سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک: هفت سال گذشته گرمترین سالهای کره زمین بودند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک: هفت سال گذشته گرمترین سالهای کره زمین بودند جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این مرکز که غلظت اتمسفریِ دی اکسید کربن و متان، گازهای گرم کننده سیاره را نیز زیر نظر دارد، اعلام کرده که میزان غلظت هر دو گاز همچنان رو به افزایش است؛ بویژه گاز متان که بسیار افزایش یافته و به رکورد سالانه حدود ۱۸۷۶ قسمت در میلیارد (ppb) رسیده است.

غلظت این گاز در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی به ترتیب ۱۴.۶ ppb در سال و ۱۶.۳ ppb بوده است که این میزان بیش از دو برابر میانگین نرخ رشد سالانه‌ای است که در ۱۷ سال گذشته مشاهده شده است. گاز متان پس از دی اکسید کربن، بیشترین نقش را در گرمایش جهانی دارد و اگرچه در مقایسه با دی اکسید کربن ماندگاری کمتری در اتمسفر دارد، اما چندین برابر قوی‌تر از CO2 است.

روآن ساتون، از مرکز ملی علوم جوی بریتانیا در دانشگاه ریدینگ با اشاره به این گزارش می‌گوید: «اگرچه گرم شدن کره زمین ممکن است تدریجی به نظر برسد اما تأثیر آن بر حیات انسان و دیگر موجودات، بسیار شدید و دراماتیک است.» او می‌افزاید: «نباید فجایع ثبت شده در سال ۲۰۲۱ میلادی مانند موج گرما در کانادا و سیل ویرانگر در آلمان را فراموش کرد. آنها زنگ هشداری برای بیدار شدنِ هم سیاستمداران و هم مردم است تا برای وضعیت اضطراری آب و هوا کاری بکنند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اداره تغییرات اقلیمی اروپا: سال ۲۰۲۱ پنجمین سال گرم ثبت شده کره زمین بودداره تغییرات اقلیمی اروپا می‌گوید هفت سال گذشته با تفاوتی فاحش، گرم‌ترین سال‌ها از زمان ثبت درجه حرارت کره زمین در سال ۱۸۵۰ بوده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کلیات بودجه 'سیاسی اقتصادی' سال ۱۴۰۱ در مجلس تصویب شد | DW | 09.01.2022سخنگوی کمیسیون تلفیق می‌گوید به خاطر وضعیتی که دولت در آن قرار دارد بودجه سال آینده 'هم سیاسی است و هم اقتصادی'. دولت ادعا می‌کند بودجه را با فرض ادامه تحریم‌ها تنظیم کرده اما شواهد خلاف این ادعا را نشان می‌دهند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سیل آلمان دومین فاجعه طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۱ | DW | 10.01.2022با مجموع خسارتی بالغ بر ۴۶ میلیارد یورو، سیل تابستان گذشته در غرب آلمان، دومین بلای طبیعی پرهزینه در سال ۲۰۲۱ در جهان بود. سکوی نخست از آن طوفان آیداست که ماه اوت گذشته در آمریکا رخ داد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کلیات بودجه سال آینده تصویب شد؛ هشدار درباره افزایش ۶۰ درصدی مالیات و تورم مضاعفنمایندگان مخالف لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ که توسط دولت رئيسی به مجلس ارائه شد، درباره تبعات افزایش ۶۲ درصدی مالیات و همچنین حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هشدار دادند. کلیات لایحه بودجه سال... چـــــهارسال ازدوره دوم چهل ساله حکومت کثافت ننگین اسلام خونخوار متعفن متحجردزد قاتل اشغالگر چپاولگر برملت اسلام زده بیغیرت خفته برابرکنج جهان ونابودی ایران وایرانی میگذرد وهمچنان غیرتهادرکون ملت بیهویت گه خشکیده وبازجه از فاکرشون التماس مالیدن وازلین دارن خلایق هرچه لایق بوجه رو رو مردم بستن بی ناموسا
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رهبر سابق میانمار برای 4 سال دیگر به زندان محکوم شدآنگ سان سوچی، رهبر سابق میانمار که سال گدشته با کودتای نظامیان از قدرت برکنار شد، به چهار سال زندان دیگر محکوم شد.به گفته یک منبع آگاه، این محکومیت جدید،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »