روحانی: پس از عذرخواهی و جبران خسارت‌ها با آمریکا مذاکره می‌کنیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

روحانی: پس از عذرخواهی و جبران خسارت‌ها با آمریکا مذاکره می‌کنیم جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران عذرخواهی آمریکا و جران خسارت‌های ناشی از محقق نشدن امتیاز‌های پیش‌بینی شده در برجام را به عنوان شرط گفتگو با ایالات متحده عنوان کرد.

رئیس جمهوری ایران که روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیئت دولت سخن می‌گفت با اشاره به پیشنهاد‌های اخیر دونالد ترامپ مبنی بر آمادگی برای مذاکره با تهران بویژه آن بخش از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا که بر حصول توافقی بهتر پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر تاکید داشت، تصریح کرد که کشورش معطل هیچ انتخاباتی نیست و برای گفتگو مشکلی ندارد به شرط آنکه کاخ سفید مصمم باشد و برای اقدامات گذشته خود عذرخواهی کند.

آقای روحانی در این خصوص یادآور شد: هر لحظه که آمریکا اعلام کند به قانون و به مقررات سازمان ملل برگشته و بگوید به تعهدات در چارچوب ۱+۵ برمی‌گردد، آن وقت ما آماده مذاکره هستیم. این بخش از سخنان رئیس جمهوری ایران به اظهارات اخیر دونالد ترامپ اشاره دارد که ضمن پیشنهاد دوباره گفتگو به مقامات تهران توصیه کرده بود در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نمانند زیرا وی معتقد است که قطعا پیروز خواهد شد و در این صورت دستیابی به توافق مورد نظر برای ایران بسیار دشوارتر می‌شود.

حسن روحانی در ادامه پیشنهاد‌های مذاکره از سوی آمریکا را «حرافی» و «تعارفاتی» با نیات انتخاباتی توصیف کرد و گفت: «هر وقت آنها تسلیم قانون شده، عذرخواهی کرده و صدمه‌ای که به ملت ایران زدند را جبران کرده و غرامت دادند، ما مشکلی نداریم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: آمریکا به تعهدات خود در برجام برگردد، همان لحظه آماده هستیمروحانی: آمریکا به تعهدات خود در برجام برگردد، همان لحظه آماده هستیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استاندار ایلام: آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش استاستاندار ایلام نسبت به وضعیت این استان هشدار داده و گفته است آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمددریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمد به گزارش سایت شبکه خبری «فاکس» رنگ دریاچه لونار در ایالت غربی-مرکزی ماهاراشتار، در عرض چند روز از سبز به صورتی تغییر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پوتین در رژه «روز پیروزی» در میدان سرخ در آستانه همه‌پرسی قانون اساسیولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در مراسم «روز پیروزی» در میدان سرخ مسکو حاضر شد. به باور منتقدان برگزاری این مراسم در آستانه همه‌پرسی قانون اساسی که می‌تواند دوران ریاست جمهوری او را تا سال ۲۰۳۶ تمدید کند، نمایش تبلیغاتی میهن‌پرستی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پروازهای بین‌المللی به افغانستان پس از سه ماه از سر گرفته شدپس از حدود سه ماه قطع پروازهای بین المللی و داخلی در افغانستان، امروز ترکیش ایرلاینز اولین پرواز خود را به افغانستان انجام داد. اداره هوانوردی افغانستان گفته که این پرواز از استانبول به کابل انجام و ۳۵۰ مسافر به افغانستان منتقل شدند. قرار است از فردا شرکت امارات پرواز خود را به افغانستان آغاز و شرکت‌های افغانی نیز پروازهای خود را به این کشورها از سر گرفته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مدارس در مالزی پس از 3 ماه بازگشایی شدندمدارس در مالزی پس از تعطیلی 3 ماهه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا بازگشایی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »