دیدگاه: مواجهه جو بایدن با ایران پس از سلیمانی؛ فشار حداکثری نتیجه‌بخش است

15/10/1399 04:46:00 ب.ظ

دیدگاه: مواجهه جو #بایدن با #ایران پس از #سلیمانی؛ فشار حداکثری نتیجه‌بخش است

بایدن, ایران

دیدگاه: مواجهه جو بایدن با ایران پس از سلیمانی ؛ فشار حداکثری نتیجه‌بخش است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageجوزف لیبرمن (راست) سناتور سابق آمریکایی و رئیس هیات مدیره گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر اجرایی این گروهجوزف لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی و رئیس هیات مدیره گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر اجرایی این گروه، روز یکشنبه ۱۴ دی در یادداشتی، با پرداختن به دستور پرزیدنت ترامپ برای حذف قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران، توسط ارتش آمریکا در عراق، آن را یادآور اصلی خواندند که پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در دولت‌های جرج بوش و باراک اوباما شکل گرفت؛ اصلی که می‌گوید هرگاه آمریکا دشمنان خود را به پیشگاه عدالت بیاورد یا عدالت را در مورد اجرا کند، عدالت برقرار می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

شتر درخواب بیند پنبه دانه

دیدگاه | سرمقاله وال استریت جورنال: جو بایدن در عراق آزموده می‌شوددیدگاه | سرمقاله وال استریت جورنال: جو بایدن در عراق آزموده می‌شود ▪️از متن: نیازی نیست جو بایدن تنش را به سطح زمان دستور دونالد ترامپ به حمله تلافی جویانه و کشتن قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ برساند جوبایدن با حالت خواب آلود داره موشک هایی رو که ایران باهاش آمریکایی ها رو تو اربیل میکشه میشمره. همین قدر بی عرضه و بدبخت.

دیدگاه | جیسون رضائیان: گزینه بایدن برای رسیدگی به امور ایران یک فرد حرفه ای است🔺دیدگاه | جیسون رضائیان: گزینه بایدن برای رسیدگی به امور ایران یک فرد حرفه ای است رضاییان می گوید کارزار فشاری که در مخالفت با دیپلماسی با ایران به سرعت شکل گرفت از هم گسیخته می شود و در این روند موضع پرزیدنت بایدن برای مذاکره با ایران تقویت می شود دیه بگیر اعظم اومده ماله کش اعظم رو تحلیل کرده :))) جيسون رضائيان؟!!!! 🤢🤢🤢🤢 اره همین یکی را کم داشتیم جیسون رضائیان بشه گزینه رسیدگی به امور ایران البته بهتر بود بنویسید امور اخوندی مردم ایران سالهاست که صف خودشون رااین نظام جهلو جنایت جدا کردند، شما هم اینقدر زور نزنید واسه نگه داشتن یک حکومت قرون وسطایی ، البته ما که خوب میدونیم دعوا سر لاهاف ملاست

دیدگاه | بزرگترین دردسرهای بایدن در سیاست خارجی🔺دیدگاه | بزرگترین دردسرهای بایدن در سیاست خارجی ⚡️ بایدن با ظهور دوباره چین و کنگره ای روبرو است که به دنبال مهار شرکای عرب ایالات متحده و کاهش حضور نظامی آمریکا در سراسر جهان است بایدن هیچ کاره و مثل مترسک گلوبالیست هاست خود اسلیپی مشکل اصلی در حل این موارد خواهد شد،تا به امروز اسلیپی جز نابودی شغلها،سانسور صدای مردم،عدم پاسخگویی به خبرنگاران چیزی در چنته نداشته است. او حتی گفت توان مقابه با کرونا را ندارد درحالی که از دولت پریزیدنت ترامپ ایراد می‌گرفت و اورا مسئول مرگ مبتلایان می‌دانست.

دیدگاه | بایدن چگونه می‌تواند توافق هسته‌ای ایران را تصحیح کند🔺دیدگاه | بایدن چگونه می‌تواند توافق هسته‌ای ایران را تصحیح کند ▪️ از متن: به نظر می رسد این پیش شرط ها نقشه ای برای مرعوب کردن مقام های دولت بایدن باشد که سخت می کوشند به برجام و توافقی حتی بدتر از آن بازگردند بایدن هرزمان یادگرفت خودکارشو توجیب کت خود جا بده انوقت بیاد حرف بزنه فعلا که میذاره توجیب شلوارش

دیدگاه | بایدن باید دیوارهای بروکراتیک را فروریخته و کانون برنامه‌های خاورمیانه را تغییر دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بایدن از چهارتا پله نمی تونه بالا بره اسم خودشو یادش میره

Share via Email Print this page جوزف لیبرمن (راست) سناتور سابق آمریکایی و رئیس هیات مدیره گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر اجرایی این گروه جوزف لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی و رئیس هیات مدیره گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر اجرایی این گروه، روز یکشنبه ۱۴ دی در یادداشتی، با پرداختن به دستور پرزیدنت ترامپ برای حذف قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران، توسط ارتش آمریکا در عراق، آن را یادآور اصلی خواندند که پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در دولت‌های جرج بوش و باراک اوباما شکل گرفت؛ اصلی که می‌گوید هرگاه آمریکا دشمنان خود را به پیشگاه عدالت بیاورد یا عدالت را در مورد اجرا کند، عدالت برقرار می‌شود.وال استریت جورنال در سرمقاله‌ای نوشته است جهان نظاره‌گر نحوه پاسخ دادن بایدن به حمله به نیروهای آمریکا در عراق است.واشنگتن پست »، خبرنگار واشنگتن پست در تهران طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ که ۵۴۴ روز تا ژانویه ۲۰۱۶ ناعادلانه در ایران زندانی بود، در یادداشتی در این روزنامه از تصمیم دولت بایدن به انتخاب رابرت مالی به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران حمایت کرده است.فارین پالیسی » در پنتاگون و امور امنیت ملی، و رابی گرمر، خبرنگار فارین پالیسی در امور دیپلماسی و امنیت ملی، در تحلیلی مشترک در این نشریه نوشته اند رابطه ایالات متحده و عربستان سعودی و فشار فزاینده چین بر تایوان تنها دو مورد از مشکلات آزار دهنده برای رئیس جمهوری جدید آمریکا هستند.

این دو در یادداشت خود که در وبسایت شبکه خبری ان‌بی‌سی منتشر شده است، نوشته‌اند: «سلیمانی مسئول کشتن بیش ۶۰۰ پرسنل ارتش آمریکا و بسیاری دیگر از غیرنظامیان بی‌گناه در سراسر خاورمیانه بود. هزاران تن دیگر نیز تحت نظر او زخمی شدند. تازه ترین فرصت پس از حمله موشکی علیه ائتلاف به رهبری آمریکا در اربیل در عراق پدید آمده است. به فرمان او، سفارت آمریکا در بغداد با رگباری از حملات راکتی مواجه شد. این جنجال هفته گذشته زمانی آغاز شد که گروه «اتحاد ملی برای دموکراسی در ایران» موسوم به «نوفدی» در نامه ای سرگشاده به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه جدید آمریکا، از او خواستند در انتخاب راب مالی، مشاور ارشد امور خاورمیانه در دولت دوم باراک اوباما و رئیس کنونی «گروه بین المللی بحران»، به عنوان مسئول امور ایران تجدید نظر کند. ورای عراق، سلیمانی به بشار اسد کمک کرد در سوریه در قدرت بماند و حزب‌الله را تا دندان به سلاح‌هایی مرگبارتر و دقیق‌تر از آن چه قبلا داشتند، مجهز کرد. تحقیقات در جریان است، اما دشوار بتوان باور کرد یک گروه شبه نظامی شیعه متحد ایران پشت این حمله نباشد. و در دوران خدمت او، سپاه پاسداران معترضان ایرانی بی‌شماری را بازداشت کرد و به قتل رساند. تیم امنیت ملی جدید بایدن باید به سرعت تصمیم بگیرد که آیا قصد دارد فروش تسلیحات به تایوان را ادامه دهد یا نه.

» در ادامه یادداشت آمده است: «یک سیاست قوی و هوشمندانه علیه خشونت ایران در داخل و خارج، و علیه برنامه هسته‌ای آن، مدت‌ها مورد پذیرش هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در واشنگتن بود. مقام های آمریکا و عراق می گویند گروه های کوچک این چنینی با سازمان های شناخته شده تر وابسته به ایران مانند «کتائب حزب الله» در ارتباط هستند. امضا کنندگان زندانیان سیاسی سابق، گروگان های آمریکایی پیشین، دیپلمات ها و پژوهشگران هستند. آن رویکرد فراجناحی در مباحثات مربوط به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران آسیب دید، اما اکنون می‌تواند و باید بار دیگر ترمیم شود. ما از جو بایدن می‌خواهیم به توافق قبلی بازنگردد و در عوض با هر دو حزب در واشنگتن، و متحدانمان در اروپا و خاورمیانه، برای توسعه یک سیاست جدید در برابر ایران کار کند؛ سیاستی که بازتاب‌دهنده واقعیت‌های منطقه‌ای نه در سال ۲۰۱۵، بلکه در سال ۲۰۲۱ باشد. گروه های نیابتی ایران در عراق در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ علیه نیروهای آمریکا و متحدانش دست به چند حمله موشکی زدند.» نویسندگان این یادداشت گفته‌اند که همچنین از تضمین‌های جو بایدن مبنی بر این که دولت او تحریم‌های وضع شده علیه نهادها و مقام‌های عالیرتبه ایران به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم و توسعه موشک‌های بالیستیک را حفظ خواهد کرد، دلگرم شده‌اند و خوش‌بین هستند که او تجربه دیرینه خود در عرصه سیاست خارجی را برای تقویت روابط اسرائیل و همسایگان عرب آن، از طریق توافق‌های ابراهیم، به کار خواهد گرفت. این تیم در روز نخست کار خود در دولت، در مورد مذاکره با ایران در طیفی از مسائل از امور استراتژیک تا حقوق بشر، بیش از تمام چهار سال دولت ترامپ تجربه دارند. آنها در ادامه خاطرنشان کرده‌اند که این، تنها در صورتی ممکن است که او سیاست «مورد پذیرش و حمایت دوستان ما در خاورمیانه» را در مورد ایران در پیش بگیرد. حمله تلافی جویانه این اقدامات خصمانه را پایان نمی دهد، اما اقدام تلافی جویانه درست می تواند قابلیت شبه نظامیان را برای حمله کاهش دهد. در حالی که فروش بمب های هوشمند به عربستان سعودی و جت های جنگی جدید اف-۳۵ به امارات متحده عربی متوقف می شود، آوریل هاینس، مدیر جدید اطلاعات ملی ایالات متحده، عهد کرده است اطلاعات آمریکا از جزئیات نقش محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار مخالف، را منتشر کند.

خبرهای دیگر .. نیازی نیست جو بایدن تنش را به سطح زمان دستور دونالد ترامپ به حمله تلافی جویانه و کشتن قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ برساند. دولت بایدن نباید از این پرهیز کند که شکست سیاست «فشار حداکثری» ترامپ را به مولفه ای محوری در طرح هایش بدل کند.. . *برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.