رئیس ناسا نسبت به ایجاد «ایستگاه فضایی بین‌المللی چینی» هشدار داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس ناسا نسبت به ایجاد «ایستگاه فضایی بین‌المللی چینی» هشدار داد جزئیات بیشتر🔽

جیم بریدنستاین، رئیس سازمان فضایی آمریکا ناسا، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر در کنگره این کشور هشدار داد که با اتمام ماموریت ایستگاه فضایی بین‌المللی چین ممکن است به یک برد استراتژیک در فضا دست یابد.

وی که در جمع نمایندگان کنگره آمریکا حضور یافته بود افزود: «چین به سرعت در حال ساخت چیزی است که آن را ‘ایستگاه فضایی بین‌المللی چینی’ می‌نامند و با شتاب در حال تبلیغ تجاری آن برای تمامی شرکای بین‌المللی ما هستند. این یک فاجعه خواهد بود اگر ما بخواهیم بعد از این همه تلاش و زمان، مدار نزدیک زمین را رها کنیم و این قلمرو را واگذار کنیم.»

رئیس ناسا هشدار داد که این ایستگاه متعلق به چین، که قرار است تا سال ۲۰۲۲ عملیاتی شود، تهدیدی برای برتری فضایی ایالات متحده به شمار می‌رود.وی با اشاره به اینکه گمان نمی‌کند ساخت یک ایستگاه فضایی بین‌المللی دیگر به نفع آمریکا باشد، گفت: «نفع ما در حمایت از تجاری‌سازی مدار نزدیک زمین است، جایی که ناسا مشتری خواهد بود نه ارائه دهنده سرویس. ما می‌خواهیم فضایی را ببینیم که در آن با مشارکت نهادهای عمومی و خصوصی ناسا بتواند با ارائه‌دهندگان ایستگاه‌های تجاری فضایی معامله کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مراسم ادای سوگند لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور بلاروس در «سکوت خبری» برگزار شددر مراسم ادای سوگند لوکاشنکو که در شهر مینسک برگزار شد، تنها مقامات ارشد دولتی و شماری از نمایندگان پارلمان این کشور حضور داشتند و نگرانی حکومت از احتمال وقوع اعتراضات مردمی نیز باعث شد که همزمان با برگزاری این مراسم، نیمی از مرکز شهر میسنک بسته شود. از اون طرف با اخباری که می دی می گی اینا هرهری مذهبن از این طرف خبر می دی سوگند یاد کرده😂 حالا بگو به چی اعتقاد دارن که سوگندم یاد کردند؟ ینی قسم خوردن نفس مردم رو ببرن؟ قسم خوردن به پوتین وفادار باشن؟ اصلا شما ها اونور دنیا ول و ویلون شدین بی سرپرست چطوری بزرگ می شین؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهور بلاروس نمی‌شناسد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای عالی صلح افغانستان: به زودی در مورد نحوه مذاکرات به نتیجه می‌رسند - BBC News فارسیبرخی از اعضای هیات دولت در دوحه گفته‌اند که تا یکی دو روز آینده در مورد اختلافات موجود به توافق می‌رسند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9432 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برج ایفل به دلیل تهدید به بمب‌گذاری تخلیه شدرسانه‌های فرانسوی از تخلیه برج ایفل در پاریس و مناطق اطراف آن به دنبال تهدید به یک بمبگذاری خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 39 هزار و 145 نفر رسیدآمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 49 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 39 هزار و 145 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »