روحانی: برای ایجاد آشوب از دو سال پیش برنامه‌ریزی کرده بودند

13/09/1398 01:14 ب.ظ

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می‌گوید تند شدن اعتراض‌های آبان‌ماه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین از پیش از دو سال پیش برنامه ریزی شده بود اعتراضات_آبان_۹۸ بیشتر بخوانید🔽

«آخر دی و بهمن و نزدیک انتخابات در این ایام برنامه ریزی کرده بودند وقتی این مسئله اعلام شد آنها اربابانشان از خارج که الان زمانش فرا رسیده و آن را اجرا کنید آمدند بیرون.» به گزارش ایرنا آقای روحانی روز چهارشنبه در تهران گفت : «ما دچار یک مسئله‌ای شدیم که از نظر من در سال ۹۸ قابل پیش بینی بود و این را من به دوستان گفته بودم.

» رئیس جمهوری ایران خواستار تفکیک میان بازداشت شدگان اعتراض‌های گسترده آبان شد و گفت: «مثلا اگر کسی تخلفی کرده لاستیکی آتش زده از نظر من جرمی نیست اگر چه کارش درست نبوده ولی نباید آنها را نگه داریم. جوانی بوده آمده دادی زده و شعاری داده نباید سخت گیری شود... اما کسی با سلاح گرم آمده آن حساب دیگری دارد یا با سلاح سرد آمده حساب دیگری دارد یکی با قمه حمله کرده یکی آمده فروشگاه را تاراج کرده و آتش زده اینها با یکدیگر فرق می‌کند من خواهش می کنم این گونه موارد تفکیک شود»

به گفته سازمان عفو بین‌الملل در جریان اعتراض‌های ماه گذشته در بیش از ۱۰۰ شهر ایران، دست‌کم ۲۰۸ نفر کشته شدند. دولت ایران از دادن آمار در این باره خودداری می‌کند. با این حال به گفته یکی از نمایندگان مجلس دست‌کم هفت هزار نفر در جریان تظاهرات و پس از آن بازداشت شدند. این در حالی است که به اعلام سخنگوی قوه قضائیه ایران، بیشتر بازداشت‌شدگان، آزاد شده اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آقای روحانی شما خودت از چند مدت پیش برا گران کردن بنزین برنامه ریزی کرده بودی داداش؟ مث خر تو گل مونده روباه بنفش داره اخرین غزل های خدا حافظی اش را می خواند معلومه که از دوسال پیش برنامه ریزی کرده بودید برای جنایت و کشتار اخیر دقیقا مشخص میشه که اینها دارن اعتراض مردم رو انکار میکنن و میچسبونن به دشمن فرضی ساکت باشی سنگین تری حسن چاخان

اگر تو اینو میدونستی چرا این کله قند رو خوردی و گرونش کردی پپه! بعضی ها از دو سال پیش میدونستن بنزین گرون میشه، جناب روحانی روز واقعه عجب بیشرفی هستی حسن چاخان ولی من صبح جمعه فهمیدم😂 اولین قدم رو کج گذاشتن ، یعنی قدم گذاشتن در راه ویرانی ... گاهی اولین قدم اشتباه ، همون آخرین قدم تعبیر میشه ... توهم توطئه

اره دقیقا دشمنان خوابنما شده بودن در فلان روز میکشی بالا اونم گفتن بریزیم وسط

بازداشت تعدادی در هنگام خروج از کشور/ از صدا و سیما نشان‌شان خواهیم دادجانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که در اتفاقات اخیر تعدادی در هنگام فرار از کشور بازداشت شده‌اند گفت که ما بسیاری را دستگیر کرده‌ایم و از صدا و سیما نشان خواهیم داد. ok 🖕🏿 امیدوارم اون یگان ویژه هایی که اموال مردم را به عمد تخریب میکردن و اون نیروهایی که به مردم شلیک مستقیم میکردن را هم در صدا و سیما نشان دهید تصویر نحسشان را خسته نباشید دلاوران

خوب کسی که شب خوابیده صبح بیدار شده بنزین ماشین مسافر کشی ش شده سیصد برابر چطور از دو سال قبل برنامه داشته بیاد اعتراض کند .خود تو میگی اطلاع نداشتی صبح بیادر شدی دیدی گران شده حرف های مهمتری هم بود، سیاست شما انعکاس بخش‌ قابلمه ای صحبت هاست!؟! قابل توجه دوستان سازمان اب واداره برق به صف اختلاسگران پیوستن! این ماه اضافی بر فیش های اب وبرق مدعی اند قبوض قبلی علی الحساب بوده !!!!!!!!!!!!!!! کفگیر به ته دیگ رسیده !!

نه حاجی ! خودت رو به سفاحت نزن ... ۴۰ سال نا امیدی تمام وجود مارو گرفته ما خون داریم گریه میکنیم بیکاری گرونی بیداد میکنه ازدواج نمیشه کرد خدا لعنتتون کنه که خون ما ملت ایران تو شیشه کردین بالای ۵۰۰ نفر هموطنانمونو کشتین اینترنت قطع کردن موج مهاجرت coe Khamenei_fa HassanRouhani JZarif azarijahromi USAdarFarsi UN

آشوبگر واقعی رژیم منحوس جمهوری اسلامی است

روحانی: عربستان و اسرائیل از عوامل اصلی خروج آمریکا از برجام هستند.روحانی: عربستان و اسرائیل از عوامل اصلی خروج آمریکا از برجام هستند

فوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاجفوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاج به غیر از علیرضا بیرانوند، کتایون خسرویار، مربی ‌پیشین تیم دختران زیر ۱۹ سال ایران که نامزد دریافت جایزه بهترین مربی زن سال آسیا است در هنگ کنگ حضور یافته است.

گزارش بخش فارسی صدای آمریکا از دانشگاه پلی تکنیک‌ هنگ کنگ، دو‌ هفته پس از محاصرهگزارش بخش فارسی صدای آمریکا از دانشگاه پلی تکنیک‌ هنگ_کنگ، دو‌ هفته پس از محاصره دو‌هفته پس از پایان محاصره دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ و درگیری ها میان دانشجویان و‌ پلیس، این‌ دانشگاه‌ بطور کامل بازگشایی نشده است.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فوت ۵۶ نفر از آغاز موج شیوع آنفلوانزا تاکنون

سازمان ملل: این دهه گرم‌ترین دهه از سال ۱۸۵۰ به این سو است | DW | 03.12.2019سازمان ملل متحد در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که میزان گرمای کره زمین در طی دهه اخیر (۲۰۱۰−۲۰۱۹) استثنایی بوده است. طبق این گزارش متوسط گرمای زمین در این دهه از سال ۱۸۵۰ به این سو بالاترین حد را داشته است. عصبانی نباشیم شاید بخاطر اینه که موسوی از اعتراضات ایران حمایت کرده

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می‌گوید تند شدن اعتراض‌های آبان‌ماه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین از پیش از دو سال پیش برنامه ریزی شده بود.

به گزارش ایرنا آقای روحانی روز چهارشنبه در تهران گفت : «ما دچار یک مسئله‌ای شدیم که از نظر من در سال ۹۸ قابل پیش بینی بود و این را من به دوستان گفته بودم.»

رئیس جمهوری ایران خواستار تفکیک میان بازداشت شدگان اعتراض‌های گسترده آبان شد و گفت: «مثلا اگر کسی تخلفی کرده لاستیکی آتش زده از نظر من جرمی نیست اگر چه کارش درست نبوده ولی نباید آنها را نگه داریم. جوانی بوده آمده دادی زده و شعاری داده نباید سخت گیری شود... اما کسی با سلاح گرم آمده آن حساب دیگری دارد یا با سلاح سرد آمده حساب دیگری دارد یکی با قمه حمله کرده یکی آمده فروشگاه را تاراج کرده و آتش زده اینها با یکدیگر فرق می‌کند من خواهش می کنم این گونه موارد تفکیک شود»

به گفته سازمان عفو بین‌الملل در جریان اعتراض‌های ماه گذشته در بیش از ۱۰۰ شهر ایران، دست‌کم ۲۰۸ نفر کشته شدند. دولت ایران از دادن آمار در این باره خودداری می‌کند. با این حال به گفته یکی از نمایندگان مجلس دست‌کم هفت هزار نفر در جریان تظاهرات و پس از آن بازداشت شدند. این در حالی است که به اعلام سخنگوی قوه قضائیه ایران، بیشتر بازداشت‌شدگان، آزاد شده اند.

اخبار و گزارش‌های یورونیوز درباره اعتراض‌های آبان ایران

رئیس جمهوری اسلامی ایران گسترده شدن و تشدید اعتراض‌ها را سازمان‌یافته خواند و گفت: «اما آنها که سازمان یافته اند در این اغتشاشات آمده‌اند که اعترافات آنها هم پخش خواهد شد. آنها بیش از دو سال برای این کار برنامه ریزی کرده بودند، سال گذشته در مقطعی می‌خواستند کاری انجام دهند که زمان مناسب نبود. امسال می خواستند در مقطع دیگر که با زمان مناسب ندیدند بیشتر... آخر دی و بهمن و نزدیک انتخابات در این ایام برنامه ریزی کرده بودند وقتی این مسئله اعلام شد آنها اربابانشان از خارج که الان زمانش فرا رسیده و آن را اجرا کنید آمدند بیرون. بنابراین باید با آنها برخورد شود.»

آقای روحانی در حالی وعده پخش احتمالا تلویزیونی اعتراف اغتشاشگران را می‌دهد که شماری از نمایندگان حامی دولت در مجلس شورای اسلامی، این روند را غیرقانونی می‌خوانند.

رئیس جمهوری ایران در جریان سخنرانی چهارشنبه خود با دفاع دوباره از توافق هسته‌ای ایران و جامعه جهانی و روند انعقاد برجام گفت اگر ایالات متحده تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را لغو کند، تهران آماده مذاکره است.:

ایران در چهارمین گام کاهش تعهدات هسته‌ای: در فردو به سانتریفیوژها گاز تزریق می‌کنیم

از زمان خروج ایالات متحده از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، منتقدان توافق هسته‌ای در جمهوری اسلامی حملات خود علیه دولت روحانی را تشدید کرده اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه با تاکید برگفت که آمریکا از اعتراضات ایران حمایت مالی نکرده است.