رئیس جمهوری کوزوو پیش از حضور در دادگاه لاهه: جنگ ما پاک و عادلانه بود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری کوزوو پیش از حضور در دادگاه لاهه: جنگ ما پاک و عادلانه بود بیشتر بخوانید🔽

رئیس جمهوری کوزوو ، روز یکشنبه قبل از پرواز به لاهه برای ارائه توضیح و بازجویی درباره نقشش در جنگ ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ از خود دفاع کرد.هاشم تاچی از کارنامه و نقش خود در جنگ‌های سال ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ میلای دفاع کرد. رئیس جمهوری کنونی کوزوو که یکشنبه برای شرکت در دادگاه جنایات جنگی به لاهه هلند سفر کرده است در مصاحبه‌ای که با شبکه «تاپ چنل» داشت، گفت: « شورشیان ارتش آزادیبخش کوزوو احتملا مرتکب خطاهایی شدند اما آنها به هیچ وجه قوانین بین المللی را نقض نکردند.

هاشم تاچی یکی از بنیانگذاران «حزب دموکراتیک کوزوو» در سال ۱۹۹۹ میلادی است. این حزب انشعاب سیاسی «ارتش آزادیبخش کوزوو» محسوب می شد. چند گزارش نشان می دهد رئیس جمهوری کنونی کوزوو در آن زمان فرماندهی یک گروه مخفی و جنایتکار موسوم به «درنیکا» را برعهده داشته که وظیفه‌اش فروش اعضای بدن اغلب زندانیان صربستانی بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ بوده است.

در همین راستا رئیس جمهوری کوزوو دوشنبه باید در زمینه « جنایت جنگی و جنایت علیه حقوق بشر» به سوالات دادستان‌ها در «دیوان بین المللی دادگستری» پاسخ بدهد. تاچی در مصاحبه خود گفت: «درست است که ما قوانین اسلوبودان میلوشویچ را نقض می کردیم، این موضوع آن سال‌ها مایه افتخاربود.»میلوشویچ، رئیس جمهوری پیشین صربستان و رهبرجمهوری فدرال یوگسلاوی در دهه نود میلادی، پیش تر، در اوائل قرن بیست و یکم، به اتهام «جنایت جنگی» محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شده بود.

بیش از ۱۱۰ کشور جهان تا امروز کوزوو را به عنوان یک کشور مستقل برسمیت شناخته‌اند و این کشور به عضویت نهادهای بین‌المللی همچون بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول درآمده‌است. اما روسیه و چین، دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و همچنین صربستان این کشور را برسمیت نمی شناسند.هم‌رسانی این مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس کرونا می‌گوید🔺متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس_کرونا می‌گوید ⚡️لی منگ یان، یک ویروس‌شناس سرشناس چینی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز آمریکا حکومت چین را به پنهانکاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: نسل‌کشی سربرنیتسا پس از جنگ جهانی دوم در اروپا بی‌نظیر است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست🔺مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۲۱ تیر گفت ایالات متحده حدود دو میلیارد دلار به تلاش‌های پزشکی و درمانی در جهان کمک کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ روحانی: اگر همه چیز بسته شود مردم از فقر به خیابان می‌آیندحسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، امکان تعطیلی گسترده در این کشور وجود ندارد چرا که به گفته او 'مردم از فقر به خیابان می آیند'. بر اساس تازه‌ترین اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته ۱۸۸ ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »