روحانیت و تکرار تاریخ؛ موضع خامنه‌ای در برابر واکسن کرونا

21/10/1399 07:46:00 ب.ظ

بسیاری بر این باورند که مخالفت با ورود واکسن از کشورهای غربی عقب‌گرد تاریخی به زمان قاجار است. خامنه‌ای فروردین امسال هم شیوع ویروس کرونا در ایران را مرتبط با «جن و انس» دانست و آمریکا را به ساخت این ویروس متهم کرد. گزارش beehnam بهداشت_عمومی

علی خامنه‌ای جمعه گذشته در یک سخنرانی تلویزیونی گفت مخالف واردات واکسن از این کشور‌هاست، چراکه به آن‌ها اطمینانی ندارد، چرا که «شاید آن‌ها بخواهند واکسن تولیدی‌ خود را روی ایرانی‌ها امتحان کنند.

» بی‌اعتمادی و نگاه سرشار از تردید و توهم گروهی از مقام‌های جمهوری اسلامی به ویروس کرونا و واکسن‌های تولیدی به منظور مقابله با این بیماری، در حال حاضر به بحرانی روانی و بهداشتی در ایران تبدیل شده است.

گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم مدیریت میرزا محمدتقی‌خان فراهانی مشهور به «امیرکبیر»، نخستین صدراعظم‌ ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار در مقابله با بیماری‌های عمومی در آن زمان را بهتر و برتر از شیوه رویارویی مقام‌های ایران با بحران کرونا می‌دانند.

این روایات می‌گوید هرچند امیرکبیر تلاش‌های بسیاری کرد تا مردم را مقابل بیماری‌های کشنده‌ای هم‌چون وبا و آبله مایه‌کوبی کند، اما مخالفت گروهی از روحانیون شیعه و متنفذان سیاسی، موانع و مشکلاتی را برای او فراهم کرده بود. headtopics.com

در متون تاریخی برجا مانده از دوره قاجار، روایاتی بسیاری از مخالفت روحانیون با درمان‌‌های نوین بیماری‌های شایع در ایران دیده می‌شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

تاریخ در بلوچستان تکرار می‌شود🥲🥲🥲🥲🥲

واکنش روحانی و ظریف به فایل صوتی؛ موضع آمریکا و روسیهحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در دفاع از محمدجواد ظریف، وزیر خارجه دولت خود پس از انتشار فایل صوتی جنجال‌برانگیز، خواستار پیگیری این مسئله از سوی وزارت

نخستین پیام ایران به دولت بایدن: سیاست‌های ترامپ را تکرار نکنید

طرد یک عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تکرار ادعاهای ترامپمجلس نمایندگان آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 یک نماینده جمهوری‌خواه طرفدار دونالد ترامپ را به ازادی بیان پس کو آمریکا با آن همه ادعا، امروز گرفتار بدترین نوع توتالیتریسم است و آزادی بیان بشدت نقض می شود و یک رییس جمهور قلابی به ملت آنها تحمیل شده است اما همچنان پز دموکراسی می دهند پس مردم و دولت های خاورمیانه می بایست بجای امید به این دموکراسی فیک، بین خود صلح و دوستی خود را تقویت کنند.

کرونا؛ هشدار نسبت به تکرار بحران هند در سایر کشورها | DW | 08.05.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید خطر از کنترل خارج شدن پاندمی و تکرار اوضاع هند، بسیاری کشورهای دیگر را نیز تهدید می‌کند. از نپال و برزیل به عنوان مصادیق چنین خطری یاد شده است. آمار ابتلا در هند به ۲۱میلیون نفر رسید.