روحانی: برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است

24/02/2021 10:56:00 ق.ظ

#روحانی: برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است

برجام

روحانی: برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است

روحانی در دفاع از توافق هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است، اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند. - خبرگزاری آناتولی

24.02.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز چهارشنبه 24 فوریه در جلسه هیئت دولت در دفاع از توافق هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است، اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند.

رئیس جمهوری ایران با اشاره به تنش بین مجلس و دولت درباره توافقات دولت روحانی با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای اظهار کرد: یکی از مسائل مهم ما صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای است اگر کاری کردیم این مساله زیر سوال رفت یعنی اشتباه کردیم. ما که می‌خواهیم صلح آمیز عمل کنیم چرا علامت غیر صلح آمیز به بدخواهان بدهیم. برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است. اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند. مراقبت می‌خواست که به قانون عمل کنیم و رابطه‌مان با آژانس را حفظ کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

روحانی: شرایط برای برگشت به تعهدات آماده است اما آمریکا باید برای احیای برجام پیشقدم باشدروحانی: همه شرایط برای برگشت به تعهدات آماده است اما آمریکا باید برای احیای برجام پیشقدم باشد

روحانی: دو هفته آینده حساس است/خطر ویروس هندی پیش روی ماستروحانی: *دو هفته آینده حساس است *آمارها و ارقام‌ نگران‌کننده است *مردم هم آنطور که باید پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند *دولت و مردم باید باهم پیش روند *امکانات بهداشتی و درمانی ما نامحدود نیست و محدودیت دارد *واکسن به اندازه کافی وارد می‌کنیم یکی به این منگول بگه که مردم چه بکنند. در کشورهای دیگر به شرکتها و مردم حقوق ماهانشان را می دهند تا همه در حانه بمانند و دوچار این ویروس نشوند. کی واکسن وارد میکنید؟ وقتی همه مردند؟ نه_به_جمهوری_اسلامی واكسن_چى_شد

روحانی: خطر 'ویروس جهش‌یافته هندی' پیش روی ماست | DW | 24.04.2021حسن روحانی نسبت به وضعیت نامناسب ۱۸ استان در ایران هشدار داد و دو هفته آتی را بسیار حساس خواند. وزارت کشور نیز هرگونه تردد مستقیم یا غیرمستقیم مسافر و نقل و انتقال کالا با هند را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد. غلط کرد این جنایتکاران که پول ملت را به خاورمیانه می بخشند وتنها کاری که بلدند رنگ آمیزی ایران است مطمئن باشید که لبنان از این عمامه ای های بیشرم وفاسد واکسن گرفته اند

تلاش برای بستن راه‌های سرقت تصاویر لیگ قهرمانان آسیا به روی ایرانIRIBBot younesipour اسرائیل وایر بتو چه ؟

یک شهروند پیرانشهری برای بار دوم روی مین رفت و زخمی شد

روحانی در دفاع از توافق هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است، اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند.10.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه همه آنانی که نظارت و کنترل را به دست دارند باید کارشان را تشدید کنند، اظهار کرد: اگر جز این باشد نمی‌توانیم به راحتی از این موج خلاص شویم؛ البته مردم هم آنطور که باید پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند که لازم است در این زمینه هم مردم توجه بیشتری داشته باشند.حسن روحانی در تازه‌ترین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت دو هفته آینده حساس است و امکانات بهداشتی و درمانی کشور محدودیت دارد.

24.02.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی حسن روحانی رئیس جمهور ایران اظهار داشت: همه شرایط برای برگشت به تعهدات آماده است اما آمریکا باید برای احیای برجام پیشقدم باشد.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز چهارشنبه 24 فوریه در جلسه هیئت دولت در دفاع از توافق هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است، اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند. پس هم دولت و هم مردم وظایفی دارند و باید باهم پیش روند. رئیس جمهوری ایران با اشاره به تنش بین مجلس و دولت درباره توافقات دولت روحانی با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای اظهار کرد: یکی از مسائل مهم ما صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای است اگر کاری کردیم این مساله زیر سوال رفت یعنی اشتباه کردیم. ما که می‌خواهیم صلح آمیز عمل کنیم چرا علامت غیر صلح آمیز به بدخواهان بدهیم. این دستور در واکنش به درخواست وزارت بهداشت صادر شده است.

برای اینکه روی صندلی مدعی بنشینیم راهش همکاری با آژانس است. سایر استان‌ها از نظر ابتلا، بستری‌ها و فوتی‌ها شرایط نگران‌کننده‌ای دارند و باید در این شرایط مراقبت کنیم. اگر تخریب کنیم راهی باقی نمی‌ماند. مراقبت می‌خواست که به قانون عمل کنیم و رابطه‌مان با آژانس را حفظ کنیم. وی همچنین نسبت به منتقدان و مخالفانش گفت: اصل 113 بر دوش من سنگینی می‌کند. رییس‌جمهوری با یادآوری اینکه مردم رعایت پروتکل‌ها را به عنوان وظیفه دینی، اخلاقی و انسانی بینند، اظهار کرد: آنهایی که بهداشت عمومی را با خطر روبه‌رو می‌سازند، اقدام‌شان علیه بهداشت عمومی است و یک جرم در این زمینه وجود دارد و قوه قضاییه می‌تواند اقدام کند. رئیس جمهور کشور را مسئول اجرای قانون اساسی می‌داند.  "تحریم مانع خرید واکس کرونا شده است" رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که ایران برای واردات واکسن به حداقل یک و نیم میلیارد دلار و برای تامین واکسن از سبد کواکس ۱۷۸ میلیون دلار پول نیاز دارد.

هر کجا صدمه ببیند رئیس جمهور باید فریاد بزند. این اصل کاملا روشن است. در هفته‌های گذشته دیدید وقتی برای تامین یکی از مایجتاج دشواری ایجاد شده بود، مردم چه دشواری برایشان ایجاد و چه صف‌هایی ایجاد شد. رئیس جمهور مسئول اجرای قانون است. چطور مهم ترین اصل قانون اساسی که استقلال قوا را تصریح می‌کند و هیچ قوه‌ای نمی‌تواند به قوه دیگر بگوید چرا این کار را کردید. قوای سه گانه استقلال دارند. در خشکسالی هستیم و مردم باید مراعات کنند. کرونا در ایران؛ رنج مردم و آزمون نظام درحالی که نشانه‌های انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان مشهود بود و بسیاری از کشورها مرزها را بستند و رفت و آمدها را قطع کردند، هواپیمایی ماهان همچنان به چین پرواز داشت و نام شهر قم به‌عنوان اولین شهر ایران که وجود ویروس کرونا در آن تایید شد به ثبت رسید.

نباید بگذاریم قانون اساسی تخریب شود. اینکه به فردی به نام حسن روحانی توهین می‌کنند مهم نیست اما عنوان رئیس جمهوری نباید تخریب شود. روحانی وحدت و انسجام بین قوا را مهم ترین وظیفه امروز در این کشور دانست و گفت: نباید از هم مچ گیری کنیم. وی با تاکید بر اینکه متاسفانه به طور روشن مسائل برای مردم توضیح داده نمی‌شود، تصریح کرد: عده‌ای هستند که از هر فرصتی می‌خواهند سوءاستفاده می کنند. رئیس جمهوری ایران خطاب به کشورهای اروپایی عضو برجام گفت: ما اگر چیزی را قبول می‌کنیم به عهدمان پایبند می‌مانیم. هیچ کشوری جز ایران به عهد و پیمان برجام عمل نکرد. بسیاری این آمارهای رسمی را باور ندارند و تعداد قربانیان را بسیار بیشتر می‌دانند.

چین و روسیه نسبتا با ما همکاری کردند. اینکه ما می‌گوییم تحریم روی همه زندگی مردم تاثیر می‌گذارد بعضی‌ها باور نمی کنند و خبر ندارند که اداره کشور چگونه است. اروپا سست و بی عمل بود. وی در ادامه گفت: حیات برجام منوط به این است که آمریکا از تروریسم اقتصادی دست بردارد. در این 3 سال 200 میلیارد دلار ضرر مستقیم و صدها میلیارد دلار غیر مستقیم ضرر کردیم. حتی مرغ اجداد از خارج وارد می‌شود که تحریم در این زمینه برای ما مشکل ایجاد کرد. آمریکا با ادعای این که کار خوب می‌خواهد بکند نمی‌تواند به جنایت ترامپ ادامه دهد. مطابق تصویرها و ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر شد، در مراسم مذهبی در موارد زیادی توصیه‌های بهداشتی به درستی رعایت نشدند.

.