دومین سفر ماکرون به لبنان از زمان انفجار بیروت- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

26/08/2020 02:28:00 ب.ظ

منابع خبری از دومین سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان پس از فاجعه انفجار بیروت(چهارم آگوست) خبر دادند.

لبنان, لبنان

دومین سفر ماکرون به لبنان از زمان انفجار بیروت خبرگزاری رسمی لبنان : امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اول سپتامبر به لبنان سفر خواهد کرد

منابع خبری از دومین سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان پس از فاجعه انفجار بیروت(چهارم آگوست) خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اول سپتامبر به لبنان سفر خواهد کرد.این دومین سفر ماکرون به لبنان پس از فاجعه انفجار اسکله بیروت به شمار می رود، انفجار بسیار شدیدی که شامگاه سه شنبه 14 مرداد (4 آگوست 2020)، بیش از 170 کشته، بیش از 6 هزار مجروح و 300 هزار بی خانمان برجا گذاشت.

ماکرون ساعاتی پس از این انفجار مرگبار در روز پنجشنبه 16 مرداد به بیروت سفر کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

سودان:‌ عادی‌سازی رابطه سودان با اسرائیل از اهداف سفر پمپئو به خارطوم استتهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سودان روز دوشنبه اعلام کرد که یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سودان بررسی روابط خارطوم با اسرائیل است.

نخستین سفر گروسی به تهران؛ احتمال گفتگوی دو طرف بر سر بازرسی از «دو مرکز مشکوک»آقای گروسی قرار است در جریان این سفر علاوه بر حسن روحانی، رئيس جمهوری با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کند.

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند

آبرسانی به بیش از 10 هزار و 800 روستا از ابتدای دولت تدبیر و امیدوزیر نیرو در پاسخ به سئوال‌‌های خبرنگاران: آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید تحقق تمامی تعهدات صادراتی در بخش برق ایران پنجمین کشور دنیا در کشت آبی اجرای طرح یکپارچگی و چابک‌تر شدن مدیریت بخش آب

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اول سپتامبر به لبنان سفر خواهد کرد.نگاهی داریم به روابط پرفراز و نشیب ایالات متحده آمریکا و سودان در دهه‌های گذشته: ۱۹۵۶- پس از استقلال سودان از حاکمیت دوگانه مصر و بریتانیا، روابط دیپلماتیک با آمریکا برقرار شد.این خبرگزاری افزود: پمپئو در سفرش به خارطوم علاوه‌بر موضوع روابط با اسرائیل،‌ درباره حمایت از انتقال دموکراسی در این کشور نیز با مقامات سودانی گفت‌وگو خواهد کرد.Aa رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه برای سفری که هدف آن همکاری بر سر فعالیت های هسته ای ایران عنوان شده است وارد تهران شد.

این دومین سفر ماکرون به لبنان پس از فاجعه انفجار اسکله بیروت به شمار می رود، انفجار بسیار شدیدی که شامگاه سه شنبه 14 مرداد (4 آگوست 2020)، بیش از 170 کشته، بیش از 6 هزار مجروح و 300 هزار بی خانمان برجا گذاشت. ماکرون ساعاتی پس از این انفجار مرگبار در روز پنجشنبه 16 مرداد به بیروت سفر کرد. ۱۹۶۷- با آغاز جنگ اعراب و اسرائیل، روابط سودان و آمریکا قطع شد. انتهای پیام/ . الی کوهن وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی شده که مذاکراتی میان این رژیم و سودان صورت گرفته است.