دونالد ترامپ و گمانه‌زنی پیرامون حمله نظامی به تاسیسات اتمی نطنز | DW | 17.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ دو ماه پیش از پایان دوره زمامداری خود اقدام به بررسی موضوع حمله به یکی از تاسیسات اتمی ایران نموده است. بنیامین نتانیاهو نیز پس از انتشار نتایج مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از چنین موضوعی سخن گفته بود.

خبر بررسی گزینه حمله نظامی به یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران از سوی دونالد ترامپ توسط روزنامه"نیویورک تایمز" منتشر شده است. این روزنامه با انتشار گزارشی اعلام کرده است که رئیس جمهور کنونی آمریکا دو ماه پیش از واگذاری کاخ سفید به جو بایدن، اقدام به بررسی چنین امکانی نموده است.

گفته می‌شود مایک پنس، معاون ترامپ و همچنین مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز در این جلسه حضور داشته‌اند. افزون بر آن‌ها، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز مورد مشورت ترامپ قرار گرفته است.ترامپ در این جلسه درباره امکان انجام یک حمله نظامی به تاسیسات اصلی هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده پرسیده بود. ترامپ با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده توسط ایران چنین گزینه‌ای را مطرح کرده بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز پس از انتشار نتایج انتخابات آمریکا چنین موضوعی را مطرح کرده بود. "نیویورک تایمز" در گزارش خود احتمال داده بود که هدف از چنین حمله‌ای می‌توانسته تاسیسات اتمی نطنز باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

كاش يك دنيا را نجات ميداد از دست اخوند جاني

ترامپ غلط کرد! نتانیاهو هم غلط کرد! هردو عازم زباله دانی تاریخ هستند! پاینده ایران اسلامی و مردم سرافراز ایران

حمله به نیروگاه هسته ای که خاورمیانه رو میبره رو هوا...

ترامپ با اقتدار وارد دوره دوم ریاست جمهوری خود خواهد شد و تمام شما رسانه های چپ کثیف ضد ایران را به فاک خواهد داد.

جراتشو نداره، چون مي دونه جواب داده خواهد شد..

آلمان خودش بزرگترین دیکتاتور را در سطح اروپا داره مرکل الان ١٨ ساله که حکومت را رها نمیکند و دلیل نفرت شما اروپاییها از پرزیدنت ترامپ در انسانیتی است که ایشان دارند و شما اروپاییها ندارید.. به قول پرزیدنت ترامپ: شما با پول خون مردم ایران حکومت میکنید

چه سکته‌ای می‌کنید، ترامپ چهارسال دیگه بمونه.

مغروقین

خدایی کسی تو همچین حالتی ازت عکس بگیره خوشت میاد؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.