رحمان گلزار شبستری، سازنده شهرک اکباتان تهران درگذشت

26/10/1400 03:30:00 ب.ظ

رحمان گلزار شبستری فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و ساخت شهرک_اکباتان را از سال۱۳۴۵ آغاز کرد که پس از انقلاب سال۱۳۵۷از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی مصادره شد.او در۹۲سالگی در فلوریدا درگذشت. اخبار_ایران رحمان_گلزار_شبستری

رحمان گلزار شبستری فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و ساخت اکباتان را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد که پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی مصادره شد.

« دیده بان ایران » در این‌باره نوشت: «این پروژه آنقدر بزرگ و منحصر به فرد بود که در همان زمان مجله تایم مطلبی در ستایش آن پروژه تحت عنوان "هر ساعت، یک خانه" منتشر کرد».

ویژگی جذاب و متحیر کننده این پروژه این است که ساختمان‌های شهرک به نحوی ساخته شدند که در مقابل زلزله تا ۹ ریشتر مقاومت داشته باشند. از ویژگی‌های دیگر جالب این پروژه می‌توان فضای سبز بسیار وسیع، نور گیری کاملا کافی، تعبیه کردن سیستم شوتینگ برای زباله‌ها، پله‌های مخصوص فرار و ده‌ها استاندارد دیگر اشاره کرد که همین‌ها باعث شد کارشناسان شهر سازی عمر مفید این شهرک را ۳۰۰ سال تخمین بزنند.

در بهمن ۱۳۹۵ اتاق بازرگانی ایرانی به مناسبت جشن ۱۳۳ سالگی تاسیس خود از برخی کارآفرینان و فعالان اقتصادی تجلیل به عمل آورد که در این مراسم رحمان گلزار شبستری در مقام بنیان‌گذار ساختمان سازی نوین در ایران، نشان یادبود مراسم را البته به صورت غیر حضوری دریافت کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

محمدرضا یزدانی خرم درگذشتمحمدرضا یزدانی خرم درگذشت محمدرضا یزدانی‌خرم رییس سابق فدراسیون‌های والیبال و کشتی ایران بامداد امروز درگذشت. ایشان همون یارو نیست که اصرار داشت ورزشکارای ایران نباید با اسرائیل به هیچ وجه مواجه بشن حتی به قیمت نابودی ورزش؟، همون نیس که میگفت زنان نباید در ورزشگاه حضور داشته باشند و انتصاب یک خانم به عنوان رئیس فدراسیون را موجب ناراحتی مراجع میدونست، حالا شده مدیر افتخارآفرین!!!!؟

واژگونی اتوبوس در اصفهان ۱۸ مصدوم بر جای گذاشتدر پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل کارکنان شهرک مورچه‌خورت در شهر اصفهان در روز شنبه، ۲۵ دی، ۱۸ نفر مصدوم شدند.

محسن قاسمی، قهرمان کشتی فرنگی جهان پس از دو سال کُما درگذشت | DW | 14.01.2022محسن قاسمی، قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان و آسیا پس از آنکه دو سال در کما بود، روز ۲۳ دی درگذشت.

محسن هاشمی: سیاست نظام و حاکمیت این بود که فوت آیت‌الله هاشمی طبیعی استفرزند ارشد علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، در سالگرد درگذشت پدرش، با بیان دوباره تردیدها درباره نحوه مرگ او اشاره کرد که سیاست «نظام و حاکمیت» این بود که «فوت آیت‌الله هاشمی طبیعی است». ازش بپرسید نظر خامنه‌ای در مورد شیطان اکبر چه بود؟😂 عجب احمقیه خوب یک عده ای گفتن در استخر فرح پهلوی او را خفه کردن وقتی کسی مسئولیت قتلی را به عهده می‌گیرد یعنی اینکه رفسنجانی را به هلاکت رساندن شما بگوئید انشالله که گربه است🤣🤣

درگذشت سه نفر در ایران بر اثر ابتلا به اومیکرون | DW | 15.01.2022طبق آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، ۱۸ فوتی و ۱۴۲۱ مورد ابتلای جدید به کرونا در ۲۵ دی ثبت شده است. شمار مرگ و میر در میان مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا نیز به سه نفر رسیده است.

محمدرضا یزدانی‌خرم، درگذشتیک دیوثی از محبان جمهوری عنسلامی کم شد ایشان همون یارو نیست که اصرار داشت ورزشکارای ایران نباید با اسرائیل به هیچ وجه مواجه بشن حتی به قیمت نابودی ورزش؟، همون نیس که میگفت زنان نباید در ورزشگاه حضور داشته باشند و انتصاب یک خانم به عنوان رئیس فدراسیون را موجب ناراحتی مراجع میدونست، حالا شده مدیر افتخارآفرین!!!!؟