رزمایش گسترده سپاه و بسیج در میانه اعتراضات مردمی

30/02/1401 10:09 ب.ظ

در حالی که اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران علی‌رغم جو شدید امنیتی ادامه دارد، سپاه پاسداران و سازمان بسیج اقدام به رزمایشی سراسری کردند.

محمدرضا لیلی‌زاده مسئول عملیات سپاه ولیعصر خوزستان روز جمعه ۳۰ اردیبهشت از برگزاری رزمایش «الی بیت المقدس» با حضور ۶۵ گردان بیت المقدس و ۲۸ گردان خواهران کوثر خبر داد و گفت این رزمایش روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت.طی دو هفته گذشته اعتراضات سوسنگرد، اندیشمک، اهواز، حمیدیه، ماهشهر و شادگان این استان نفت‌خیز، اما فقیر به شدت سرکوب شده است.

سرهنگ لیلی‌زاده هدف از رزمایش یاد شده را «آماده‌سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در صحنه‌های اجتماعی سراسر استان، بالا بردن توان و آمادگی رزم یگان‌ها، انجام عملیات روانی متناسب با وضعیت کنونی، آموزش رزم متناسب با ماموریت‌های واگذار شده، اشراف اطلاعاتی و اجرای فشرده انواع تاکتیک‌های رزم انفرادی به صورت میدانی» عنوان کرده است.

طی دو هفته گذشته اعتراضات سوسنگرد، اندیشمک، اهواز، حمیدیه، ماهشهر و شادگان این استان نفت‌خیز، اما فقیر به شدت سرکوب شده است. خبرگزاری‌های وابسته به نهادهای امنیتی این رزمایش را «نمایش اقتدار بسیج» عنوان کرده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

هرگردان حدودهزارنفره،یعنی این همه خانم مسلح آموزش دیده داریم؟عمرا معلوم که گداخونه رادیو فردا چیزی برای گفتن نداره مواظب باشید جیره گدایتون قطع نشود

مانور گردان‌های امنیتی بسیج در استان‌های خوزستان و اصفهانعلیرغم برقراری جو امنیتی و سرکوب گسترده اعتراضات در شهرها و استان‌ها،ویدیوهای منتشر شده از تداوم اعتراضات_سراسری در شماری از استان‌ها حکایت دارند. همزمان سپاه پاسداران در خوزستان و اصفهان مانور گردان‌های امنیتی بسیج برگزار کرده است. سرکوب_اعتراضات

اگر در اعتراضات حضور دارید، این مطلب را برای حفاظت از خود بخوانیددر گفت‌وگو با محمد_اولیایی‌فرد،وکیل دادگستری،ضمن پرداختن به مساله حق اعتراض و چگونگی نگرش قانون به سرکوب،درباره ملاحظاتی که معترضان باید رعایت کنند که در صورت دستگیری آسیب کمتری ببینند،صحبت کردیم. اعتراضات_سراسری حقوق_شهروندی گزارشی از aidaghajar

برادر من در اعتراضات بازداشت شده؛ چطور وضعیتش را پیگیری کنم؟⚖️ برادر من در اعتراضات بازداشت شده؛ چطور وضعیتش را پیگیری کنم؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ارسال به واتس‌اپ به شماره: ۰۰۹۰۵۴۱۱۹۹۴۰۱۸ ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

اقدامات سازمان اطلاعات سپاه در برخورد با محتکرانروابط‌ عمومی سپاه: پس از اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، سازمان اطلاعات سپاه بیش از ۳۵۴۱۰ تُن کالای اساسی از محتکران و قاچاقچیان کشف کرده و این اقلام با هماهنگی مراجع قضایی در بازار عرضه شده است. Mostafafpak از شیخ تشکر کن

آبله میمون در اروپا؛ ۳۰ مورد مشکوک در اسپانیا و پرتغال شناسایی شدسازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که قصد دارد با کمک دولت بریتانیا اطلاعات جامع‌تری از موارد ابتلا به بیماری آبله میمون در این کشور که از ابتدای ماه مه به ویژه در میان جامعه همجنسگرایان شناسایی شد، به دست بیاورد. پروژه های جدید سرمایه دار های غربی بخاطر جمع آوری پول وبدبخت ساختن ملت بیچاره جهان. ابله میمون خر است

ده‌ها کشته در درگیری‌های میان نیروهای نظامی و معترضان در بدخشان تاجیکستاندرجریان درگیری‌ها میان نیروهای نظامی و معترضان در بدخشان تاجیکستان دست‌کم ۱۰ تن کشته شدند. وزارت کشور تاجیکستان همچنین از بازداشت ۷۰ نفر خبر می‌دهد. دیکتاتور کیری تاجیکستان

محمدرضا لیلی‌زاده مسئول عملیات سپاه ولیعصر خوزستان روز جمعه ۳۰ اردیبهشت از برگزاری رزمایش «الی بیت المقدس» با حضور ۶۵ گردان بیت المقدس و ۲۸ گردان خواهران کوثر خبر داد و گفت این رزمایش روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

خوزستان طی دو هفته گذشته درگیر اعتراضات گسترده مردمی به گرانی‌ها بوده که با سرکوب مواجه شده است.

سرهنگ لیلی‌زاده هدف از رزمایش یاد شده را «آماده‌سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در صحنه‌های اجتماعی سراسر استان، بالا بردن توان و آمادگی رزم یگان‌ها، انجام عملیات روانی متناسب با وضعیت کنونی، آموزش رزم متناسب با ماموریت‌های واگذار شده، اشراف اطلاعاتی و اجرای فشرده انواع تاکتیک‌های رزم انفرادی به صورت میدانی» عنوان کرده است.

اجرای این رزمایش در حالی است که اعتراضات در شهرهای ایذه و دزفول خوزستان کماکان ادامه دارد.

طی دو هفته گذشته اعتراضات سوسنگرد، اندیشمک، اهواز، حمیدیه، ماهشهر و شادگان این استان نفت‌خیز، اما فقیر به شدت سرکوب شده است.

رزمایش «الی بیت‌المقدس» طی روز جاری در استان‌های مختلف از جمله کردستان، اصفهان، مازندران، حومه تهران، سمنان، کرمانشاه و ایلام برگزار شده است.

خبرگزاری‌های وابسته به نهادهای امنیتی این رزمایش را «نمایش اقتدار بسیج» عنوان کرده‌اند.

تصاویر منتشر شده در رسانه‌های داخلی نیز نیروهای بسیج را در مواجهه باارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، هرانا، روز جمعه گزارش داد که طی دو هفته اعتراضات، ۳۱ شهر در ۱۰ استان کشور برای ۵۳ بار اعتراضات خیابانی را شاهد شدند.

این گزارش می‌افزاید در حداقل ۲۲ دور از اعتراضات در ۱۴ شهر، نیروی انتظامی‌امنیتی از تجهیزاتی مانند گازاشک آور، تیراندازی هوایی، تفنگ‌های ساچمه زن و همینطور اسلحه جنگی استفاده کرده است.

به نوشته هرانا، «در ۹ شهر از گازاشک آور و در ۱۴ شهر نیز از تیراندازی هوایی برای متفرق کردن معترضان استفاده شده است. در ۸ شهر از جمله اندیمشک، ایذه، پردنجان فارسان، چلیچه، سورشجان، شهرکرد، فارسان و هفشجان نیروهای انتظامی‌امنیتی به صورت مستقیم به سمت معترضان تیراندازی کرده‌اند».

هرانا در ادامه می‌نویسد بر اساس گزارش‌های دریافتی از منابع محلی دست کم ۴۴۹ شهروند معترض در طی دو هفته اعتراضات اخیر در خوزستان بازداشت شدند.

این گزارش همچنین نام شش نفر از کشته‌های تایید شده اعتراضات اخیر را منتشر کرده است.

دیدبان حقوق بشر نیز روز جمعه، هشدار داد که جمهوری اسلامی بار دیگر در دو هفته گذشته با بازداشت ده‌ها تن از جمله شماری از فعالان سرشناس صنفی و مدنی و استفاده از نیروی قهری به‌ویژه سلاح‌های مرگبار در ده‌ها شهر کوچک، سعی در سرکوب و ساکت کردن مخالفان و جنبش‌های مردمی در ایران دارد.

دیدبان حقوق بشر می‌گوید که بر اساس گزارش منابع غیررسمی در دور جدید سرکوب اعتراض‌ها تاکنون «دست‌کم پنج تن» کشته شده‌اند.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فارس، تسنیم، ایسنا، هرانا و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن