رمزگشایی از فساد اقتصادی اصلاح‌طلب ، اصول‌گرا و سپاه در مدیریت شهری شیراز

23/07/2019 01:14:00 ب.ظ

شیراز

تغییر هویت شیراز از بافت «باستانی و ملی» به «مذهبی»، از دغدغه‌هایی بود که طی این سال‌ها بارها از سوی آیت الله خامنه‌ای مطرح شده بود. با اختصاص بودجه صد میلیارد تومانی. گفت‌گوی miladpourisa با محمد شعبانی از مدیران پیشین شهرداری شیراز . اخبار_ایران

دوستان، در مدت انتقال این نماینده شورای شهر شیراز به زندان رمزگشایی می‌شود؛ با ورود سپاه، دست‌های آیت‌الله دستغیب برای تیشه‌زدن به ریشه بافت تاریخی شیراز بازتر شده بود.  به گفته محمد شعبانی، مدیر سابق روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز: «هنوز هم بسیاری از مدیران شهرداری با فشار سپاه و آیت‌الله  دستغیب انتخاب می‌شوند.  گزینه قبلی شورای شهر، برای شهرداری آقای حمید معافیان بود که سپاه با فشار به تک تک اعضای شورا، زمینه حذف او را فراهم کرد. شهردار فعلی، حیدر اسکندرپور  که اصلاح طلب است هم باز با فشار تولیت شاه چراغ به این جایگاه رسید. آقای معافیان با این که رأی اکثریت اعضای شورا را گرفت ولی به بهانه دو ماه بازداشت در اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ شهردار نشد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ویدیو...یک طلبه کرجی بخاطر «نهی از منکر» از سوی چند جوان کتک خوردویدیویی در خبرگزاری‌های ایران، یکشنبه 21 ژوئیه 2019، منتشر شده که در آن یک طلبه جوان، ادعا می‌کند پس اول بروند و خود را نهی از منکر کنن بعد مردم دمشون گرم که گایشش کردن مرتیکه انگل مفت خور عجب

سپاه از کشته شدن دو تن از نیروهایش در درگیری مسلحانه در سراوان خبر دادقرار گاه قدس سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از درگیری مسلحانه در منطقه مرزی سراوان و پاکستان و کشته شدن دو تن از نیروهایش خبر داده است. این درگیری در اوایل صبح امروز در کشتگان سراوان اتفاق افتاد. دو تن از نیروهای سپاه هم در این درگیری‌ها مجروح شدند.

عمان از ایران و بریتانیا خواست از خود خویشتن‌داری نشان دهند | DW | 21.07.2019به دنبال مصادره یک نفت‌کش متعلق به بریتانیا از سوی ایران عبور و مرور در تنگه هرمز بیش از پیش ناامن شده است. عمان از دو کشور خواسته خویشتن‌دار باشند و برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک همکاری کنند.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایرانیه واقعیت هایی از داخل ایران براتون ارایه کنم که خارمادرتون تکبیر و احسنت بگن. Ye modat dg begzare pol mizaran ba ham Karton mikharan wase Karton khabi . این بچه ها از رو ناچاری از شهرستانشان آمدند تو تهران با ماشین کار میکنن وشبها هم تو ماشین میخوابند.شرف دارند به دزدای حکومتی.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

سکوت دوستان، در مدت انتقال این نماینده شورای شهر شیراز به زندان رمزگشایی می‌شود؛ با ورود سپاه، دست‌های آیت‌الله دستغیب برای تیشه‌زدن به ریشه بافت تاریخی شیراز بازتر شده بود.از آن که به قصد «نهی از منکر» به چند جوان درباره پوشش و رفتارشان که از نظر او نامناسب بود، تذکر می‌دهد، توسط آنها مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید قرار گاه قدس سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از درگیری مسلحانه در منطقه مرزی سراوان و پاکستان و کشته شدن دو تن از نیروهایش خبر داده است.یوسف بن‌علوی، وزیر خارجه عمان روز یکشنبه ۳۰ تیر (۲۱ ژوئیه) در حساب توییتری خود از کشورهای ایران و بریتانیا خواست از خود خویشتن‌داری نشان دهند و در جهت حفظ امنیت کشتی‌رانی در تنگه هرمز تلاش کنند.

  به گفته محمد شعبانی، مدیر سابق روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز: «هنوز هم بسیاری از مدیران شهرداری با فشار سپاه و آیت‌الله  دستغیب انتخاب می‌شوند.  گزینه قبلی شورای شهر، برای شهرداری آقای حمید معافیان بود که سپاه با فشار به تک تک اعضای شورا، زمینه حذف او را فراهم کرد. این طلبه، در ادامه گفت که تعداد جوانان، شش پسر و سه دختر بودند و وضعیت پوشش و رفتار آنها را نامناسب توصیف کرد. شهردار فعلی، حیدر اسکندرپور  که اصلاح طلب است هم باز با فشار تولیت شاه چراغ به این جایگاه رسید. جزییات بیشتری از این درگیری منتشر نشده است. آقای معافیان با این که رأی اکثریت اعضای شورا را گرفت ولی به بهانه دو ماه بازداشت در اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ شهردار نشد. از سوی دیگر، بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، ابوالفضل اینانلو، فرماندار فردیس، پیش از این، در توضیح خبر ضرب و شتم این طلبه گفت: «این اتفاق به دلیل مسائل شخصی رخ داده و ارتباطی با موضوعات دیگر ندارد.» به گفته محمد شعبانی، حتی  قائم مقام شهردار شیراز یعنی «اسماعیل ارزانی» هم از نزدیکان دستغیب است: «شهرداران منطقه هشت شیراز، که بخش بزرگی از بافت قدیمی در آن قرار دارد، همیشه با نظر دستغیب تعیین می‌شوند.  در شکایت بریتانیا همچنین اشاره شده که تنش‌های کنونی بسیار نگران‌کننده هستند و اولویت برای آن کشور کاستن از این تنش‌هاست.

» او از «هادی شهدوست»، شهردار پیشین این منطقه نام می‌برد که با فشار تولیت شاه چراغ، از زمان شهردار قبلی تا ماه گذشته بر سر کار بود: «تمام مجوزها برای تخریب و ساخت و ساز در منظقه هشت شیراز باید با چراغ سبز دستغیب صادر شود. او ضمن تکذیب ضرب و شتم این طلبه توسط چند جوان، به دلیل «امر به معروف و نهی از منکر» افزود: «پرونده مربوط به این اتفاق تشکیل شده و اختلاف بر سر مسائل شخصی بوده و هیچ موضوع اجتماعی در آن مطرح نیست»..» از سویی دیگر بنا به گفته محمد شعبانی، اعضای اصلاح طلب شورای شهر نیز یا مثل احمد رضا دستغیب، از نزدیکان (برادر زاده) آیت الله دستغیب هستند، یا مثل «سولماز دهقانی»، منشی اول شورا و از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی به حساب می‌آیند. خانم دهقانی همسرش هم‌زمان کارمند شهرداری و مشاور استاندار است. پس آن‌ها قاعدتا صلاح نمی‌داند به بازداشت همکار خود اعتراض کنند. از سویی دیگر «عبدالرزاق موسوی»، نایب  رئیس شورا، با تهدید سپاه فجر و برای حفظ پایگاه قدرت اصلاح طلبان، از همراهی با حاجتی سر باز می‌زنند. به گفته ایران توقیف نفت‌کش بریتانیایی به دلیل"نقض قوانین بین‌الملل" بوده است.

در مجموع تقریباً همه اعضای این شورا جز دو سه نفر، یا با تهدید به پرونده سازی مثل مهدی حاجتی، یا با گرفتن سهم از سفره پر برکت تخریب شهرداری و تولیت حرم شاه چراغ، از پیگیری وضعیت مهدی حاجتی خودداری می‌کنند. او می‌گوید: «شما به درگیری لفظی چند ماه پیش خانم دهقانی و قاسم مقیمی، نماینده شورا در کمیسیون ماده صد که نگاه کنید، می‌توانید گوشه‌ای از دعوای نمایندگان بر سر انتصابات شهرداری را متوجه شوید.» مدیر پیشین روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در ادامه می‌گوید:«حاجات‌نیا از حامیان «علی ناصری» یکی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر است. شهردار، به او حق السکوت می‌دهد. نکته این جاست که حاجات نیا به عنوان شهردار منطقه سه شهر شیراز، املاک زیادی در همین منطقه دارد و البته یک مرکز سلامت روان با میلیاردها تومان هزینه هم در این منطقه بنا کرده است. ایالات متحده آمریکا بر حضور نظامی خود در خلیج فارس افزوده و ۵۰۰ نفر نیروی جدید به عربستان اعزام کرده است.

» محمد شعبانی ادعا می‌‌کند که این پیگیری منافع شخصی در شورا، نه اصولگرا می‌شناسد و نه اصلاح‌طلب. به صورت نمونه، «محمد تقی تذروی»،  عضو پیشین شورا و نماینده آن در کمیسیون ماده صد، فرمانده سپاه محمد رسول الله و از اصولگراهای شناخته شده بود.» شعبانی می‌گوید: «همه فعالان سیاسی شیراز می‌دانند، آقای تذروی که بعد از ماجرای بنر اسرائیلی پیشقراول جنجال‌سازی‌ها شده بود، بجز ویلای بزرگش در یک منطقه غیرقانونیِ، در شرکت‌های موسوم به شرکت‌های تفصیلی که بافت تاریخی شیراز را تخریب می‌کنند، نقش پر رنگی دارد.»   حلقه قم‌ آبادی‌ها اصلاح طلبان در استان فارس و شهر شیراز، به «حلقه قم آبادی‌ها» هم مشهور هستند؛ حلقه‌ای که از «حمید معافیان» شهردار رد صلاحیت شده این شهر، تا شهردار فعلی که بیشترین روابط پشت پرده را با سپاه پاسداران دارد را دربر می‌گیرد. همه اعضای شورای شهر از جمله رییس آن یعنی «احمدرضا دستغیب»، بارها در دفاع از توسعه حرم شاه چراغ با مهدی حاجتی درگیر شده‌اند.

مرتضی دستغیب، دبیر حزب کارگزاران استان فارس و عضو هیأت مدیره شرکت «صبا نفت» از پدرخوانده‌های دیگر این حلقه است که  باغ‌های زیادی هم در خیابان قصرالدشت شیراز دارد. احمد رضا دستغیب که در نخستین جلسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان فارس پس از دستگیری مهدی حاجتی به نائب رئیسی این نهاد انتخاب شد، در دوره‌های ششم و هشتم مجلس هم نمایندگی اصلاح طلبان را بر عهده داشت و سابقه نطق تند علیه شورای نگهبان در دوران نمایندگی را هم در کارنامه خود دارد. اما چرا به اصلاح طلبان استان فارس، حلقه قم آباد هم می‌گویند؟ محمد شعبانی مدیر پیشین روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز به این سوال پاسخ می‌دهد: «قم‌آباد منطقه‌ای بسیار اعیانی در خیابان قصرالدشت شیراز است؛ منطقه‌ای با باغ‌های متعدد. در ماه‌های گذشته نام باغ‌های قصرالدشت را‌ از زبان مهدی حاجتی شنیدیم. اعتراض او ادامه روند تغییر کاربری این باغات بود که از زمان دولت محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات آغاز شد.

آن زمان کاربری این باغات را به کاربری فرهنگی تغییر دادند. ولی اصلاح طلبان استان فارس، در آن‌ها مجتمع‌های مسکونی بسیار مجللی ساختند که امروز قیمت یک آپارتمان بسیار کوچک در این منطقه بیش از یک ملیارد تومان است. به همین دلیل، به بزرگان اصلاح طلب استان فارس، «حلقه قم آباد» گفته می‌شود. همه اعضای این حلقه البته ساکن این منطقه نیستند امّا جلسات آن‌ها  معمولاً در آن جا برگزار می‌شود.» محمد شعبانی، در همین رابطه به صحبت‌های خصوصی اسکندرپور، شهردار شیراز در جمع مدیران شهرداری اشاره می‌کند:« شهردار در یکی از جلسات سال ۱۳۹۶ از عمق یافتن فساد در شهرداری انتقاد می‌کرد.

او یک زن را مثال زد که به واسطه کار غیرقانونی در حوزه تغییر کاربری باغات، ماهانه سیصد میلیون تومان درآمد داشت.» شعبانی نمی‌داند که آیا بعدها با این زن برخوردی شده است یا نه. اما مدعی می‌شود که  در قضیه تغییر کاربری باغات، سه نفر به عنوان مافیای تغییر کاربری باغات شیراز در شهرداری شناخته می‌شوند.  او از خانم «جنگانی» نزدیک به خانم «جمیله کریمی» نام می‌برد که او را به عنوان مادر خوانده‌های اصلاحات می‌شناسند. او سال گذشته هم ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس را بر عهده داشت.

.