رأی شورای امنیت نشان داد که حرف‌های دیپلماتیک ایران در سطح بین‌المللی خریدار دارد/ همه کشورها به شکست و انزوای آمریکا پی برده‌اند

25/05/1399 07:39 ق.ظ

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با ایلنا: رأی شورای امنیت نشان داد که حرف‌های دیپلماتیک ایران در سطح بین‌المللی خریدار دارد/ همه کشورها به شکست و انزوای آمریکا پی برده‌اند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به رأی نیاوردن قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران گفت: رأی شورای امنیت نشان داد که حرف‌های دیپلماتیک و حقوقی ما در عرصه بین‌المللی خریدار دارد و همه پی بردند که آمریکا هر روز بیش از پیش منزوی می‌شود. نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کاملاً واضح است که آمریکا نتوانسته دست برتر را در دیپلماسی ضدایرانی داشته باشد، عنوان کرد: مشاهده کردید کشورهای جهان با این قطعنامه و تلاش ایالات متحده همراهی نکردند و...

نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کاملاً واضح است که آمریکا نتوانسته دست برتر را در دیپلماسی ضدایرانی داشته باشد، عنوان کرد: مشاهده کردید کشورهای جهان با این قطعنامه و تلاش ایالات متحده همراهی نکردند و عملاً اجماع‌سازی جهانی ترامپ شکست خورد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته تلاش کرد تا اقناع‌سازی در عرصه بین‌المللی را به عنوان یک راهبرد پیش ببرد و اکنون موفقیت کشورمان و همراه نمودن کشورها با حقانیتش بر همگان واضح شده است.

مقتدایی خاطر نشان کرد: اگرچه سازمان‌های بین‌المللی تحت تاثیر قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا هستند اما واقعیت این است که حرف‌های دیپلماتیک و حقوقی ما در عرصه بین‌المللی خریدار دارد و شکست آمریکا در این عرصه نشان داد که این کشور هر روز بیش از پیش منزوی می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

واکنش ایران به شکست سنگین آمریکا در شورای امنیت- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimواکنش ایران به شکست آمریکا در شورای امنیت نماینده ایران در سازمان ملل: مماشات تنها قدرت‌های زورگو را جسورتر کرده است همه دولت‌ها مسئولیت دارند تا آنچه در توان دارند را برای بازگرداندن اصول مندرج در منشور سازمان ملل به کار گیرند تحریم_تسلیحاتی

شکست واشنگتن در نیویورک/ شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی ندادشکست واشنگتن در نیویورک؛ شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی نداد شورای امنیت سازمان ملل متحد به رغم تلاش‌های گسترده واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان با تصویب قطعنامه‌ای برای ادامه این تحریم‌ها مخالفت کرد فیلم شکست مهم آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل

آمریکا و اسلوونی بیانیه مشترکی را در مورد امنیت «نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه» امضا کردندآمریکا و اسلوونی بیانیه مشترکی را در مورد امنیت «نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه» امضا کردند آقای پمپئو افزود: «شرایط در جهت مقابله با حزب کمونیست چین و تلاش‌هایش برای کنترل اطلاعات، در حال تغییر است.»

آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم های ایرانآغاز رای گیری درباره پیشنویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران جلسه رای گیری شورای امنیت برای اعلام نظر اعضا درباره پیشنویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران آغاز شد. ١۵ عضو سازمان ملل قرار است رای خود را اعلام کنند.

شورای امنیت رأی‌گیری بر سر قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را آغاز کردشورای امنیت رأی‌گیری بر سر قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را آغاز کرد به گزارش آسوشیتدپرس، پانزده عضو این شورا از طریق ارتباط ویدئویی در این نشست حضور داشتند و ظرف ۲۴ ساعت باید رأی خود را اعلام کنند.

بیانیه پامپئو پس از شکست سنگین آمریکا در شورای امنیتبیانیه پامپئو پس از شکست آمریکا در شورای امنیت در بخشی از این بیانیه آمده است: شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را برعهده دارد. این شورا امروز نتوانست مجموعه مأموریت‌های اساسی خود را محقق کند

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رأی نیاوردن قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت و شکست این کشور در ایجاد اجماع جهانی علیه کشورمان گفت: شکست قطعی آمریکا در استفاده ابزاری از شورای امنیت ملل متحد آنقدر واضح است که همه جهان امروز به تنها شدن این کشور و شکستش در عرصه بین‌المللی پی برده‌ و به آن اذعان دارند.

نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کاملاً واضح است که آمریکا نتوانسته دست برتر را در دیپلماسی ضدایرانی داشته باشد، عنوان کرد: مشاهده کردید کشورهای جهان با این قطعنامه و تلاش ایالات متحده همراهی نکردند و عملاً اجماع‌سازی جهانی ترامپ شکست خورد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته تلاش کرد تا اقناع‌سازی در عرصه بین‌المللی را به عنوان یک راهبرد پیش ببرد و اکنون موفقیت کشورمان و همراه نمودن کشورها با حقانیتش بر همگان واضح شده است.

مقتدایی خاطر نشان کرد: اگرچه سازمان‌های بین‌المللی تحت تاثیر قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا هستند اما واقعیت این است که حرف‌های دیپلماتیک و حقوقی ما در عرصه بین‌المللی خریدار دارد و شکست آمریکا در این عرصه نشان داد که این کشور هر روز بیش از پیش منزوی می‌شود.

نماینده اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلیس پس از قطعنامه دیشب اعلام کردند با اراده در برجام هستند و همچنان راهبرد مذاکره را پیش می‌برند، این گفته چگونه می‌تواند به رفع تحریم‌ها کمک کند، بیان کرد: حل مشکلات تحریمی ایران ابعاد مختلفی دارد؛ بعد حقوق بین‌المللی آن یک موضوع است و بعد داخلی آن یک موضوع دیگر.

وی ادامه داد: ما در سطح داخلی اگر موفق شویم مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی، اتکاء به درون و نگاه به آسیا را به عنوان یک مرکزیت مراودات تجاری مورد توجه بیشتر قرار دهیم، عملاً حد بالایی از تحریم‌ها را شکست داده‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ابزارهای سیاست خارجی که در اختیار دارد و با استفاده از توانمندی‌های بین‌المللی و اتحاد با کشورهای همسو برای مقابله با تحریم‌ها می‌تواند حد بالاتری از توفیق در مقابله با تحریم‌ها را در هفته‌ها و ماه‌های آینده ایجاد کند.