پروازهای بین‌المللی به افغانستان پس از سه ماه از سر گرفته شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

پس از حدود سه ماه قطع پروازهای بین المللی و داخلی در افغانستان، امروز ترکیش ایرلاینز اولین پرواز خود را به افغانستان انجام داد. اداره هوانوردی افغانستان گفته که این پرواز از استانبول به کابل انجام و ۳۵۰ مسافر به افغانستان منتقل شدند. قرار است از فردا شرکت امارات پرواز خود را به افغانستان آغاز و شرکت‌های افغانی نیز پروازهای خود را به این کشورها از سر گرفته‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اداره هوانوردی ملکی (غیرنظامی) افغانستان گفته که پس از حدود سه ماه توقف پروازها به‌خاطر شیوع کرونا، از امروز(چهارشنبه چهارم سرطان/تیر) شرکت هوایی ترکیش ایرلاینز اولین پرواز را به افغانستان از سر گرفت.

اداره هوانوردی ملکی از تمامی کسانی که روادید/ویزه و یا اقامت کشورهای اروپایی، ترکیه، آمریکا و امارات متحده عربی را دارند و عازم این کشورها هستند، خواسته که برای سفر به این مقصدها می‌توانند اقدام کنند.به گفته این نهاد کشورهای آسیای میانه نیز برای آغاز پرواز از اول ماه ژوئیه/جولای اعلام آمادگی کرده و بهشرکتهای هوایی پاکستانی و هندی تا آخر ماه ژوئیه اجازه پرواز به افغانستان داده نشده است.

این اداره گفته که بر اساس دستورالعمل تنظیم عملیات هوانوردی غیر نظامی که براساس رهنمودهای انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (آیاتا) و سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکاو) تهیه شده تمام تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی در فرودگاه‌های افغانستان و در جریان پرواز در نظر گرفته خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 29 هزار و 715 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 29 هزار و 715 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسیدشمار جان‌باختگان ناشی از ویروس_کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسید وزارت بهداشت برزیل از ۶۴۱ مورد تازه مرگ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و می گوید شمار قربانیان به ۵۰۶۱۷ و شمار مبتلایان به «کووید۱۹» به بیش از یک میلیون و هشتاد هزار نفر رسیده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توییتر بار دیگر به یکی از پیام‌های ترامپ به دلیل «نقض قوانین» برچسب زدشبکه اجتماعی توییتر اگرچه همچنان اجازه خواندن این نوشته را به مخاطبانش داده اما در بالای متن آقای رئیس جمهور، پیامی را با این محتوا منتشر کرده است: «این توییت قوانین شبکه را به دلیل رفتار نامناسب نقض کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردکانیان: میزان صادرات برق ایران به افغانستان کم استوزیر نیرو ایران در دیدار با سرپرست وزارت امورخارجه افغانستان در تهران گفت در حال حاضر میزان صادرات برق این کشور به افغانستان کم است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اخراج تعدادی از خبرنگاران روزنامه شرق به دلیل وضعیت اقتصادی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 161 هزار و 533 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »