دیدار پوتین با اسد در مسکو؛ احتمال لغو دیدار روسای جمهوری ایران و روسیه

23/06/1400 11:28 ب.ظ

🔺دیدار پوتین با اسد در مسکو؛ احتمال لغو دیدار روسای جمهوری ایران و روسیه پیشتر سایت‌های ایرانی گزارش داده بودند که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، قرار است در نشست تاجیکستان با پوتین دیدار کند

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روز دوشنبه ۲۲ شهریور با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. این اولین دیدار دو طرف در مسکو از سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود. بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، روز دوشنبه ۲۲ شهریور با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. این اولین دیدار دو طرف در مسکو از سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

خبرگزاری رویترز به نقل از کرملین گزارش داده است که در این دیدار پوتین از حضور نیروهای خارجی در سوریه که بدون برنامه سازمان ملل به آنجا رفته‌اند، انتقاد کرد و آن را مانعی برای تثبیت سوریه خواند. به نوشته رویترز، اظهارات پوتین اشاره‌ای تلویحی به ترکیه و ایالات متحده است.

پوتین همچنین پیروزی بشار اسد برای چهارمین دور ریاست جمهوری در ماه مه را تبریک گفت. کرملین می‌گوید اسد نیز از پوتین بابت کمک‌های انسانی و «جلوگیری از گسترش تروریسم» تشکر کرده است. روسیه که قدرتمند‌ترین حامی بشار اسد در جنگ داخلی ده ساله این کشور به شمار می‌رود، آخرین بار در سال ۲۰۱۸ میزبان رهبر سوریه در اقامتگاه تابستانی خود در منطقه تفریحی سوچی در در کنار دریای سیاه بود.

نیروی هوایی روسیه نقش مهمی در تغییر جهت جنگ در سوریه داشته است به طوری که پس از آن که در سال ۲۰۱۵ در سوریه مستقر شد روند جنگ داخلی را به نفع بشار اسد تغییر داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ببینیم آمریکا از این فرصت برای نزدیک شدن و ایجاد روابط با ایران استفاده میکند یا گند میزند

پوتین در دیدار با اسد به حضور نیروهای آمریکا و ترکیه در سوریه حمله کردولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در کاخ کرملین از حضور نیروهای نظامی خارجی که بدون اجازه سازمان ملل در سوریه هستند، انتقاد کرد. که جا برای نیروی تزاری ایشون باز بشه?! حمله دوجانبه ؟! گه خورده

پاپ در دیدار با کولی‌ها در اسلووکی پیش‌داوری افراد را محکوم کرددر مجموع حدود ۴۴۰ هزار کولی در اسلوواکی زندگی می‌کنند که اغلب آنها در بخش شرقی این کشور ۵ میلیون و پانصد هزارنفری متمرکز شده‌‌اند. آخی دستشون درد نکنه زحمت کشیدن گه خورد

خاموشی‌های زنجیره‌ای در ونزوئلا؛ وزیر نیرو: در حال جنگ با تروریست‌ها در جبهه برق هستیموزیر نیروی ونزوئلا از رخداد یک حمله تروریستی به شبکه برق این کشور خبر داد که در نتیجه آن بخش‌های قابل توجهی از مرکز کشور از جمله پایتخت را غرق خاموشی کرد.

وزیر خارجه قطر در سفر به کابل با نخست وزیر طالبان دیدار کرد♦ وزیر خارجه قطر در سفر به کابل با نخست وزیر طالبان دیدار کرد ◾ شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ ثانی روز یکشنبه ۲۱ شهریور در کابل پایتخت افغانستان با ملا محمد حسن آخوند نخست وزیر طالبان دیدار و گفت‌و‌گو کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید: کار دنیا به کجا رسیده که قطر هم درحال تأثیرگذاری در معادلات پیچیده منطقه شده همین اشغال مغزها مسله مالی طالبان رو تامین میکنن ! حامیان مالی تروریسم

گروسی در بازگشت از تهران: با این توافق وضعیت تجهیزات نظارتی آژانس در ایران تصحیح می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. نه آژانس هیچ گوهی میخوره آمریکا و دنیا هیچ غلطی بکنند. هدف بعدی ساختمان پنتاگون به نظر داره میدان مغناطیسی رو نمایش میده

بلینکن: کسی انتظار سقوط سریع کابل را نداشت؛ با آمریکایی‌های باقیمانده در افغانستان در تماسیم«ژنرال میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش هم گفت که نه او و نه هیچ کس دیگری هیچ چیزی ندیده بود که نشان‌دهنده سقوط ارتش و دولت افغانستان ظرف ۱۱ روز باشد.» 42 countries defeated by 70000 terrorists group shame on U جمع کنید بساط نیرنگ و تزویرتان را اشتباه افغانیها این بودکه نفهمیدن آمریکا نامرده وبه طالبان افغانستان راخواهدفروخت

چاپ

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، روز دوشنبه ۲۲ شهریور با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. این اولین دیدار دو طرف در مسکو از سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

خبرگزاری رویترز به نقل از کرملین گزارش داده است که در این دیدار پوتین از حضور نیروهای خارجی در سوریه که بدون برنامه سازمان ملل به آنجا رفته‌اند، انتقاد کرد و آن را مانعی برای تثبیت سوریه خواند. به نوشته رویترز، اظهارات پوتین اشاره‌ای تلویحی به ترکیه و ایالات متحده است.

پوتین همچنین پیروزی بشار اسد برای چهارمین دور ریاست جمهوری در ماه مه را تبریک گفت. کرملین می‌گوید اسد نیز از پوتین بابت کمک‌های انسانی و «جلوگیری از گسترش تروریسم» تشکر کرده است.

روسیه که قدرتمند‌ترین حامی بشار اسد در جنگ داخلی ده ساله این کشور به شمار می‌رود، آخرین بار در سال ۲۰۱۸ میزبان رهبر سوریه در اقامتگاه تابستانی خود در منطقه تفریحی سوچی در در کنار دریای سیاه بود.

نیروی هوایی روسیه نقش مهمی در تغییر جهت جنگ در سوریه داشته است به طوری که پس از آن که در سال ۲۰۱۵ در سوریه مستقر شد روند جنگ داخلی را به نفع بشار اسد تغییر داد.

اما همچنان بخش‌های عمده‌ای از خاک سوریه خارج از کنترل دولت است و نیروهای ترکیه در شمال و شمال غرب کشور که آخرین سنگر شورشیان مخالف اسد به شمار می‌رود حضور دارند و نیروهای آمریکایی نیز در مناطق شرق و شمال شرق که تحت کنترل‌ کردهای سوری است، حضور دارند.در همین حال، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه گزارش داد که رهبر روسیه به قرنطینه رفت است. این خبرگزاری به نقل از کرملین گزارش داده است که این اقدام «احتیاطی» در پس از آن صورت گرفته که چندین نفر از اطرافیان وی با کووید-۱۹ بیمار شدند. کرملین گفته است که پوتین «کاملا» سلامت است و این بیماری را ندارد.

بشار اسد و همسرش پیشتر در سال جاری میلادی به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند و سپس بهبود یافتند.

پوتین، ۶۸ ساله، که قرار بود این هفته به تاجیکستان برود این سفر را انجام نمی‌دهد. قرار بود در تاجیکستان اجلاسی منطقه‌ای با تمرکز روی مسائل افغانستان برگزار شود. طبق این گزارش در عوض او به صورت ویدیویی در این نشست شرکت می‌کند.

پیشتر سایت‌های ایرانی گزارش داده بودند که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، قرار است در نشست تاجیکستان با پوتین دیدار کند.

در همین حال، دفتر ریاست جمهوری ایران می‌گوید که ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین روز سه شنبه و بعد از به قرنطینه رفتن پوتین با او تلفنی صحبت کردند. در حالی که اطرافیان آقای پوتین به کرونا مبتلا شده‌اند، رئیس جمهوری ایران گفته است که مسکو و تهران در زمینه «تولید واکسن مشترک» کرونا «تداوم همکاری» خواهند داشت.