دیدار چاووش‌اوغلو با مارشال دوستم

22/05/1399 06:26 ب.ظ

وزیر امور خارجه ترکیه با معاون اسبق رئیس جمهور افغانستان دیدار و بر حمایت از روند صلح این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ترکیه با معاون اسبق رئیس جمهور افغانستان دیدار و بر حمایت از روند صلح این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه با مارشال عبدالرشید دوستم٬ معاون پیشین رئیس جمهور افغانستان دیدار و بر حمایت ترکیه از مذاکرات صلح بین‌الافغانی تاکید کرد.

به گزارش منابع دیپلماتیک٬ دو طرف در این دیدار که در وزارت امور خارجه برگزار شد٬ بر نقش فعال ترکیه در تلاش‌های بین المللی برای دستیابی به صلح در افغانستان تاکید کردند.

چاووش اوغلو طی این نشست اظهار داشت: ترکیه به مانند گذشته برای پایان دادن به بیش از 40 سال درگیری در افغانستان، از این فرصت تاریخی برای رسیدن به صلح و آشتی حمایت می‌کند. وی با مثبت خواندن آزادی پنج هزار زندانی طالبان که به منظور یک اقدام اعتماد ساز قبل از مذاکرات صلح انجام شد٬ تصریح کرد: اولین دور مذاکرات بین الاافغانی در دوحه قطر برگزار خواهد شد و ترکیه آماده میزبانی از این نشست‌ها در دورهای بعدی است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دیدار اردوغان با مسئولان خبرگزاری آناتولیرئیس جمهور ترکیه به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس خبرگزاری آناتولی مسئولان آن را به حضور پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی

محرمی با شکوه همراه با صیانت از سلامت مردم خواهیم داشتوزیر بهداشت با بیان اینکه در سخت ترین شرایط تحریم های ظالمانه، بیماری کووید_۱۹ را مدیریت می کنیم، درباره مراسم محرم و رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: تردید ندارم که رعایت این پروتکل ها به دست همه عزیزان اعم از مدیران هیات های مذهبی و... اجرا می شود و ما هم همراه شان خواهیم بود و هرگونه کمک، مشاوره، نظارت و ... از سوی همکاران ما انجام خواهد شد.

دیپلمات ارشد آمریکا با هدف مواجهه با نفوذ روسیه و چین راهی اروپای مرکزی شددیپلمات ارشد آمریکا با هدف مواجهه با نفوذ روسیه و چین راهی اروپای مرکزی شد آقای پمپئو از ۱۱ تا ۱۵ اوت در شهرهای پراگ و پیلسن در جمهوری چک، لیوبلیانا در اسلوونی، وین در اتریش، و ورشو در لهستان توقف خواهد کرد.

ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد - BBC News فارسیستاد کرونا پیشنهاد تعویق برگزاری کنکور سراسری را تصویب نکرد و بر این اساس، کنکور در بدون تغییر و در موعد قبلی برگزار می‌شود. دو وزارت علوم و بهداشت پیشنهاد تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری را داده بودند. برای آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی قرار شده بود ستاد ملی مقابله با کرونا در این‌باره تصمیم بگیرد.

با مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور در تاریخ مصوب قبلی برگزار می‌شود

نتانیاهو: اسرائیل با تهدیدهای ایران و نیروهای نیابتی‌اش با قدرت مقابله می‌کندنتانیاهو: اسرائیل با تهدیدهای ایران و نیروهای نیابتی‌اش با قدرت مقابله می‌کند او تاکید کرد: «می‌خواهم خطاب به همه نیروهای نیابتی رژیم ایران از جمله در غزه، تاکید کنم:حملات تروریستی با بالن‌های آتش‌زا هزینه سنگینی در بر خواهد داشت. ما آن را تحمل نمی‌کنیم.»

وزیر امور خارجه ترکیه با معاون اسبق رئیس جمهور افغانستان دیدار و بر حمایت از روند صلح این کشور تاکید کرد.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه با مارشال عبدالرشید دوستم٬ معاون پیشین رئیس جمهور افغانستان دیدار و بر حمایت ترکیه از مذاکرات صلح بین‌الافغانی تاکید کرد.

به گزارش منابع دیپلماتیک٬ دو طرف در این دیدار که در وزارت امور خارجه برگزار شد٬ بر نقش فعال ترکیه در تلاش‌های بین المللی برای دستیابی به صلح در افغانستان تاکید کردند.

چاووش اوغلو طی این نشست اظهار داشت: ترکیه به مانند گذشته برای پایان دادن به بیش از 40 سال درگیری در افغانستان، از این فرصت تاریخی برای رسیدن به صلح و آشتی حمایت می‌کند.

وی با مثبت خواندن آزادی پنج هزار زندانی طالبان که به منظور یک اقدام اعتماد ساز قبل از مذاکرات صلح انجام شد٬ تصریح کرد: اولین دور مذاکرات بین الاافغانی در دوحه قطر برگزار خواهد شد و ترکیه آماده میزبانی از این نشست‌ها در دورهای بعدی است.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین در یک پیام توییتری در این رابطه اظهار داشت: با مارشال عبدالرشید دوستم معاون اسبق رئیس جمهور افغانستان جلسه‌ مفیدی برگزار کردیم. ما کماکان در طول روند صلح و آشتی در کنار برادران افغانستانی خود خواهیم بود.