راه‌اندازی کانال تجاری ایران ـ سوئیس؛ برن و واشنگتن 'به توافق رسیده‌اند' | DW | 19.12.2019

28/09/1398 03:23 ب.ظ

یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت، سوئیس و آمریکا بر سر راه‌اندازی کانال تجاری ایران ـ سوئیس به توافق رسیده‌اند. به گفته این فعال اقتصادی، این کانال تجاری که مخصوص واردات دارو و غذا است، 'به‌زودی' راه‌اندازی خواهد شد.

یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت، سوئیس و آمریکا بر سر راه‌اندازی کانال تجاری ایران ـ سوئیس به توافق رسیده‌اند. به گفته این فعال اقتصادی، این کانال تجاری که مخصوص واردات دارو و غذا است،"به‌زودی" راه‌اندازی خواهد شد.رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران از راه‌اندازی قریب‌الوقوع کانال تجاری ایران ـ سوئیس که برای واردات دارو و غذا در نظر گرفته شده، خبر داد.

فریال مستوفی امروز پنجشنبه ۲۸ آذر (۱۹ دسامبر) به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت: «سوئیس در دور قبلی تحریم‌ها کانالی برای مبادله کالاهای انسان‌دوستانه همچون غذا و دارو تاسیس کرده بود و از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا (اوفک) برای انجام این مبادلات مجوز داشت.

خانم مستوفی با بیان اینکه با وجود اعلام آمریکا مبنی بر عدم تحریم کالاهای انسان‌دوستانه"هیچ بانکی زیر بار مبادله مالی نمی‌رفت"، تصریح کرد که اینک «سوئیس، آمریکا و اوفک برای راه‌اندازی این کانال به توافق رسیده‌اند.

این فعال اقتصادی در حالی از فعال شدن این کانال تجاری"در آینده بسیار نزدیک" خبر داده که دوشنبه گذشته نیز یک عضو دیگر اتاق بازرگانی تهران اعلام کرده بود، چند شرکت دارویی آمریکایی توانسته‌اند مجوزهای لازم برای صادرات دارو و غذا به ایران را از دولت ایالات متحده بگیرند. headtopics.com

داروی کارویلل هگزال زود برسه من دوبسته بیشتر ندارم

خب معلوم شد معامله ی پشت پرده ی جریان تبادل اون زندونیا بر سر همین بوده،حتی ترامپ هم ب اینا باج میده

فریال مستوفی در بخش دیگری از سخنان امروز خود تأکید کرد که کانال تجاری ایران ـ سوئیس به گفته او"مانند اینستکس نیست که با بدقولی اروپایی‌ها ملغی شود"، زیرا"از زمان رئیس جمهوری سابق آمریکا وجود داشته و ساختار آن فراهم است.

خانم مستوفی گفت «من چند روز گذشته از سفارت سوئیس مطلع شدم این اقدام در آینده بسیار نزدیک به وقوع می‌پیوندد.» سفیر سوئیس پیشتر گفته بود زمان راه‌اندازی کانال هنوز مشخص نیست.مقام‌های جمهوری اسلامی همواره آمریکا را متهم می‌کنند که با اعمال تحریم‌ها مانعی جدی در برابر واردات دارو و غذا به ایران به وجود آورده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

فعالان زنان: به سرکوب و کشتار معترضین پایان دهید | DW | 19.12.2019۱۴۰ تن از فعالان حقوق زنان در بیانیه‌ای ضمن اعتراض به 'سرکوب و کشتار معترضین' از خانواده‌های کشته‌شدگان خواسته‌اند تا خواهان محاکمه آمران و عاملان این کشتار باشند. مشکل حقوق بشری ما ناشی از حاکمیت طبقه ملاست این حکومت نه حکومت مردم بر مردم که استیلای طبقه روحانی بر جان و مال و ناموس مردم است. طبقه ایی که وجودشان از دروغ ، فریب ، خرافه و موهومات سرچشمه گرفته است. پشتوانه ذهنیشان اباطیلی در امور وهمی است. ما را به بهانه خدا ، پیامبر ، بهشت و دوزخ که نه اثبات علمی و دینی و نه لازمه حق و حقوق شهروندیست غارت کردند اموری که خود به آن اعتقاد ندارند‌ از حرص و طمع و تنبلی و شهوت پرستی سر آمد همه مردمند . این طبقه نباید که در حکومت دستی داشته باشند.

توافق پژو و فیات برای تبدیل شدن به چهارمین خودروساز جهان | DW | 18.12.2019شرکت‌های خودروسازی پژو - سیتروئن و فیات - کرایسلر بر سر کلیات ادغام این دو شرکت به توافق رسیدند. اگر این توافق با مانع قانونی و مخالفت سهامداران روبرو نشود شرکت جدید در جایگاه چهارمین خودروساز بزرگ جهان قرار می‌گیرد.

سازمان ملل طی قطعنامه‌ای نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد | DW | 19.12.2019مجمع عمومی سازمان ملل در نشست بعدازظهر چهارشنبه خود (۲۸ دسامبر) طی قطعنامه‌ای نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد. در قطعنامه دیگری از آمریکا خواسته شد تا محدودیت سفر دیپلمات‌های ایرانی به این کشور را رفع کند. خنده داره! واقعاً خنده داره😪 از یک طرف مسئول نقض حقوق بشر میدوننشون ک ظرف ۳ روز بطور رسمی بیش از ۳۰۰ انسان را کشتند و قتل عام کردند و از طرف دیگه پاچه خواریشونو میکنند‼️🤨 واقعاً از این سازمان ملل حالم ب هم میخوره🤮 سردر سازمان ملل ریدم از طرف همه ایرانیا ،محکوم میکنید بعد خواستار رفع محدودیت نماینده هاش هستید،کسکشا صدها آیه از قرآن و هزاران حدیث به حقوق ذاتی بشر اختصاص دارد. در دینی که دانشمندان وارثان انبیاء الهی معرفی شده، ارتجاع، بازگشت به جاهلیت، حجامت تلقی کردن قتل و کشتار، ظلم، تعدی، تجاوز، نقض حقوق، حاکمیت چُماق، لات‌ها، اراذل و اوباش، مفهوم ندارد. یا اسلام را پیاده کنید یا بسلامت.

اکثریت مجلس آمریکا به طرح استیضاح ترامپ رای موافق داد | DW | 19.12.2019اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا دو اتهام دونالد ترامپ در پرونده اوکراین را وارد دانستند. با مصوبه مجلس نمایندگان، طرح استیضاح ترامپ برای بررسی نهایی به مجلس سنا سپرده می‌شود.

دورخیز دوم ژاپن برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا | DW | 18.12.2019دیدار 'تاریخی' رؤسای جمهوری ایران و ژاپن قرار است تحرکی دوباره به تلاش برای حل مناقشه هسته‌ای جمهوری اسلامی ببخشد. اما از نظر مارتین فریتز، گزارشگر دویچه‌وله در توکیو، امکان مانور ژاپن در این میان محدود است. کسخل ژاپن سیستم حکومتش ریاست جمهوری نیست ژاپن نخست وزیر داره روسای جمهور چیه؟ ژاپن رییس‌جمهور نداره

محبوب‌ترین رمز عبور آلمانی‌ها در سال ۲۰۱۹ چه بود؟ | DW | 19.12.2019آنچه در نگاه نخست مانند یادگیری اعداد توسط بچه‌های‌ کلاس‌اولی به نظر می‌آید، محبوب‌ترین پسورد آلمانی‌هاست: «۱۲۳۴۵۶». پسوردهای 'دوستت دارم' روی سکوی دوازدهم و 'میمون' روی پله چهاردهم ایستاده است. آلمانی های ابله. اینو گفتم چون به من ویزا ندادن :)) کوفتشون بشه 80 یورو که گرفتن. راستی با این همه بگیر و ببند در حوضه حریم خصوصی (Datenschutz) در آلمان چطور این ها به این نتبجه رسیدن؟!🤔