رضا مهرگان: اعتراف می‌کنم علیه امنیت نظام جمهوری اسلامی اقدام کرده‌ام

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

رضا_مهرگان پیش از بازداشت در گفتگو با ایران‌وایر: «اگر بگویند جرم من اقدام علیه امنیت ملی است،نمی‌پذیرم ولی اقدام علیه امنیت نظام جمهوری اسلامی را می‌پذیرم و تمام تبعاتش را قبول می‌کنم.» بیانیه۱۴ اخبار_ایران javadroshana

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رضا مهرگان، پیش‌تر، با انتشار ویدیویی از زندگی مخفی خود، پس از بازداشت دوستانش خبر داده بود. او در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل‌کرده اما به دلیل پرونده‌های سیاسی‌اش، امکان استخدام در مراکز دولتی را نداشته است. مهرگان، متولد تهران و محله مجیدیه است اما از ۲۰ سال قبل در نزدیکی سه‌راه افسریه سکونت دارد.

این فعال سیاسی در شرکت‌های خصوصی کار کرده است. ولی شرکت‌هایی که او در آن‌ها شاغل بوده از ده سال قبل بارها به توصیه مقامات امنیتی، عذرش را خواسته‌اند. در آخرین مورد، در نمایندگی یکی از کمپانی‌های خودرو و قطعات ماشین‌آلات سنگین، مشغول به کار شده است. خودش می‌گوید: «رفتم آنجا به‌عنوان یک کارمند ساده؛ کسی که شاید حتی قرار باشد شیشه‌های آنجا را تمیز کند اما به یک ماه نکشید دو نفر لباس شخصی نزد مدیر آنجا آمدند و از او خواستند تا مرا اخراج کند.

اولین تجربه‌ی بازداشت برای این امضاکننده برمی‌گردد به امضای بیانیه‌ی «نه به جمهوری اسلامی» در سال ۱۳۷۵؛ وقتی در شهر کرمان سرباز بود، توسط اطلاعات ارتش بازداشت می‌شود. رضا می‌گوید: «اطلاعات کرمان در این قضیه دخیل بود. من خدمت سربازی‌ام آنجا بود. اتهام مرا "اقدام علیه امنیت ملی" و "تبلیغ علیه نظام از طریق پخش اعلامیه" اعلام کردند.»

او درباره‌ی علت همراهی و امضای بیانیه‌ی درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی و نه به جمهوری اسلامی، به ایران‌وایر می‌گوید: «خواسته‌های ما ۱۴ نفر در بسیاری از موارد باهم یکی است. اصولا اپوزیسیون ایرانی یکی است. اما آنچه مانع شده تا ما قدم‌های موثری در مبارزات، در اعتراضات، در اعتصابات کارگران، فرهنگیان، و... برداریم، تفرقه است. تفرقه باعث شده که نتوانیم بر سر آن اشتراکات دورهم جمع شویم و همیاری داشته باشیم. البته تلاش‌های جمهوری اسلامی در این مورد بی‌تاثیر نبود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رضا مهرگان، یکی دیگر از امضا کنندگان درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای بازداشت شدرضا مهرگان، فعال سیاسی و مدنی و از امضاکنندگان درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، عصر روز گذشته چهارشنبه ششم شهریورماه در حوالی رامسر بازداشت شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت رضا مهرگان، از امضاکنندگان بیانیه درخواست برای استعفای خامنه‌ایرضا_مهرگان، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره برای استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و تغییر قانون اساسی این کشور، بازداشت شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

غبارروبی مضجع مطهر امام رضا (ع) با حضور رهبر انقلابمراسم غبارروبی ضریح مطهر حرم حضرت علی بن موسی‌الرضا با حضور آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از علما و اقشار مختلف مردم در مشهد مقدس برگزار شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت رضا مهرگان، از امضاکنندگان بیانیه درخواست برای استعفای خامنه‌ایرضا_مهرگان، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره برای استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و تغییر قانون اساسی این کشور، بازداشت شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رسالت حوزه علمیه کادر سازی برای نظام اسلامی است/ دشمن به دنبال عوض کردن ذائقه فرهنگی مردم استنماینده ولی فقیه در سپاه: *رسالت حوزه علمیه کادر سازی برای نظام اسلامی است *دشمن به دنبال عوض کردن ذائقه فرهنگی مردم است *مسئولان و متولیان امر باید بیش از هر زمان دیگری گفتمانشان مقاومت باشد و در برابر تهدیدات دشمن هیچ هراسی نداشته باشند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسانه‌های آمریکا: آزمایش موشکی ایران شکست خوردتصاویر هوایی نشان می‌دهد آزمایش موشکی ایران در پایگاه فضایی سمنان شکست خورده و موشک در سکوی پرتاب منفجر شده است.امیر حاتمی،وزیر دفاع ایران،صبح پنج‌شنبه از ادامه آزمایش‌های موشکی خبر داده و گفته بود:«در صورت موفقیت‌آمیز بودن،خبر خوش آن را اعلام می‌کنیم.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »