران برای جستجوی شغل علت کاهش نرخ بیکاری استمرکز پژوهش‌های مجلس، در گزارشی با اشاره به افزایش دلسردی در بیکاران برای جستجوی شغل، عنوان کرد: کاهش نرخ بیکاری نه به دلیل افزایش اشتغال بلکه به دلیل خارج شدن افراد از بازار کار رخ داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نرخ ارز و طلا در بازار استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نرخ ارز و طلا در بازار استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تیتر نخست روزنامه‌های اول اوت 2019 در ترکیهدیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی در منزل شخصی او و کاهش چشمگیر در پیش‌بینی بانک مرکزی از نرخ تورم موضوعاتی هستند که در صفحات نخست روزنامه های امروز ترکیه برجسته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »