گزینه بایدن برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد از سنا رای اعتماد گرفت

06/12/1399 10:13 ق.ظ

گزینه بایدن برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد از سنا رای اعتماد گرفت جزئیات بیشتر🔽

سنای آمریکا روز سه‌شنبه با اکثریت آرا به خانم لیندا توماس گرینفلید،‌ گزینه جو بایدن برای ریاست نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل متحد رای اعتماد داد.این رای اعتماد برای رئیس جمهوری جدید ایالات متحده موفقیت خوبی به شمار می‌رود، هر چند که تحلیلگران معتقدند که دیگر گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های انتصابی ممکن است با مخالفت‌های جدی‌تری در سنا روبرو شوند.

این رای اعتماد برای رئیس جمهوری جدید ایالات متحده موفقیت خوبی به شمار می‌رود، هر چند که تحلیلگران معتقدند که دیگر گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های انتصابی ممکن است با مخالفت‌های جدی‌تری در سنا روبرو شوند.

خانم گرینفلید ۶۸ ساله،‌ یک دیپلمات کارکشته و با تجربه در آمریکاست که پیش‌تر به عنوان دستیار وزارت خارجه در امور آفریقا در دولت باراک اوباما خدمت کرده بود. وی روز سه‌شنبه با ۷۸ رای موافق در برابر ۲۰ رای مخالف، اعتماد مجلس سنای آمریکا را جلب کرد.

عمده مخالفان خانم گرینفیلد در مجلس سنا که همگی از حزب جمهوری خواه بودند به بخشی از یک سخنرانی او در سال ۲۰۱۹ استناد کرده و مدعی شدند که وی در این سخنرانی از چین جانبداری کرده است. با این انتصاب انتظارها از نماینده جدید ایالات متحده در سازمان ملل متحد که بر خلاف سلف خود از تجربه بالایی در زمینه دیپلماسی برخور‌دار است و کارشناسان رتبه وی را در حد یک وزیر می‌دانند، بالا خواهد بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دیدگاه | نوروز برای بایدن لحظه‌ای شاعرانه برای اثرگذاری بر ایرانیان استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. هیچ چیزی برای ما تلخ تر از رفع تحریم جمهوری اسلامی و ارسال پول برای حاکمان قاتلان ایران نیست.به بایدن بگوئید، نمی‌توانید به مردمی عید را تبریک بگید اما با قاتلان و شکنجه‌گران آن مردم دوست باشید و به آنها امتیاز دهید،البته اگر کهولت سن،اجازه شنیدن و درک این واقعیت را به او بدهد. تبریک نوروزی ابر قدرتی که حکومت ولایی سالهاست بعنوان لولو سر خرمن و دشمن نظامش یاد میکنه ، باید در انتهدی حمایت اکثریت خواهان تغییر رژیم ولایی باشد، تا مردم ایران انرژی بیشتر برای براندازی بگیرند 💩 به سر بایدن و بایدنیست. شماها فقط باید عید عربی قربان رو جشن بگیرید. پر از خون و کشتار خوشایند آیت‌الله بایدن و خامنه‌ای

بسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونابسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونا از نظر اقتصادی لیبرال‌ترین قانون چند دهه اخیر آمریکاست. به طور سنتی، هر رئیس‌جمهور جدید دموکرات با تصویب یک بسته بزرگ اقتصادی کار خود را آغاز می‌کند و هر رئیس‌جمهور جدید جمهوری‌خواه با تصویب طرح کاهش مالیات.

بایدن: پایبندی به موعد تعیین شده برای خروج نظامیان از افغانستان دشوار استرئیس جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که تصور اینکه سال آینده هم نیروهای کشورش در افغانستان حضور داشته باشند برایش ممکن نیست.

درخواست سناتورهای آمریکایی از بایدن برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایرانگروهی از سناتورهای آمریکایی از دولت بایدن خواستند با استفاده از همه ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود. - خبرگزاری آناتولی

دعوت بایدن از اردوغان برای شرکت در نشست تغییرات اقلیمیرئیس‌جمهور آمریکا از رهبران 40 کشور از جمله رئیس‌جمهور ترکیه برای شرکت در نشست تغییرات اقلیمی دعوت کرد. - خبرگزاری آناتولی

سنای آمریکا روز سه‌شنبه با اکثریت آرا به خانم لیندا توماس گرینفلید،‌ گزینه جو بایدن برای ریاست نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل متحد رای اعتماد داد.

این رای اعتماد برای رئیس جمهوری جدید ایالات متحده موفقیت خوبی به شمار می‌رود، هر چند که تحلیلگران معتقدند که دیگر گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های انتصابی ممکن است با مخالفت‌های جدی‌تری در سنا روبرو شوند.

خانم گرینفلید ۶۸ ساله،‌ یک دیپلمات کارکشته و با تجربه در آمریکاست که پیش‌تر به عنوان دستیار وزارت خارجه در امور آفریقا در دولت باراک اوباما خدمت کرده بود.

وی روز سه‌شنبه با ۷۸ رای موافق در برابر ۲۰ رای مخالف، اعتماد مجلس سنای آمریکا را جلب کرد.

عمده مخالفان خانم گرینفیلد در مجلس سنا که همگی از حزب جمهوری خواه بودند به بخشی از یک سخنرانی او در سال ۲۰۱۹ استناد کرده و مدعی شدند که وی در این سخنرانی از چین جانبداری کرده است.

با این انتصاب انتظارها از نماینده جدید ایالات متحده در سازمان ملل متحد که بر خلاف سلف خود از تجربه بالایی در زمینه دیپلماسی برخور‌دار است و کارشناسان رتبه وی را در حد یک وزیر می‌دانند، بالا خواهد بود.

به گفته یکی از سفرای سازمان ملل متحد که نامی از وی برده نشده، ایالات متحده آمریکا طی سالهای اخیر تقریبا در مباحثات سازمان ملل متحد،‌ در رایزنی‌ها و فعالیت‌های دیپلیماتیک و نیز روند تصمیم‌گیری‌ها به نوعی غایب بوده است.

یک سفیر دیگر سازمان ملل که کشورش عضو شورای امنیت است نسبت به تعامل و پویایی بیشتر ایالات متحده در درون این سازمان ملل ابراز امیدواری کرد.

دیپلماتی دیگر در سازمان ملل متحد با اشاره به ناکارآمدی دولت پیشین آمریکا می‌گوید: «این انتصاب به سختی می‌تواند بدتر از گزینه دولت پیشین باشد؛ دولتی که بیش از حد یکجانبه‌گرا بود، از پیمان‌ها خارج می‌شد و با تهدید کارهای خود را پیش می‌برد.»

وی در این خصوص تصریح کرد که ما بدترین شکل ماجرا را تجربه کردیم و این انتصاب قطعا می‌تواند مثبت‌تر از قبل باشد.