روایتی متفاوت از دستگیری روح‌الله زم و ادعای همکاری فرانسه | DW | 09.11.2021

18/08/1400 04:43 ب.ظ

یک چهره امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده دستگیری روح‌الله زم در همکاری با سازمان امنیت فرانسه و ترکیه صورت گرفته است. اکبر خوش کوشک مدعی است روح‌الله زم با یک افسر ارشد امنیتی فرانسه مبادله شده است.

یک چهره امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده دستگیری روح‌الله زم در همکاری با سازمان امنیت فرانسه و ترکیه صورت گرفته است. اکبر خوش کوشک مدعی است روح‌الله زم با یک افسر ارشد امنیتی فرانسه مبادله شده است. اکنون یک چهره سابق امنیتی جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با سایت"رویداد ۲۴" روایت کاملا متفاوتی از دستگیری زم ارائه کرده است.

این فرد که اکبر خوش کوشک نام دارد، مدعی است که بین سازمان‌های امنیتی جمهوری اسلامی و فرانسه در ارتباط با دستگیری روح‌الله زم همکاری صورت گرفته است.خوش کوشک مصاحبه خود را با عنوان کردن پدیده عادی بودن"بده بستان"های امنیتی بین سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف شروع کرده است.

او در این مصاحبه مدعی شده که دستگیری روح‌الله زم از طریق همکاری سازمان اطلاعات فرانسه و همچنین سازمان اطلاعات ترکیه،"میت" ممکن شده است.خوش کوشک به شکل‌گیری داعش پرداخته و به پیوستن شماری از شهروندان کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی اشاره کرده است.

این مامور سابق امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده که سازمان‌های امنیتی جهان و از جمله سازمان اطلاعات فرانسه نیز با هدف گرد‌آوری اطلاعات اقدام به نفوذ در درون داعش نموده‌اند. به گفته خوش کوشک در ادامه این مصاحبه فرانسه یک افسر امنیتی خود را با نام و هویت عربی به عضویت داعش در می‌آورد. headtopics.com

اکبر خوش‌کوش مامور امنیتی نیست. یک قاتل و جنایتکار است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

موردیکه اهمیت داره سیاست کثیفی است که غرب و شرق در آن به اجماع رسیده تا از این سیستم فاسد تبهکار ۴۳ سال حمایت کنند و انها بتوانن آزادانه به جنایات خود ادامه دهند. به🥚م چطوره به عنوان خبرنگار هم شده، یک سوال هم از فرانسویها بکنید که اکر واقعیت داشته باشه، واقعا کثیفند‼️🤨 دولت ها بخاطر منافعشان هر نوع جنایت کثیفی رامرتکب می شوند.خدا به داد من وامسال من برسد بایک کیف اسناد در خواست پناهندگانی در کشور المان دادم بعداز شش سال دادگاه المان شهر فرایبورگ می گوید پرونده شما گم شده است!دوباره احضارتان می کنیم مرگ بر یوان که برگه قبولی داده اما دفاع نمیکنه

به حقیقت این مجارا میشه از حرفهای اولیه زم که‌بعد دستگیریش زده پی برد اوگفته بود من اشتباه بزرگی کردم که به پلیس امنیت وکلا فرانسه اعتماد کردم فرانسه در نشست گوادالوپ شریک بود ،خمینی در فرانسه خمینی شد،بختیار در فرانسه کشته شد و قراداد معاوضه زم هم در فرانسه نوشته شد ،فرانسه کشور دوست و دلسوز مردم در بند ایران ،چه مردم ساده لوحی هستیم ما

ایران: ظرفیت همکاری با ترکیه بیش از چیزی است که محقق شده استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود گفت ظرفیت همکاری با ترکیه بیش از چیزی است که محقق شده است و برنامه‌های متعددی برای توسعه آن وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است/ بدعهدی سه کشور اروپایی بی اعتمادی را افزایش داده استامیرعبداللهیان در گفت وگو با هایکو ماس: *آمریکا مقصر اصلی وضع موجود است *بدعهدی سه کشور اروپایی بی اعتمادی را افزایش داده است *لغو کامل تحریم‌ها یک ضرورت است *هرگونه اظهار نظر غیردقیق و مغایر با واقعیات می‌تواند تلاش‌های در حال انجام را به خطر اندازد

توطئه بنزینی دشمن به سرعت خنثی شد/ هرچه برای قم انجام شود کم استوزیر کشور: در مورد بنزین توطئه دشمنان به سرعت خنثی شد که این نشانگر وجود یک دولت مردمی است و برای این دولت بن‌بستی وجود ندارد امنیت امروز در کشور به برکت وجود رهبر معظم انقلاب و شهدا است کدام برکت نان ؟ آب خوزستان کپرنشین های سیستان سه میلیون دانش اموز سه سال باز مانده از تحصیل خسارات جبران نشده هشت سال جنگ ساختگی شصت میلیون زیر خط فقر تکنولوژی و دانش و تحقیق وضعیت سلامت و بهداشت و درمان؟

واکسن کرونا رایگان است/صیانت از سلامت و تشویق مردم به واکسیناسیون؛ هدف اصلی وزارت بهداشتمعاون بهداشت وزارت بهداشت: *واکسن کرونا رایگان است *صیانت از سلامت و تشویق مردم به واکسیناسیون؛ هدف اصلی وزارت بهداشت است *متاسفانه به دلیل برخی تبلیغات سوء و منفی، شاهد کاهش استقبال مردم به واکسیناسیون هستیم *همین امر هم ما را نگران کرده است رایگان چی اینهمه پول برای واکسنهای برکت ووو از مهریه ننتون برداشت کردین یا از جیب ما مردم بدبخت اسیر

ارتش آزادی‌بخش اورومو: پیروزی ما در آدیس‌آبابا بسیار نزدیک استجال مارو، فرمانده ارتش آزادیبخش اورومو، هم پیمان جبهه آزادیبخش تیگری، اعلام کرد که نیروهایش تا نزدیکی آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی پیش‌رفته‌اند و برای یورش «نشنال اینترست» در گزارش خود فاش کرد که ارتش_اتیوپی از پهپادهایی استفاده می‌کند که مشخصات آنها با نوع تولید شده ایرانی یعنی پهپاد «مهاجر 6» مطابقت دارد.. نسیم : ما خواستار افشای نقش آخوندهای تروریست ایران درجنگ اتیوپی هستیم .

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.

از روز ۲۲ مهر سال ۱۳۹۸ تا کنون، گمانه‌زنی‌ها و روایت‌های متعددی درباره چگونگی به دام افتادن روح‌الله زم و دستگیری او توسط سپاه پاسداران منتشر شده است.

اکنون یک چهره سابق امنیتی جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با سایت"رویداد ۲۴" روایت کاملا متفاوتی از دستگیری زم ارائه کرده است.

این فرد که اکبر خوش کوشک نام دارد، مدعی است که بین سازمان‌های امنیتی جمهوری اسلامی و فرانسه در ارتباط با دستگیری روح‌الله زم همکاری صورت گرفته است.خوش کوشک مصاحبه خود را با عنوان کردن پدیده عادی بودن"بده بستان"های امنیتی بین سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف شروع کرده است.

او در این مصاحبه مدعی شده که دستگیری روح‌الله زم از طریق همکاری سازمان اطلاعات فرانسه و همچنین سازمان اطلاعات ترکیه،"میت" ممکن شده است.خوش کوشک به شکل‌گیری داعش پرداخته و به پیوستن شماری از شهروندان کشورهای اروپایی به این گروه تروریستی اشاره کرده است.

این مامور سابق امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده که سازمان‌های امنیتی جهان و از جمله سازمان اطلاعات فرانسه نیز با هدف گرد‌آوری اطلاعات اقدام به نفوذ در درون داعش نموده‌اند.

به گفته خوش کوشک در ادامه این مصاحبه فرانسه یک افسر امنیتی خود را با نام و هویت عربی به عضویت داعش در می‌آورد.

او می‌گوید این مامور پوششی سازمان امنیت فرانسه در «جریان درگیری‌ها به اسارت بچه‌های محور مقاومت در می‌آید.» هنگام بازجویی هویت فرانسوی این فرد لو می‌رود و دستگیر می‌شود.

اکبر خوش کوشک در ادامه می‌گوید پس از دستگیری این مامور پوششی، سازمان امنیت فرانسه با سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی تماس می‌گیرد و خواستار پشتیبانی ایران برای آزادی او می‌شود. او مدعی شده که این افسر امنیتی سازمان اطلاعات فرانسه"رده‌دار" بوده است.به گفته این چهره سابق امنیتی جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی نیز در مقابل درخواست فرانسه خواستار تحویل روح‌الله زم می‌شود. می‌گوید زم بر روی کانال تلگرامی خود آموزش ساخت کوکتل مولوتف داده و مردم را به شورش مسلحانه دعوت کرده است.خوش کوشک مدعی آمادگی همکاری سازمان اطلاعات فرانسه با جمهوری اسلامی می‌شود و می‌گوید «سازمان امنیت فرانسه همکاری خیلی خوبی کرد.»

او در ادامه گفته است روح‌الله زم عملا پس از ورود به عراق هیچ ملاقاتی با هیچ مقامی در نجف نداشته است و به گفته او زم از طریق امان به بغداد آمده است.

از همکاری خانمی در ترکیه با سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی سخن گفته و مدعی شده که با کمک او، ماموران امنیتی ایران موفق به دستگیری روح‌الله زم شده و او را از نجف به مهران منتقل کرده‌اند.خوش کوشک گفته است که چون ایام اربعین بوده، انتقال او از نجف به خاک ایران"به سادگی" صورت گرفته است.

او در ادامه مدعی شده پس از ورود زم به ایران در مهرماه سال ۹۸، مامور پوششی سازمان امنیت فرانسه از دمشق به استانبول منتقل شده و آنجا به مقامات فرانسوی تحویل داده شده است.

باید یادآور شد که روایتی که اکبر خوش کوشک از ماجرای دستگیری روح‌الله زم تعریف کرده با روایت‌های پیشین و از جمله گزارش‌هایی که از سوی مقامات امنیتی عراق منتشر شده بود، تناقض و تفاوت بسیاری دارد.