رنگ سال ۲۰۲۲ چیست و دلیل انتخاب آن چه بوده است؟

21/10/1400 08:31:00 ب.ظ

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست و دلیل انتخاب آن چه بوده است؟ جزئیات بیشتر🔽

رنگ‌ها از عناصر اصلی طراحی هستند و احساسات ما را برمی‌انگیزند. رنگ‌ها همچنین ابزار بازاریابی قدرتمندی برای تحت تاثیر قراردادن مشتریان هستند. بنابراین چه رنگی می‌تواند سال ۲۰۲۲ میلادی را به بهترین شکل معرفی کند؟ آغاز تئوری رنگ‌ها و دانش اندوزی درباره آن به دهه ۱۶۶۰ میلادی و تلاش‌های ایزاک نیوتن برمی‌گردد.

او بود که برای اولین بار به این نتیجه رسید که رنگ‌ها طول موج‌های متفاوتی از نور هستند. دویست سال بعد، کارل یونگ سوئیسی به مطالعه رنگ‌ها و چگونگی تأثیر آن بر ذهن پرداخت. پس از آن، ابتدا از رنگ‌ها و تاثیرات آن در روان‌درمانی و سپس در فعالیت‌های تجاری به ویژه با تبلیغات و بازاریابی استفاده شد.

امروزه از رنگ قرمز اغلب برای بیان اهمیت یک موضوع یا اعلام فوریت آن استفاده می‌شود. رنگ زرد با خلاقیت و سرگرمی مرتبط است و آبی که با رنگ برگزیده سال ۲۰۲۲ میلادی هم‌طیف است نیز رنگی آرام‌بخش محسوب می‌شود که اطمینان و اعتماد را القا می‌کند.

رنگ سال ۲۰۲۱ میلادی canva Photo رنگ سال چگونه تعیین می‌شود؟ شرکت «پانتون» می‌گوید که رنگ انتخاب شده برای هر سال، نتیجۀ تحلیل روندها است و کارشناسان رنگ در این شرکت، تاثیرات رنگ‌های جدید را در سراسر جهان بررسی می‌کنند؛ از جمله تاثیر این رنگ‌ها بر صنعت سرگرمی و فیلمسازی، مد و هنر و طراحی، مقاصد محبوب گردشگری، سبک‌های جدید زندگی، سبک‌های بازی، فناوری‌های جدید، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و حتی رویدادهای ورزشی. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نمایشگاه CES ۲۰۲۲؛ از خودرویی که رنگ عوض می‌کند تا پردازنده‌های جدیدنمایشگاه سالانه CES در لاس وگاس آمریکا از مهم‌ترین نمایشگاه‌های فناوری است. با برخی از تازه‌های فناوری که در سی‌ئی‌اس سال ۲۰۲۲ معرفی شده‌اند، آشنا شوید.

اداره تغییرات اقلیمی اروپا: سال ۲۰۲۱ پنجمین سال گرم ثبت شده کره زمین بودداره تغییرات اقلیمی اروپا می‌گوید هفت سال گذشته با تفاوتی فاحش، گرم‌ترین سال‌ها از زمان ثبت درجه حرارت کره زمین در سال ۱۸۵۰ بوده‌اند.

سیل آلمان دومین فاجعه طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۱ | DW | 10.01.2022با مجموع خسارتی بالغ بر ۴۶ میلیارد یورو، سیل تابستان گذشته در غرب آلمان، دومین بلای طبیعی پرهزینه در سال ۲۰۲۱ در جهان بود. سکوی نخست از آن طوفان آیداست که ماه اوت گذشته در آمریکا رخ داد.

سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک: هفت سال گذشته گرمترین سالهای کره زمین بودندمرکز مانیتورینگ تغییرات آب و هوایی در اتحادیه اروپا روز دوشنبه با انتشار گزارشی ضمن هشدار درباره افزایش شدید غلظت متان در جو زمین، اعلام کرد که در هفت سال گذشته، رکورد گرم‌ترین سال‌های جهان به ثبت رسیده است.

امروز سه دهک جامعه برای خرید یک واحد ۷۰ متری ۱۲۰ سال باید انتظار بکشندیک عضو هیات رئیسه مجلس: *امروز سه دهک جامعه برای خرید یک واحد ۷۰ متری ۱۲۰ سال باید انتظار بکشند *به طور میانگین قیمت زمین در تهران در طول ۱۰ سال گذشته حدود ۴۰ برابر و قیمت مسکن حدود ۲۰ برابر شده است ی روزی خونه داشتن امید بود الان آرزو

قیمت مسکن در تهران در ۱۰ سال گذشته، «۲۰ برابر» شده استیک عضو هیئت رئیسه مجلس روز سه‌شنبه به نقل از آمار رسمی اعلام کرد که «قیمت زمین در تهران، به‌طور میانگین، در ۱۰ سال گذشته حدود ۴۰ برابر و قیمت مسکن حدود ۲۰ برابر شده است.» به...