روز کارگر را یک جشن اعتراضی می‌دانیم/ مراسم هفته کارگر امسال مجازی نیست

04/02/1401 11:06:00 ق.ظ

محجوب در نشست خبری خانه کارگر مطرح کرد؛ روز کارگر را یک جشن اعتراضی می‌دانیم/ مراسم هفته کارگر امسال مجازی نیست

نشست خبری خانه کارگر به مناسب آغاز هفته کارگر و اعلام برنامه‌های این هفته، با حضور علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) برگزار شد. محجوب در ابتدای این نشست گفت: پیشاپیش روز کارگر را به همه آزادگان و کارگران آزاده جهان تبریک...

محجوب در ابتدای این نشست گفت: پیشاپیش روز کارگر را به همه آزادگان و کارگران آزاده جهان تبریک می‌گوییم و یادی می‌کنیم از کسانی که در جنبش اول ماه می‌۱۸۸۶ در شهر شیکاگو توسط پلیس آمریکا جان خود را از دست دادند. ما متاسفم هستیم که آمریکا امروز هم این روز را خیلی به رسمیت نمی‌شناسد.

وی گفت: جنبش اول ماه می‌۱۸۸۶ نیز الهام بخش ایجاد سازمان بین‌المللی کار و بسیاری از تحرکات بین‌المللی بوده است. روز کارگر در مقاوله‌نامه شماره یک سازمان بین‌المللی کار در سال ۱۹۱۹ آمده است. محجوب با بیان اینکه روز کارگر را باید یک جشن اعتراضی بدانیم، گفت: در سنوات گذشته قبل از شیوع کرونا اعتراضاتی که در این روز برگزار می‌شد با درگیری‌هایی، همراه بوده است که البته این درگیری‌ها به ماهیت این جنبش و اعتراضات برمی‌گردد.

دبیرکل خانه کارگر بیان کرد: در این چند سالِ شیوع کرونا تجمعات روز کارگر به صورت محدود برگزار شد که ما امیدواریم امسال این محدودیت جبران شود و ما شاهد مراسم‌های باشکوه در سراسر جهان باشیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دیدگاه: مشکلات دانشجویان، دو هفته پس از حضوری شدن آموزش در دانشگاه‌ها گفت‌وگو با مهدیه گلرودو هفته پس از حضوری شدن آموزش در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و دانشجویان از مشکلات و مصائب مختلف در خوابگاه‌های دانشجوئی و دانشگاه‌ها خبر داده‌اند. از سوی دیگر گزارش‌هایی درباره افزایش سخت‌گیری‌ها نسبت به نو

مدودف: اروپا یک هفته هم بدون گاز روسیه دوام نمی‌آوردمعاون شورای امنیت ملی روسیه که زمانی هم نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری روسیه بود، گفت که اروپا بدون گاز روسیه حتی یک هفته هم دوام نمی‌آورد.

خبر تصویب طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در مجلس تکذیب شدساعتی پس از انتشار خبر تصویب طرح تعطیلی روز پنج‌شنبه‌ هر هفته در کمیسیون آموزش مجلس ایران، برخی نمایندگان این خبر را تکذیب کردند.

روسیه: یک کشته و ۲۷ مفقود در میان خدمه رزمناو غرق‌شده مسکواوزارت دفاع روسیه یک هفته پس از غرق شدن رزمناو مسکوا در دریای سیاه اعلام کرد که در این رخداد یک نفر کشته و ۲۷ نفر نیز مفقود شده‌اند. سلام بغیر از جسم آن بیش از پانصد نفر که هنوز ساکن ناو هستند در قعر دریان و روحشان در بند و زنجیر آتشین جهنم

مدودف: اروپا یک هفته هم بدون گاز روسیه دوام نمی‌آوردمعاون شورای امنیت ملی روسیه که زمانی هم نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری روسیه بود، گفت که اروپا بدون گاز روسیه حتی یک هفته هم دوام نمی‌آورد.

دبیرکل سازمان ملل با پوتین و زلنسکی دیدار می‌کندسازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد، هفته آینده با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار می‌کند. اوه! دبیر کل سازمان ملل از خواب بیدار شد!