روحانی: سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد

04/06/1399 10:42 ق.ظ

روحانی: *سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد *دشمنان می‌خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود تا کشور را به بحران بکشانند؛ ما گفتیم نان و جان باید با هم باشد

رییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست. وی ادامه داد: تولید طلا نسبت به سال ۹۲ به ۱۴ برابر رسیده است. در سال پیش رو قادر به یک تحول بزرگ هستیم. طلا می تواند پشتوانه پول ما باشد و در صنایع بسیار حساس کاربرد داشته باشد و دولت آماده تلاش بیشتر در این زمینه است.

در چهار ماه امسال نسبت به پارسال دارای رشد هستیم که این خیلی در شرایط کرونا مهم است. در تولید فولاد دنیا به خاطر کرونا شش درصد کاهش داشته ولی ما ده درصد افزایش داشته ایم.

روحانی بیان کرد: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. در کارخانه آهن اسفنجی هیچ مبتلایی نداریم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند. در رسانه های بیگانه داشتند خودکشی می کردند و میگفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست. می خواستند کشور را به بحران بکشانند و می خواستند شرایط ما مثل آنها شود که برای نان و آب و وسایل بهداشتی صف می بستند اما ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت که تولید ضروری نباید تعطیل شود و کسب و کار هم از ۲۳فروردین آغاز شد. ما گفتیم نان و جان باید با هم باشد به شرط رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ما پزشکان برای سرزمین و جان هموطنان بی‌توجه به مصائب در صحنه بودیم

شرایط عمومی شجریان پایدار است/ انتظار برای ترخیص و انتقال به منزلهیئت مدیره بیمارستان «جم» طبق روال روزهای گذشته برای اطلاع عموم مردم از وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

پرداخت ۲/۲ میلیون یور و ۱۱ هزار دلار به ویلموتس برای ۶۳ روزرئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که «برای حضور ۶۳ روزه آقای ویلموتس در جایگاه سرمربی گری تیم ملی فوتبال، مبلغ ۲/۲ میلیون یورو و ۱۱ هزار دلار از سوی فدراسیون فوتبال هزینه شده»، گفت: علاوه بر این هزینه، فدراسیون فوتبال زیربار تعهدات غیرقانونی از جمله پرداخت ۷ میلیارد تومان مالیات این قرارداد رفته و در نهایت هم فدراسیون فوتبال علاوه بر پرداخت این مبالغ، از سوی فیفا محکوم به پرداخت ۱/۶ میلیون یورو غرامت نیز شده است.

انتقاد ظریف از تلاش پمپئو برای فروش سلاح بیشتر به کشورهای‌ منطقهوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی به اقدام آمریکا مبنی بر سرازیر کردن سلاح‌های آمریکایی به خاورمیانه اعتراض کرد.

ترامپ رسما به عنوان نامزد جمهوریخواهان برای رقابت با بایدن انتخاب شدرئيس جمهوری آمریکا قرار است پنجشنبه شب از کاخ سفید به طور رسمی ضمن پذیرش نامزدی حزب جمهوریخواه برای شرکت‌کنندگان در گردهمایی شارلوت سخنرانی کند.

احضار محسن شریفیان برای تقدیم یک قطعه به جان‌باختگان آبان ۱۳۹۸