رئیس جمهور مالی استعفا کرد- اخبار آفریقا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

29/05/1399 07:32:00 ق.ظ

اوضاع مالی بهم ریخت! ابراهیم بوبکر کیتا رئیس جمهور مالی پس از بازداشتش از سوی کودتاگران وابسته به ارتش این کشور، از سمت خود استعفا داد Mali

رئیس جمهور مالی پس از بازداشتش از سوی کودتاچیان وابسته به ارتش، از سمت خود استعفا کرد. رئیس جمهور مالی بامداد امروز، چهارشنبه در نطقی تلویزیونی رسما استعفای خود را اعلام کرد. ابراهیم بوبکر کیتا در سخنرانی کوتاهی که از تلویزیون دولتی مالی پخش شد،گفت: من نمی خواهم با حضور در قدرت، خون های بیشتری ریخته شود.

نظامیان شورشی وابسته به ارتش مالی دیروز با انجام کودتا علیه دولت، «ابوبکر ابراهیم کیتا» رییس جمهور و"بوبو سیسه" نخست وزیر این کشور را بازداشت کردند. این اقدام کودتاچیان مالی واکنش و محکومیت‌های بین المللی را به همراه داشته است و دبیرکل سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و کمیسیون آفریقا آن را محکوم کرده و خواستار آزادی مسئولان ارشد مالی شدند.

ابراهیم کیتا سال 2018 برای یک دوره دیگر پنج ساله ریاست جمهوری‌اش را آغاز کرد، اما به دنبال افزایش خشونت‌ها و درگیری‌ها توسط برخی گروه‌های مسلح این کشور و تشدید بحران اقتصادی با مخالفت فزاینده‌ای روبرو شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رئیس جمهور مالی ساعاتی پس از شورش نظامیان استعفا کرد - BBC News فارسییک سخنگوی دولت مالی در گفت و گو با بی بی سی تایید کرده است که سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور این کشور، را دستگیر کرده اند.

سربازان شورشی رئیس جمهور مالی را دستگیر کردند - BBC News فارسییک سخنگوی دولت مالی در گفت و گو با بی بی سی تایید کرده است که سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور این کشور، را دستگیر کرده اند.

کودتای نظامی در مالی؛ بازداشت وزیر دارایی و رئیس پارلمانکودتای نظامی در مالی؛ بازداشت وزیر دارایی و رئیس پارلمان

میشل اوباما: ترامپ رئیس جمهور مناسبی برای آمریکا نیست | DW | 18.08.2020میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا در اولین شب همایش حزب دموکرات آمریکا از ترامپ به‌شدت انتقاد کرد و او را 'رئیس جمهوری نامناسب' برای آمریکا خواند. برنی سندرز نیز آمریکاییان را به مشارکت گسترده در انتخابات فراخواند.

ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس‌جمهور مالی از سوی نظامیان کودتاگر به گروگان گرفته شدابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس‌جمهور مالی از سوی نظامیان کودتاگر به گروگان گرفته شد

آغاز عملیات پاکسازی سواحل موریس از آلودگی نفتی ناشی از دو نیم شدن شناور ژاپنیعملیات پاکسازی ساحل ۱۵ کیلومتری جزیره موریس از آلودگی نفتی حاصل از دو نیم شدن نفت‌کش ژاپنی با مشارکت نیروهای داوطلب محلی و بین ‌المللی و همکاری سازمان‌های حامی محیط زیست ادامه دارد.