دولت پرزیدنت ترامپ مقررات وضع شده درباره دانشجویان خارجی را لغو کرد

15/07/2020 11:06:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ترامپ

دولت پرزیدنت ترامپ مقررات وضع شده درباره دانشجویان خارجی را لغو کرد این تصمیم در آغاز جلسه رسیدگی به شکایت حقوقی «دانشگاه هاروارد» و «دانشگاه فنی ماساچوست (ام آی تی)» در یک دادگاه فدرال در شهر بوستون اعلام شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ به دنبال مطرح شدن هشت شکایت حقوقی در دادگاه های فدرال و مخالفت صدها دانشگاه، دولت پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه تصمیم گرفت مقرراتی که به تازگی در مورد دانشجویان بین‌المللی وضع کرده بود را لغو کند. این مقررات دانشجویان بین‌المللی را ملزم می‌کرد چنان‌چه دانشگاه‌شان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تمام کلاس‌ها را آنلاین برگزار کند، آنها باید خود را به دانشگاهی دیگر منتقل کرده و یا کشور را ترک کنند.

این تصمیم در آغاز جلسه رسیدگی به شکایت حقوقی «دانشگاه هاروارد» و «دانشگاه فنی ماساچوست (ام آی تی)» در یک دادگاه فدرال در شهر بوستون اعلام شد. قاضی الیسون بورو گفت که مقام‌های مهاجرت دولت فدرال پذیرفتند که حکم ۶ ژوئیه را پس بگیرند تا شرایط به وضعیت سابق برگردد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

فرانسه پرواز خطوط چین را محدود کرد؛ پکن: منافع اقتصادی دو کشور در خطر استسفارت چین در فرانسه روز سه‌شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی پایگاه اینترنتی رسمی خود از تصمیم پاریس مبنی بر محدود كردن پروازهای خطوط هوایی چینی به این کشور ابراز تاسف کرد و آن را اقدامی یک‌جانبه و به زیان منافع اقتصادی دو کشور تعبیر کرد.

سازمان ملل: کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

رابرت اوبرایان: برجام توافق یک طرفه‌ای است که نتوانست جلوی جاه‌طلبی هسته‌ای ایران را بگیردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سیل ویرانگر در هند و بنگلادش ۲ میلیون نفر را آواره کرده استسیل ویرانگر در هند و بنگلادش ۲ میلیون نفر را آواره کرده است این ویدئو را ببینید🔽

رضایی: تا آمریکا را از منطقه اخراج نکنیم انتقام حاج قاسم را نگرفته‌ایمدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مسئولان کمیته برگزاری همایش بین‌المللی «مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز» گفت: ما تا آمریکا را از منطقه خارج نکنیم انتقام حاج قاسم را نگرفته‌ایم.

بدخواهان علاقه‌مندند ما را عقب نگه دارند/سختی‌ها را دور می‌زنیمفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)نقطه اعتماد و اتکای جامعه است، گفت: قرارگاه امروز بخش مهمی از آرایش ما برابر دشمن در جنگ اقتصادی است و این یک رسالت تاریخی برای حفظ حیات ملی، سرافرازی، اقتدار، اعتبار جهانی و حفظ دستاوردهای انقلاب است.

Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ به دنبال مطرح شدن هشت شکایت حقوقی در دادگاه های فدرال و مخالفت صدها دانشگاه، دولت پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه تصمیم گرفت مقرراتی که به تازگی در مورد دانشجویان بین‌المللی وضع کرده بود را لغو کند.چین پس از شیوع ویروس کرونا پروازهای ورودی و خروجی خود را تا ماه مارس به شدت کاهش داد ولی از ۸ ژوئن گذشته به برخی هواپیمایی‌های خارجی از جمله ایرفرانس اجازه داد تا پروازهای خود به این کشور را از سر بگیرند.سازمان ملل متحد اعلام کرد که پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا منجر می‌شود تا پایان امسال بیش از 130 میلیون نفر در جهان در معرض گرسنگی قرار بگیرند.رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ، یادآوری کرده است که چرا ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک، یا برجام، که به «توافق هسته‌ای ایران» نیز شهرت دارد و پنج سال پیش در چنین روزی به امضا رسید، خارج شد.

این مقررات دانشجویان بین‌المللی را ملزم می‌کرد چنان‌چه دانشگاه‌شان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تمام کلاس‌ها را آنلاین برگزار کند، آنها باید خود را به دانشگاهی دیگر منتقل کرده و یا کشور را ترک کنند. این تصمیم در آغاز جلسه رسیدگی به شکایت حقوقی «دانشگاه هاروارد» و «دانشگاه فنی ماساچوست (ام آی تی)» در یک دادگاه فدرال در شهر بوستون اعلام شد. اما مقام‌های فرانسه از چین خواستند تا برای برقراری تعادل میان پروازهای دو کشور، مجوز سه پرواز در هفته را برای ایرفرانس صادر کنند. قاضی الیسون بورو گفت که مقام‌های مهاجرت دولت فدرال پذیرفتند که حکم ۶ ژوئیه را پس بگیرند تا شرایط به وضعیت سابق برگردد.2020 رم/ خبرگزاری آناتولی سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی پیرامون «امنیت غذایی 2020» با اشاره به اینکه در سال 2019 حدود 690 میلیون نفر در سراسر جهان دچار گرسنگی شده‌اند، اعلام کرد ممکن است در سال جاری نیز بیش از 130 میلیون نفر به دلیل ویروس کرونا با گرسنگی مزمن مواجه شوند. یک وکیل «وزارت امنیت میهن ایالات متحده» و «اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده» تنها گفت که شرح ارائه شده توسط قاضی در این باره درست است. سفارت چین در فرانسه در اطلاعیه خود تصریح کرده که موافقت اولیه با انجام پرواز دوم ایرفرانس به مقصد شانگهای صادر شده و عملیاتی شدن آن در مراحل پایانی خود قرار داشته ولی طرف فرانسوی در اتخاذ سیاست تلافی جویانه و اقدام متقابل قدری تعجیل به خرج داده است. اعلام این تصمیم موجب آسودگی خاطر هزاران دانشجوی خارجی که در خطر اخراج از آمریکا قرار داشتند و صدها دانشگاه که درگیر ارزیابی مجدد برنامه‌های ترم پاییزی بودند، شد.» رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مقاله خود که با عنوان « ترامپ از حاکمیت ملی ایالات متحده در برابر باتلاق جهانی دفاع می‌کند» منتشر شده است، همراه با برجام، فهرستی از توافق‌ها و موسسات بین‌المللی که پرزیدنت ترامپ به منظور دفاع از حق حاکمیت ملی ایالات متحده از آنها خارج شد - از جمله پیمان تغییرات اقلیمی پاریس، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، و سازمان بهداشت جهانی - را آورده است.

خبرهای بیشتر . چین پس از تهدید واشنگتن مبنی بر تعلیق پرواز خطوط هوایی چینی به این کشور ناگزیر شد که از اوایل ژوئن به پروازهای خارجی اجازه ورود مجدد بدهد ولی صدور این اجازه با تعریف یک روال اداری جدید منوط به کسب موافقت مقام‌های شهر مقصد پرواز شد که در عمل برقراری پروازهای جدید به این کشور را دشوارتر از گذشته کرده است. در این گزارش همچنین ضمن اشاره به هدف این سازمان برای « دستیابی به گرسنگی صفر» تا سال 2030، آمده است:"نه تنها رسیدن به این هدف امکان‌پذیر نیست بلکه ممکن است تعداد افراد گرسنه در آن سال به بیش از 840 میلیون نفر افزایش یابد".