رئیس سابق سازمان جهانی دوومیدانی به جرم فساد حبس گرفت - BBC News فارسی

27/06/1399 03:48:00 ق.ظ

رئیس سابق سازمان جهانی دوومیدانی به جرم فساد حبس گرفت

لامین دیاک، رئیس سابق اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی، که در ارتباط با فساد گناهکار شناخته شده بود به زندان رفته است. وکلای لامین دیاک گفتند او تجدید نظر خواهد خواست لامین دیاک، رئیس سابق اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی، که در ارتباط با فساد گناهکار شناخته شده بود از سوی دادگاه کیفری پاریس به دو سال زندان محکوم شده است.

شهروند ۸۷ ساله سنگالی در ارتباط با رسوایی دوپینگ ورزشکاران روسیه به فساد و پولشویی متهم بود. دیاک در پذیرش رشوه از ورزشکاران مظنون به استفاده از مواد نیروزا برای پنهان کردن نتایج تست دوپینگ از جمله در المپیک ۲۰۱۲ لندن محکوم شده بود.

او به چهار سال زندان محکوم شد که دو سال آن معلق شده است. وکیل آقای دیاک با "ناعادلانه و غیرانسانی" خواندن این حکم گفت که او تجدید نظر خواهد خواست. دیاک که همچنین ۵۰۰ هزار یورو جریمه شد در ارتباط با این ادعا که بیش از ۳ میلیون یورو برای سرپوش گذاشتن بر تقلب پول گرفته بود برای چهار سال در فرانسه موضوع تحقیق بود. headtopics.com

قاضی گفت که اقدامات او "ارزش های دو و میدانی و نبرد با دوپینگ را تضعیف کرده است." او از سال ۲۰۱۵ در پاریس تحت بازداشت خانگی بود. او که قبلا یکی از پرنفوذترین چهره های عالم ورزش بود برای ۱۶ سال هدایت اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی - سازمانی که اکنون به سازمان جهانی دو و میدانی تغییر نام داده - را به عهده داشت.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

رئیس کمیسیون‌اروپا در سخنرانی سالانه خود به بریتانیا و ترکیه هشدار داد«اورزولا فن در لاین» سخنرانی سالانه خود را به جای استراسبورگ فرانسه بدلیل وضعیت قرمز کرونایی در این شهر، در بروکسل، پایتخت بلژیک ایراد کرد.

رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان و ایتالیا تلفنی گفتگو کردندرئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر بلغارستان تلفنی گفتگو کردند رئیس جمهور ترکیه و جوزپه‌کونته، نخست وزیر ایتالیا در خصوص مناسبات دو جانبه و مسائل منطقه‌ای به تبادل نظر پرداخته‌اند

آخرین جزئیات از مطالبات رسوب‌شده در بانک‌های عراق/ آیا رئیس جدید TBI به بازگشت پول ایران کمک می‌کند؟سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: ما سالی ۲ تا ۳ میلیارد یورو گاز و ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار هم برق به عراق صادر می‌کنیم. از سال قبل هم طلب داشتیم، مطالبات مربوط به ۶ ماهه امسال هم اضافه شده که می‌تواند مبلغ قابل توجهی باشد

سازمان ملل ونزوئلا را به جنایات 'تکان‎دهنده' علیه مخالفان متهم کرد - BBC News فارسیبازرسان سازمان ملل می‌گویند که حکومت ونزوئلا 'مرتکب خشونت‌های فاحشی شده'، که معادل جنایت علیه بشریت است.

سازمان تجارت جهانی تعرفه‌های آمریکا علیه چین را با قوانین تجارت جهانی متناقض خواند - BBC News فارسیسازمان تجارت جهانی اعلام کرده تعرفه‌هایی که دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ بر کالاهای چینی وضع کرد، با قوانین تجارت جهانی «متناقض» است. تعرفه‌هایی که آقای ترامپ وضع کرد، منجر به جنگ اقتصادی دو کشور شده است.

دولت ترامپ: سازمان تجارت جهانی برای مهار چین ناتوان استنماینده تجاری آمریکا تأکید کرد که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.