دیپلمات ارشد آمریکایی:‌ “خط لوله گاز مدیترانه پرهزینه و زمان‌بر است” | DW | 07.04.2022

18/01/1401 09:24:00 ب.ظ

ویکتوریا نولاند گفته است که طرح انتقال گاز از اسرائیل به اروپا هزینه زیادی لازم دارد. این دیپلمات آمریکایی تاکید کرده است که زمان اجرای این پروژه نیز بسیار طولانی است.

ویکتوریا نولاند گفته است که طرح انتقال گاز از اسرائیل به اروپا هزینه زیادی لازم دارد. این دیپلمات آمریکایی تاکید کرده است که زمان اجرای این پروژه نیز بسیار طولانی است. خط لوله EastMed برای انتقال گاز اسرائیل از طریق قبرس و یونان در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

در این زمینه چندین تفاهم‌نامه نیز امضا شده است. این سه کشور در تلاشند که این پروژه ۶ میلیارد یورویی را تا سال ۲۰۲۵ تکمیل کنند اما تا امروز هیچ تامین مالی در این زمینه صورت نگرفته است.

ویکتوریا نولند، یکی از مقامات وزارت امور خارجه ایالات متحده گفته است که این خط لوله"بیش از حد طولانی" است، باید از"آب‌های بسیار عمیق" بگذرد و ساخت آن یک دهه طول خواهد کشید. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این دیپلمات آمریکایی پس از دیدار با نیکوس آناستاسیادس، رئیس جمهور قبرس گفت: «ما معتقدیم که این پروژه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و اجرای آن بسیار زمان‌بر است.» او افزوده است که وقتی از دید ایالات متحده و اتحادیه اروپا به مساله هیدروکربن‌ها نگاه شود، باید امیدوار باشیم که یک پروژه سریع طراحی شود. او در ادامه گفته است: «صادقانه بگویم، ما ۱۰ سال دیگر فرصت نداریم.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شولتز: هدف ما باید این باشد که روسیه در جنگ پیروز نشودشولتز: هدف ما باید این باشد که روسیه در جنگ پیروز نشود اولاف شولتز، صدراعظم آلمان طی سخنانی در مجلس فدرال اعلام کرد که بسته پنجم تحریم‌ها علیه روسیه به پایان رسیده است. روسیه کثیف با دست خودش شرش داره از سر ما کم میشه انشالله سه چهار ماه هم جنگ طول بکشه دیگه از مرز چین تا آلمان تنها قدرت مطلق ترکیه کبیر خواهد بود.ما قفقاز را می‌خواهیم و ترکیه باید خنجر از قلب روس بزند هنوز خون سربازان ما در ساری قمیش گرفته نشده .

ژائو کاروالیوس، پروفسوری که مخالف بازی دادن به پله بود - BBC News فارسییک نفر در اردوی برزیل، با بازی دادن به پله در جام جهانی ۱۹۵۸ مخالف بود: پروفسور ژائو کاروالیوس. او روانشناس تیم بود ولی برخلاف همتایان امروزی‌اش، که وظیفه‌شان تنها حمایت از عملکرد و سلامت روانی بازیکنان است، تأثیر بسیاری در انتخاب بازیکنان داشت. پله قهرمان حکومت هاست و مارادونا قهرمان مردم...فردی مطیع و گوش به فرمان. bbcpersian خیلی مطلب جالبی بود.

مرگ راننده‌ای که در بخارست خودرویش را به ورودی سفارت روسیه «کوبید»پلیس رومانی روز چهارشنبه خبر داد راننده خودرویی که با در ورودی سفارت روسیه در بخارست برخورد کرده و آتش گرفته بود جان خود را از دست داده است.

آژانس تایید کرده که انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم/ الزامات قانون اقدام راهبردی کاملا اجرا شدرئیس سازمان انرژی اتمی: *آژانس تایید کرده که انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم *آژانس در هیچ کشوری به اندازه ایران نظارت ندارد *غرب برای نابودی صنعت هسته‌ای ایران اراده مصمم دارد *الزامات قانون اقدام راهبردی کاملا اجرا شد

صباغیان: کاری نکنید که بعدا بگوییم خدا پدر و مادر ظریف را بیامرزد!نماینده بافق و مهریز خطاب به تیم مذاکره کننده: کاری نکنید که بعدا بگوییم خدا پدر و مادر ظریف را بیامرزد! مواظب عزت مردم ایران باشید تا دوباره کلاه بر سرمان نرود احساس می‌شود آقایان دربحث غنی‌سازی و راستی آزمایی کوتاه می‌آیند شرایط برای ما خیلی روشن نیست هر کاری هم کنند باز همیشه ما میگیم خدا پدرمادر آقای دکتر ظریف رو بیامرزد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران تجهیزات تولید سانتریفیوژ را به نطنز منتقل کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد: *ایران تجهیزات تولید سانتریفیوژ را به نطنز منتقل کرده است *ایران این اقدام را پس از برپایی سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام داده است *بازرسان آژانس تأیید کردند که این دستگاه‌ها در نطنز کار نمی‌کنند