نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطوم

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

۱۹۵۶- پس از استقلال سودان از حاکمیت دوگانه مصر و بریتانیا، روابط دیپلماتیک با آمریکا برقرار شد.۱۹۶۷- با آغاز جنگ اعراب و اسرائیل، روابط سودان و آمریکا قطع شد.

۱۹۹۳- ژنرال عمر‌البشیر در پی کودتای نظامی به ریاست جمهوری رسید، آمریکا سودان را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد.۲۰۰۱- رئیس جمهور وقت جرج بوش، جان دَنفورت را با هدف پایان دادن به جنگ داخلی به عنوان فرستاده ويژه آمریکا به سودان انتخاب کرد.شورش در منطقه دارفور؛ آمریکا آن را «نسل‌کشی» خواند۲۰۰۴- کالین پاول، وزیر خارجه وقت آمریکا وضعيت دارفور را «نسل کشی» توصيف کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سودان:‌ عادی‌سازی رابطه سودان با اسرائیل از اهداف سفر پمپئو به خارطوم استتهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سودان روز دوشنبه اعلام کرد که یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سودان بررسی روابط خارطوم با اسرائیل است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا با یک «پرواز تاریخی» مستقیم از اسرائیل به سودان رفتوزیر خارجه آمریکا با یک «پرواز تاریخی» مستقیم از اسرائیل به سودان رفت وزارت خارجه آمریکا می گوید آقای پمپئو علاوه بر صحبت از روابط سودان و اسرائیل درباره «ادامه حمایت ایالات متحده از دولت غیرنظامی انتقالی سودان» هم گفتگو خواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرواز مستقیم پمپئو از اسرائیل به سودان، پروازی تاریخی بود | DW | 25.08.2020سودان پس از ۳۰ سال انزوا به دنبال عادی‌سازی مناسبات با جامعه جهانی است، اما نخست‌وزیر موقت سودان در گفت‌وگویی با مایک پمپئو در خارطوم به او گفته دولت موقت نمی‌تواند درباره عادی‌سازی مناسبات با اسرائیل تصمیم بگیرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیمسودان در جریان سفر وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که مساله عادی سازی روابط با اسرائیل فعلا در دستور کار دولت انتقالی قرار ندارد و این دولت نمی‌تواند تا پیش از انتخابات سال ۲۰۲۲ و نهایی شدن روند انتقال قدرت به غیرنظامیان، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آبرسانی به بیش از 10 هزار و 800 روستا از ابتدای دولت تدبیر و امیدوزیر نیرو در پاسخ به سئوال‌‌های خبرنگاران: آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید تحقق تمامی تعهدات صادراتی در بخش برق ایران پنجمین کشور دنیا در کشت آبی اجرای طرح یکپارچگی و چابک‌تر شدن مدیریت بخش آب
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کلین کانوی، از مشاوران ارشد ترامپ، از مقام خود استعفا کرد | DW | 24.08.2020کلین کانوی، از مهم‌ترین مشاوران رئیس جمهوری آمریکا، از سمت خود در کاخ سفید استعفا کرد. خانم کانوی علت را 'رسیدگی به امور خانوادگی' عنوان کرده است. همسر او نیز به همکاری با محافظه‌کاران مخالف ترامپ پایان می‌دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »