بازداشت رضا مهرگان، از امضاکنندگان بیانیه درخواست برای استعفای خامنه‌ای

29/08/2019 06:33:00 ب.ظ

رضا مهرگان، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره برای استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و تغییر قانون اساسی این کشور، بازداشت

رضا_مهرگان, خامنه‌ای

رضا_مهرگان ، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره برای استعفای علی خامنه‌ای ، رهبر جمهوری اسلامی ایران و تغییر قانون اساسی این کشور، بازداشت شد.

رضا مهرگان، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره برای استعفای علی خامنه‌ای ، رهبر جمهوری اسلامی ایران و تغییر قانون اساسی این کشور، بازداشت

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال تایید کرد که این فعال مدنی روز چهارشنبه ششم شهریور، در روستایی در حوالی رامسر بازداشت شده است.نیروهای امنیتی عصر سه‌شنبه پنجم شهریور هم با ورود به منزل زرتشت احمدی ‌راغب در شهریار، این فعال مدنی و یکی دیگر از امضا کنندگان این بیانیه را بازداشت کرده بودند.

با بازداشت مهرگان، تاکنون هشت تن از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴فعال مدنی و سیاسی برای استعفای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی» حبس شده‌اند.روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ چهارده تن از فعالان مدنی و سیاسی در این بیانیه اعلام کردند: «وقت آن رسیده که مردم، فعالان و اندیشمندان دلسوز با کنار گذاردن تمایلات مصلحت‌جویانه‌ای که اسباب نابودی فرهنگ و تمدن و ثروت کشور را فراهم آورده، با صراحت تمام پای به میدان گذارده و با درخواست تغییر بنیادین قانون اساسی و استعفای رهبری که هر روز بر حدود اختیارات به ناحق خود می افزاید، پیش‌قراول این حرکت ملی باشند.»

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

رضا مهرگان، یکی دیگر از امضا کنندگان درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای بازداشت شدرضا مهرگان، فعال سیاسی و مدنی و از امضاکنندگان درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای ، رهبر ایران، عصر روز گذشته چهارشنبه ششم شهریورماه در حوالی رامسر بازداشت شده است.

رضا مهرگان، یکی دیگر از امضا کنندگان درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای بازداشت شدرضا مهرگان، فعال سیاسی و مدنی و از امضاکنندگان درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای ، رهبر ایران، عصر روز گذشته چهارشنبه ششم شهریورماه در حوالی رامسر بازداشت شده است.

هایکو ماس: از تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیموزیر امور خارجه آلمان درباره تمایل آمریکا برای مذاکره: ما از نتیجه نشست جی‌7 در بیاریتز یعنی تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره استقبال می‌کنیم. همه از جمله ایران باید در راستای کاهش تنش در منطقه همکاری کنند و ما نیز می‌خواهیم به نوبه خودمان کاری انجام بدهیم

آلمان: از تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیمهایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، با ابراز خرسندی از نشانه‌هایی که بیانگر اراده واشینگتن برای مذاکره با تهران درباره توافق_هسته‌‌ای است، از همه کشورها از جمله ایران خواست تا نقش خود را برای خروج از بن‌بست کنونی ایفا کنند.

زرتشت احمدی راغب، امضاکننده بیانیه نه به جمهوری اسلامی بازداشت شداو پیشتر به ایران وایر گفته بود:«جنبشی که راه خود را پیدا کرده و با بازداشت یا تهدید امضاکنندگان و موافقان آن متوقف نخواهد شد.» اخبار_ایران کارگران

سرنخ‌های پلیس از سرقت سردیس قیصر امین‌پور/ بسته پیشنهادی برای جلوگیری از مجسمه‌ دزدیرییس پلیس آگاهی: در مورد سرقت سردیس قیصر امین‌پور به سرنخ‌هایی رسیدیم تمام انرژی خود را برای پیدا کردن عوامل این سرقت انجام می‌دهیم اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، شهرداری باید این اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد

شد.Image caption امضا کنندگان درخواست استعفای آیت الله خامنه‌ای در خردادماه رضا مهرگان، فعال سیاسی و مدنی و از امضاکنندگان درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، عصر روز گذشته (چهارشنبه ششم شهریورماه) در حوالی رامسر بازداشت شده است.Image caption امضا کنندگان درخواست استعفای آیت الله خامنه‌ای در خردادماه رضا مهرگان، فعال سیاسی و مدنی و از امضاکنندگان درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، عصر روز گذشته (چهارشنبه ششم شهریورماه) در حوالی رامسر بازداشت شده است.به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه تودی، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان درباره تمایل آمریکا برای مذاکره گفت: ما از نتیجه نشست جی‌7 در بیاریتز یعنی تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره استقبال می‌کنیم.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال تایید کرد که این فعال مدنی روز چهارشنبه ششم شهریور، در روستایی در حوالی رامسر بازداشت شده است. نیروهای امنیتی عصر سه‌شنبه پنجم شهریور هم با ورود به منزل زرتشت احمدی ‌راغب در شهریار، این فعال مدنی و یکی دیگر از امضا کنندگان این بیانیه را بازداشت کرده بودند. محمد نوری‌زاد، محمد ملکی، هاشم خواستار، گوهر عشقی ، عباس واحدیان‌شاهرودی، حوریه فرج‌زاده ، کمال جعفری‌یزدی، محمد مهدوی‌فر، جواد لعل‌محمدی، رضا مهرگان، محمدرضا بیات، محمد کریم‌بیگی، زرتشت احمدی‌راغب و محمدحسین سپهری، امضا کنندگان این نامه بودند. با بازداشت مهرگان، تاکنون هشت تن از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴فعال مدنی و سیاسی برای استعفای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی» حبس شده‌اند. آنها دراین نامه نوشته بودند:"چانه‌زنی فعالان مدنی نیز بدون استعفای سیدعلی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی - خاصه اصل ۱۷۷ - راه به جایی نخواهد برد. روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ چهارده تن از فعالان مدنی و سیاسی در این بیانیه اعلام کردند: «وقت آن رسیده که مردم، فعالان و اندیشمندان دلسوز با کنار گذاردن تمایلات مصلحت‌جویانه‌ای که اسباب نابودی فرهنگ و تمدن و ثروت کشور را فراهم آورده، با صراحت تمام پای به میدان گذارده و با درخواست تغییر بنیادین قانون اساسی و استعفای رهبری که هر روز بر حدود اختیارات به ناحق خود می افزاید، پیش‌قراول این حرکت ملی باشند." نویسندگان نامه"استبداد سیستماتیک و غیرمسئول" را عامل نابسامانی‌ها و به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای اصلاح امور ایران عنوان کرده‌اند.» آن‌ها در این بیانیه با اظهار این‌که «تاریخ دهشتناک چهل سال گذشته نشان می‌دهد. انتهای پیام.

. در پی بازداشت این افراد به همراه تعدادی دیگر محسن سیاح، مدیرکل امنیتی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد:"تعدادی مرتبط با خارج از کشور که از نقاط مختلف ایران برای دامن زدن به اعتراضات، تحریک افکار عمومی علیه نظام و ایجاد ناامنی به مشهد عزیمت کرده بودند پس از هماهنگی محفلی، در حین تجمع غیرقانونی در مقابل دادگستری دستگیر شدند. در پی بازداشت این افراد به همراه تعدادی دیگر محسن سیاح، مدیرکل امنیتی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد:"تعدادی مرتبط با خارج از کشور که از نقاط مختلف ایران برای دامن زدن به اعتراضات، تحریک افکار عمومی علیه نظام و ایجاد ناامنی به مشهد عزیمت کرده بودند پس از هماهنگی محفلی، در حین تجمع غیرقانونی در مقابل دادگستری دستگیر شدند.. عزمی برای پاسخگویی به مردم ایران وجود ندارد»، تاکید کردند:‌«نظام حاکم، هم بر اصلاح ناپذیری و کج‌روی‌هایش اصرار می ورزد و هم بر استبداد فردی‌اش. بیشتر بخوانید:.» محمد نوری‌زاد، محمد ملکی، هاشم خواستار، گوهر عشقی، عباس واحدیان‌شاهرودی، حوریه فرج‌زاده، کمال جعفری‌یزدی، محمد مهدوی‌فر، جواد لعل‌محمدی، محمدرضا بیات، محمد کریم‌بیگی و محمدحسین سپهری، دیگر فعالان مدنی و سیاسی بودند که این بیانیه را امضا کردند. از میان امضا کنندگان این بیانیه، هاشم خواستار، محمد نوری‌زاد، جواد لعل‌محمدی، محمدحسین سپهری و حوریه فرج‌زاده روز ۲۰ مرداد وقتی به اتفاق شماری از همفکران‌شان از جمله غلامحسین بروجردی، مرتضی قاسمی، فاطمه سپهری، عبدالرسول مرتضوی و پوران ناظمی موقع برگزاری دادگاه تجدیدنظر کمال جعفری‌یزدی، مقابل دادگاه انقلاب مشهد تجمع کردند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

پس از آن، عباس واحدیان‌شاهرودی نیز به دادستانی مشهد احضار و پس از مراجعه بازداشت شد. در هفته‌های گذشته، بعضی از ۱۴ زنی که «بیانیه ۱۴ کنشگر زن برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی» را امضا کردند، هم از سوی ماموران امنیتی در شهرهای مشهد، تهران و رشت بازداشت شدند. .