راهپیمایی همبستگی با فلسطین در کشورهای مختلف جهان؛ تظاهرات در پاریس به‌رغم ممنوعیت برگزار شد

15/05/2021 04:46:00 ب.ظ

راهپیمایی همبستگی با فلسطین در کشورهای مختلف جهان؛ تظاهرات در پاریس به‌رغم ممنوعیت برگزار شد

نوار غزه, اسرائیل

راهپیمایی همبستگی با فلسطین در کشورهای مختلف جهان؛ تظاهرات در پاریس به‌رغم ممنوعیت برگزار شد

با وجود ممنوعیت تظاهرات همبستگی با فلسطین در پاریس از سوی وزرات کشور، هزاران نفر عصر شنبه در مرکز پایتخت فرانسه علیه حملات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری راهپیمایی کردند.

با وجود ممنوعیت تظاهرات همبستگی با فلسطین در پاریس از سوی وزرات کشور، هزاران نفر عصر شنبه در مرکز پایتخت فرانسه و نیز در دیگر شهرهای این کشور علیه حملات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری راهپیمایی کردند.فرمانداری پاریس و وزارت کشور فرانسه پیش‌تر برگزاری تظاهرات حامیان آرمان فلسطین را به‌دلیل «نگرانی از تکرار حوادث تظاهرات مشابه در سال ۲۰۱۴» ممنوع اعلام کرده بودند.

پس از اعلام این ممنوعیت، سازمان‌های حامی مجوز از دادگاه اداری پاریس درخواست کردند تا این تصمیم را فورا نقض کرده و مجوز صدور راهپیمایی را صادر کند. با این حال این درخواست از سوی دادگستری و «به‌دلیل» نگرانی از «به خطر افتادن نظم عمومی» رد شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

راهپیمایی همبستگی با فلسطین در کشورهای مختلف جهان؛ در فرانسه ۲۲ هزار نفر به خیابان‌ها آمدندبا وجود ممنوعیت تظاهرات همبستگی با فلسطین در پاریس از سوی وزرات کشور، هزاران نفر عصر شنبه در مرکز پایتخت فرانسه علیه حملات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری راهپیمایی کردند. هنوز وجدانهای آگاه در سرتا سر دنیا وجود دارد ... خوبه تو این جور مواقع کشورهای تروریست پرور نمایان میشن این شرایطی را که اسلام سیاسی بوجود می‌آورد، به نفع انسانیت و عصر نوین نیست و تنها برای عقب ماندگی ذهنی و ویرانی است! پس طرفداران اسلامی سیاسی(مجریان اسلامی) نمایان می‌شوند!

گفتگوی بلینکن با همتای اسرائیلی در رابطه با برقراری آتش‌بس در غزهدر ادامه تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای برقراری آتش‌بس و پایان دادن به خشونت‌ها در سرزمین‌های فلسطینی که وارد یازدهمین روز خود شده، وزارت امور خارجه

وزیر امور خارجه ترکیه: در ترکیه فضای همبستگی در موضوع فلسطین مطرح است📌 مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: از دفاع از آرمان فلسطین به رهبری رئیس جمهورمان و قدرتی که مجلس ملت کبیر ترکیه به ما می‌دهد، هرگز دست برنخواهیم داشت. فقط گنده گنده حرف میزنید .... اگه قیمت ورود به اتحادیه اروپا خیانت به مردم فلسطین باشه شماها حتما پرداخت میکنید 🤔

نتانیاهو: عملیات اسرائیل در غزه با تمام قدرت با حمایت واشنگتن ادامه می‌یابدنخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم در حال حاضر تصمیم به تعلیق عملیات نظامی خود در نوار غزه ندارد و این عملیات 'با تمام قدرت' با حمایت کشورهای دیگر و در رأس آنها آمریکا ادامه دارد. درود بر نتانیاهو عزیز دل برادر , خدا پشت و پناه شما باشد از طرف مردم شهید پرور ایران دمتون گرم، بزنید تروریستارو نابود کنید اسماعیل هنیه کجا مخفی شده؟ تهران پاریس دمشق

درگیری مرزبانان آذربایجانی با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز با ایراندو مرزبان آذربایجانی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز با ایران شهید شدند. - خبرگزاری آناتولی

Aa با وجود ممنوعیت تظاهرات همبستگی با فلسطین در پاریس از سوی وزرات کشور، هزاران نفر عصر شنبه در مرکز پایتخت فرانسه و نیز در دیگر شهرهای این کشور علیه حملات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری راهپیمایی کردند.Aa با وجود ممنوعیت تظاهرات همبستگی با فلسطین در پاریس از سوی وزرات کشور، حدود ۲۲ هزار نفر عصر شنبه در قالب ۶۰ گردهمایی و تجمع در مرکز پایتخت فرانسه و نیز در دیگر شهرهای این کشور علیه حملات اسرائیل به فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری راهپیمایی کردند.آمریکا روز پنجشنبه 30 اردیبهشت اعلام کرد، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با گبی اشکنازی همتای اسرائیلی خود درباره تلاش برای پایان دادن به خشونت‌ها در سرزمین‌های فلسطینی گفتگو کرد.18.

فرمانداری پاریس و وزارت کشور فرانسه پیش‌تر برگزاری تظاهرات حامیان آرمان فلسطین را به‌دلیل «نگرانی از تکرار حوادث تظاهرات مشابه در سال ۲۰۱۴» ممنوع اعلام کرده بودند. پس از اعلام این ممنوعیت، سازمان‌های حامی مجوز از دادگاه اداری پاریس درخواست کردند تا این تصمیم را فورا نقض کرده و مجوز صدور راهپیمایی را صادر کند. در مارسی نیز ۱۵۰۰ نفر و در لیون و نانت یک هزار نفر تظاهرات کردند. با این حال این درخواست از سوی دادگستری و «به‌دلیل» نگرانی از «به خطر افتادن نظم عمومی» رد شد. چهار تماس تلفنی کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، طی روزهای گذشته 4 تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، در مورد لزوم کاهش تنش میان ارتش اسرائیل و حماس داشته است. با این حال، حدود ۳۰ حزب و سازمان عمدتا چپ‌گرای رادیکال فرانسه اعلام کردند که گردهمآیی، ساعت سه بعد از ظهر در ورودی ایستگاه متروی بَربس پاریس برگزار می‌شود. ماموران پلیس در پاریس برای پراکندن تظاهرکنندگانی که شمارشان بیش از سه هزار نفر تخمین زده شد به شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از خودروهای آب‌پاش متوسل شدند. جمعیت حمایت از فلسطین استان ایل دو فرانس، حرکت آنتی‌فاشیست پاریس و حومه و حزب نوین ضد سرمایه‌داری (ان‌پ‌آ) از جمله سازمانده‌گان این تظاهرات هستند. انگار در غزه بین ارتش‌ اسرائیل و فلسطین جنگ صورت می‌گیرد که به هر دو طرف فراخوان داده شد.

از هولوکاست تا غزه؛ اروپای «واحد» و بحران بی‌پایان اسرائیل و فلسطین تمام فروشگاه‌های این منطقه در مرکز پاریس از ظهر شنبه و با در پیش گرفتن موازین احتیاطی تعطیل شدند. فرمانداری پاریس و وزارت کشور فرانسه پیش‌تر برگزاری تظاهرات حامیان آرمان فلسطین را به‌دلیل «نگرانی از تکرار حوادث تظاهرات مشابه در سال ۲۰۱۴» ممنوع اعلام کرده بودند. هر روز بیشتر به توانایی‌های سازمان‌های تروریستی ضربه می‌زنیم. همزمان اقدامات امنیتی در اطراف کنیسه‌ها و مناطق یهودی‌نشین در پایتخت فرانسه تشدید شد. دنیل صعدا، سفیر اسرائیل در فرانسه در یک مصاحبه رادیویی گفت: «افرادی که قصد شرکت در راهپیمایی پاریس را دارند حامیان حماس و طرفداران سر بریدن ساموئل پتی هستند. این درخواست از سوی دادگستری و «به‌دلیل» نگرانی از «به خطر افتادن نظم عمومی» رد شد.» ساموئل پتی معلم فرانسوی بود که در پاییز سال گذشته توسط یک اسلام‌گرا به قتل رسید. نتانیاهو گفت: «من این عملیات را تا رسیدن به هدف، یعنی بازگرداندن آرامش و امنیت ادامه خواهم داد». آن ایدالگو، شهردار سوسیالیست پاریس از ممنوعیت برگزاری تظاهرات استقبال کرده بود. جمعیت حمایت از فلسطین استان ایل دو فرانس، حرکت آنتی‌فاشیست پاریس و حومه و حزب نوین ضد سرمایه‌داری (ان‌پ‌آ) از جمله سازمانده‌گان این تظاهرات هستند.

تظاهرات یوم‌النکبه در شهرهای مختلف جهان روز جمعه و شنبه تظاهرات مشابه در بریتانیا، بلژیک، ترکیه، استرالیا و بنگلادش برگزار شد. ۱۴ مه ۱۹۴۸ میلادی سالروز تشکیل عینی کشور اسرائیل و پایان قیمومت بریتانیا بر سرزمین فلسطین است. همزمان اقدامات امنیتی در اطراف کنیسه‌ها و مناطق یهودی‌نشین در پایتخت فرانسه تشدید شد. ما اکنون در وضعیت بازدارندگی شدید هستیم». فلسطینی‌ها این روز را یوم‌النکبه (روز نکبت) نام‌گذاری کرده اند. این روز امسال با درگیری‌های مرگ‌بار میان ارتش و پلیس اسرائیل و شهرک‌نشینان یهودی با فلسطینیان کرانه باختری و سازمان‌های نظامی مستقر در نوار غزه همراه شده است.» ساموئل پتی معلم فرانسوی بود که در پاییز سال گذشته توسط یک اسلام‌گرا به قتل رسید. هزاران نفر روز شنبه در مرکز لندن در تظاهراتی در حمایت از مردم فلسطین از دولت بریتانیا خواستند تا برای متوقف شدن عملیات و حملات نظامی اسرائیل علیه فلسطینیان مداخله کند. از سوی دیگر اسرائیل نیز اعلام کرد که تاکنون 12 نفر از شهروندان این کشور کشته شدند.

تظاهرکنندگان در این روز در نزدیکی هاید پارک لندن جمع شدند و از آنجا به طرف سفارت اسرائیل در آنسوی پارک حرکت کردند. تظاهرات یوم‌النکبه در شهرهای مختلف جهان روز جمعه و شنبه تظاهرات مشابه در بریتانیا، آلمان، بلژیک، ترکیه، استرالیا و بنگلادش برگزار شد. در مادرید، پایتخت اسپانیا نیز تظاهرات هزاران نفری مشابهی برگزار شد. در استانبول تظاهرکنندگان برای جان‌باختگان فلسطینی درگیری‌های ۶ روز گذشته تشییع جنازه نمادین برگزار کرده و از ارتش ترکیه خواستند برای حمایت از مسلمانان به غزه برود. فلسطینی‌ها این روز را یوم‌النکبه (روز نکبت) نام‌گذاری کرده اند. در بروکسل پایتخت بلژیک صدها نفر در برابر سفارت اسرائیل تجمع آرام و مسالمت‌آمیز برگزار کردند. در سیدنی هزاران نفر همزمان با روز نکبت و برای همبستگی با مردم فلسطین و قربانیان دور اخیر جنگ راهپیمایی کردند. هزاران نفر روز شنبه در مرکز لندن در تظاهراتی در حمایت از مردم فلسطین از دولت بریتانیا خواستند تا برای متوقف شدن عملیات و حملات نظامی اسرائیل علیه فلسطینیان مداخله کند.

از هفته گذشته تاکنون ۱۳۹ فلسطینی و ۹ اسرائیلی در جریان درگیری‌های کرانه باختری و بیت‌المقدس (اورشلیم) و همچنین حملات متقابل غزه و ارتش اسرائیل جان خود را از دست دادند. بیش از هزار نفر نیز در همین مدت زخمی شده اند. در مادرید، پایتخت اسپانیا نیز تظاهرات هزاران نفری مشابهی برگزار شد. دور اخیر بحران میان اسرائیل و فلسطینی‌ها از حدود یک ماه پیش و در پی احتمال اخراج ساکنان عرب منطقه شیخ جراح بیت‌المقدس (اورشلیم) و راهپیمای یهودیان ارتدوکس افراطی علیه اعراب در این شهر مقدس آغاز شد. جنبش حماس و جهاد اسلامی از دوشنبه هفته گذشته و برای «حمایت از فلطسینیان تحت ستم کرانه باختری و بیت‌المقدس» شلیک موشک به اسرائیل را آغاز کردند. در بروکسل پایتخت بلژیک صدها نفر در برابر سفارت اسرائیل تجمع آرام و مسالمت‌آمیز برگزار کردند. هم‌رسانی این مطلب: .