دیدار جهرمی و قالیباف و طرح جنجالی 'انسداد پیام‌رسان‌های خارجی' | DW | 26.08.2020

05/06/1399 01:54 ب.ظ

در پی ارائه طرح 'انسداد پیام‌رسان‌های خارجی' در مجلس شورای اسلامی، وزیر ارتباطات با رئیس مجلس دیدار کرد. به گفته مبتکر طرح، هدف بهبود وضعیت اقتصادی است. مخالفان اما می‌گویند اقتصاد دیجیتال به پیام‌رسان خارجی ربط ندارد.

در پی ارائه طرح 'انسداد پیام‌رسان‌های خارجی' در مجلس شورای اسلامی، وزیر ارتباطات با رئیس مجلس دیدار کرد. به گفته مبتکر طرح، هدف بهبود وضعیت اقتصادی است. مخالفان اما می‌گویند اقتصاد دیجیتال به پیام‌رسان خارجی ربط ندارد. دیدار جهرمی و قالیباف و طرح جنجالی"انسداد پیام‌رسان‌های خارجی" در پی ارائه طرح"انسداد پیام‌رسان‌های خارجی" در مجلس شورای اسلامی، وزیر ارتباطات با رئیس مجلس دیدار کرد. به گفته مبتکر طرح، هدف بهبود وضعیت اقتصادی است.

مخالفان اما می‌گویند اقتصاد دیجیتال به پیام‌رسان خارجی ربط ندارد.

رئیس دفتر محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، از دیدار او با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش خبر داد. به گفته بابک نگهداری،"کاهش رویکردهای سلبی در برابر فضای مجازی" از محورهای مذاکرات طرفین بوده است.

نمایندگان اصولگرا عملکرد وزارت ارتباطات در مدیریت شبکه‌های اجتماعی را"لجام‌گسیخته" می‌خوانند و بر تقویت"شبکه ملی اطلاعات" تأکید دارند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید آنها طرحی به مجلس ارائه کردند که فعالیت شبکه‌های اجتماعی را منوط به تایید یک هیأت ساماندهی و نظارت می‌کند. در طرح پیشنهادی که ۴۰ نماینده اصولگرای مجلس آن را امضا کرده‌اند، استفاده از فیلترشکن جرم تلقی شده و برای آن مجازات حبس و جزای نقدی درنظر گرفته شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

تنها 74 گردشگر خارجی در سه ماهه نخست امسال به ایران سفر کردندوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران گفت که در سه ماهه نخست سال 1399 تنها 74 گردشگر خارجی به این کشور سفر کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.

مجلس به‌دنبال مسدود کردن آخرین رمق‌های پیام‌رسان‌های خارجی

دفاع چهره‌های جهموری‌خواه از سیاست‌های داخلی و خارجی ترامپنیکی هیلی،سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، طی سخنانی در گردهمایی ملی جمهوری‌خواهان گفت:«اوباما و بایدن به حکومت ایران اجازه دادند از زیر جنایت‌هایش در برود و برایشان یک هواپیما پول نقد فرستادند اما ترامپ کار درست را انجام داد و قرارداد هسته‌ای را پاره کرد.»

طرح مجلس ایران برای محدودیت گسترده شبکه‌های اجتماعی - BBC News فارسینمایندگان مجلس ایران در طرحی با عنوان 'ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی'، فعالیت شبکه‌های اجتماعی را منوط به تایید یک هیات ساماندهی و نظارت کرده‌اند و خواستار احراز هویت کاربران اینترنت شده‌اند.

تحویل واحدهای طرح ملی مسکن از مهر 99/ اسلامی: مسکن اجتماعی فقط یک ایده بود- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimتحویل واحدهای طرح_ملی_مسکن از مهر ۹۹ وزیر راه و شهرسازی: تحویل واحدهای طرح ملی مسکن از ماه آینده آغاز می‌شود مسکن اجتماعی فقط یک ایده بود و طرح ملی مسکن ادامه طرح مسکن مهر است