سخنان تامل‌برانگیز یکی از مجروحان حمله تروریستی به مسجدی در نیوزیلند

05/06/1399 01:31:00 ب.ظ

26.08.

2020 کوالالامپور/خبرگزاری آناتولی مصطفی بوزتاش، شهروند ترکیه‌ و از مصدومان حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند، امروز در سومین روز دادگاه رسیدگی به این پرونده خطاب به عامل آن گفت: تو درک نمی‌کنی که افراد با رنگ‌های مختلف نیز انسان هستند.

وی که با سایر نزدیکان قربانیان حمله تروریستی و مجروحان حادثه در جلسه دادگاه حضور یافت، با اشاره به اینکه این تروریست ظاهرا نفس می‌کشد ولی در اصل مرده است، اظهار داشت: تو نمی‌توانی در جایی به غیر از گذشته زندگی کنی. تو قاتل بزدلی هستی که تا ابد با درد زندگی خواهی کرد.

بوزتاش در ادامه اظهارات خود در دادگاه خطاب به عامل حمله تروریستی افزود:"دو دلیل موجه وجود دارد که تروریست‌ها نمی‌توانند گذشته را بر خلاف افراد عادی فراموش کنند. دلیل اول این است که شما آینده‌ای ندارید. دلیل دوم هم این است که شما یک انسان حتی یک حیوان هم نیستید، زیرا حیوانات موجودات مفیدی برای جهان هستند. از شما یاد خواهد شد اما نه با خوبی بلکه به عنوان یک قاتل ناجوانمرد". headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

واکنش کلی کرفت به سخنان رئیس شورای امنیت در خصوص ایراننماینده ایالات متحده در سازمان ملل در واکنش به سخنان رئیس شورای امنیت در خصوص عدم پیشبرد درخواست آمریکا در قبال ایران، نسبت به مواضع دیگر اعضای شورای امنیت ابراز تاسف کرد.

محاکمه متهم حمله به مساجد در نیوزیلند - BBC News فارسیبرندون تارنت ۲۹ ساله، عامل حمله به مساجد نیوزیلند گفته می‌خواسته به یک مسجد دیگر هم حمله کند. او تنها کسی است که احتمال دارد در نیوزیلند حکم حبس ابد بدون امکان عفو و آزادی بگیرد.

خانواده شهروند ترک شهید شده در نیوزیلند خواستار اشد مجازات برای عامل حمله به مسجد شدمادر شهروند ترک که در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند شهید شد٬ خواستار اشد مجازات برای عامل این حمله تروریستی شد. - خبرگزاری آناتولی

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

واکنش کلی کرفت به سخنان رئیس شورای امنیت در خصوص ایراننماینده ایالات متحده در سازمان ملل در واکنش به سخنان رئیس شورای امنیت در خصوص عدم پیشبرد درخواست آمریکا در قبال ایران، نسبت به مواضع دیگر اعضای شورای امنیت ابراز تاسف کرد.

عادی‌سازی روابط با اسرائیل و خروج از فهرست تروریستی موضوع بحث در سفر پومپئو به سودان - BBC News فارسیعبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان، گفته در مورد حذف نام کشورش از فهرست دولت های حامی تروریسم با مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، که به خارطوم سفر کرده صحبت کرده است.