رئیس جمهوری قزاقستان: فرمان تیر بدون اخطار و مجوز کشتن داده‌ایم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین گزارش‌ها از تلفات جانی و ناآرامی‌های قزاقستان؛ آلماتی «شهر ارواح» شده است

در حالی‌که درگیری میان پلیس و معترضان شامگاه پنجشنبه در آلماتی پایتخت قزاقستان ادامه یافت، قاسم ژمات توکایف، رئیس جمهوری این کشور روز جمعه با رد درخواست‌های جامعه جهانی و همچنین روسیه برای مذاکره میان دولت و معترضان اعلام کرد: «گفت‌وگویی در کار نیست، راهزنان مسلح را نابود می‌کنیم.»

مقام‌های اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و بریتانیا خواستار توقف خشونت‌ها، آغاز گفت‌وگو برای دستیابی به راه‌حلی صلح آمیز و خویشتنداری دولت قزاقستان و معترضان شدند.سازمان پیمان امنیت جمعی روز پنجشنبه یک کاروان با ۴ هزار نیروی نظامی به قزاقستان اعزام کرد. وی در آخرین اظهار نظرهایش اطمینان داد که اگرچه «"عملیات ضد تروریستی ادامه دارد» اما نظم «تا حدود زیادی در همه مناطق برقرار شده است».

آقای بورل در این گفتگو با بیان این که اتحادیه اروپا اوضاع قزاقستان را رصد می‌کند و خواهان تضمین حقوق و امنیت شهروندان این کشور است گفت که اتحادیه اروپا برای کمک به تنش‌زدایی و برقراری ثبات در این کشور آماده است.قرقیزستان در پاسخ به درخواست کمک قاسم ژُمارت توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان و در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی،۱۵۰ سرباز و ۱۹ خودرو از جمله خودروهای زرهی به قزاقستان گسیل کرد.

علاوه بر روسیه، رسانه‌های بلاروس و ارمنستان هم روز جمعه تصاویری از اعزام نیروهای نظامی خود به قزاقستان منتشر کردند.وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان روز پنجشنبه با انتشار چند پیام توییتری از ادامه ناآرامی‌ها در قزاقستان ابراز نگرانی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فاجعه در قزاقستان همه از مکر و حیله وو.... فتنه سازیهای صلیبچیهای به بن بست رسیده ی شرق و غرب نشعت گرفته است.جغرافیای تورکان باید مستقل شود یک کرسی در شورای امنیت داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جمهوری اسلامی ایران تحولات جاری در قزاقستان را به دقت زیر نظر داردسخنگوی وزارت خارجه: *ایران تحولات جاری در قزاقستان را به دقت زیر نظر دارد *ثبات و امنیت قزاقستان برای ما حائز اهمیت است *نباید زمینه سوءاستفاده عوامل خارجی فراهم شود *امیدواریم هرچه سریعتر آرامش به این کشور باز گردد طبیعی که دیکتاتورها هوای همدیگر را داشته باشند!!!👎
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شن‌توپ: ترکیه همیشه در کنار کشور دوست و برادر قزاقستان استشن‌توپ: ترکیه همیشه در کنار کشور دوست و برادر قزاقستان است مصطفی شن‌توپ، رئیس مجلس ملت ترکیه در توئیتر درباره ناآرامی‌های اخیر در قزاقستان نوشت: وقایع قزاقستان را از نزدیک دنبال می‌کنیم؛ ترکیه همیشه در کنار قزاقستان است. باید روزنامه نگاران جهان ترک فعال باشن و نقاط حساس قزاقستان مستقر بشن برا اطلاع رسانی و رصد نیروهای روس ملعون این شعار ها به درد نمیخورد روسیه از یک طرف در حال اشغال است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یلدریم: آماده مشارکت برای بازگشت زندگی به حالت عادی در قزاقستان هستیممعاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه ضمن ابراز همبستگی با قزاقستان تاکید کرد که آماده مشارکت برای بازگشت حالت عادی در این کشور هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هزار زخمی در قزاقستان؛ پلیس از 'حذف' معترضان می‌گوید | DW | 06.01.2022سخنگوی پلیس قزاقستان می‌گوید شماری از معترضانی که قصد حمله به مقرهای پلیس داشتنند 'حذف' شده‌اند. وزارت بهداشت از مجروح‌شدن هزار نفر خبر داده است. اتحادیه اروپا، چین و روسیه به ناآرامی‌های قزاقستان واکنش نشان داده‌اند. پس از گذشت ۴ دهه کشور این جوری شده: ۱-شمال کشور، چوب بَر ۲-جنوب کشور ، خاک بَر ۳-شرق کشور، سوخت بَر ۴-غرب کشور، کول بَر ... ۵-مرکزِ قدرت، پول بَر! لعنت به چین و روسیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قزاقستان در آتش و خون؛ گزارش تصویری | DW | 06.01.2022در سومین روز اعتراض به افزایش قیمت گاز در قزاقستان بیش از هزار نفر زخمی و ده‌ها نفر کشته شده‌اند. دولت استعفا داد. نیروهای ائتلاف روسیه نیز وارد این کشور شده‌اند. تصاویری از رویدادهای قزاقستان در این گزارش تصویری: درافغانستان سالها پشتون با زور نادرافشار وبعدها بازور انگلیس وبعدها بازور روسها وامروز بازهم بازور وطرح های انگلیس وامریکا که گروه تروریستی بنام طالب ساختن وخودشان هم امدن جنگ زرگری راه انداختن وده ها هزار زن ومرد را قتل عام کردن سربریدن ودختران شان را بردن ولی این مردم برده صفت در حقیقت قسمتی از اتحاد جماهیر شوروی زنده است و نفس میکشد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گسترش دامنه اعتراضات در قزاقستان؛ پیمان امنیتی به رهبری روسیه نیرو اعزام می‌کندبا گسترش دامنه اعتراضات سراسری در قزاقستان، رئیس جمهوری این کشور از «سازمان پیمان امنیت جمعی»، سی اس تی او، به رهبری روسیه درخواست کمک کرده است. آیا اردوغان قصد ندارد به کمک برادران قزاقستانی خود بشتابد؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »