دولت با تمام ظرفیت در کنار فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف است

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 51%

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: سلامت و درمان مردم اصلی ترین اولویت دولت است تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز(شنبه) در جلسه ای با مدیران و مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه فعالان و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه این وزارتخانه نظیر هتل ها، اقامتگاه ها و بخش تولید صنایع دستی بیشترین آسیب ها را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند، اظهار داشت: باید با اقدامات و برنامه ریزی های مناسب اجازه ندهیم بخش های گردشگری و صنایع دستی و زیرمجموعه های این بخش ها دچار آسیب شوند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت بخش های زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطر نشان کرد: براساس گزارش های دکتر مونسان، علیرغم اینکه سال 98 به جهت اتفاقات و حوادث، جزو سخت ترین سالها بود اما درآمدهای ارزی این وزارتخانه بیش از 11 میلیارد دلار بوده که عددی بزرگ است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع سلامت و درمان مردم اصلی ترین و مهمترین اولویت دولت است، خاطر نشان کرد: در کنار این اولویت مهم، مسائل و تبعات اقتصادی ناشی از کرونا نیز اولویت مهمی است که باید برای عبور از آن برنامه ریزی کنیم. دکتر جهانگیری اضافه کرد: ملت ایران چه درخواستی باید بدهد؟ ملت ایران از ابتدا اعلام کرده اند که در شرایطی که همه مردم دنیا با جان خود در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، باید تحریم های ظالمانه آمریکا برداشته شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه ریزی های دولت برای جبران آسیب ها و خسارات بنگاه های اقتصادی، گفت: دولت 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد برای بنگاه های آسیب دیده به شرط حفظ نیروی کار در نظر گرفته و 25 هزار میلیارد تومان دیگر از منابع دولتی برای کمک به اقشار آسیب پذیر تخصیص داده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت بخش های مختلف زیرمجموعه این وزارتخانه ارائه کرد و گفت: با وجود اینکه فعالان بخش گردشگری و صنایع دستی در ایام عید بیشترین درآمد را دارند اما عید سال گذشته به دلیل سیل و عید امسال به خاطر شیوع کرونا درآمدهای این بخش ها به میزان چشمگیری کاهش یافت.

علی اصغر مونسان از تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری و ارائه آن برای طرح و تصویب در جلسه هیات دولت خبر داد و گفت: این سند نقشه راهی برای توسعه گردشگری کشور است ضمن آنکه این وزارتخانه برنامه اقدام ملی گردشگری را نیز با همکاری یونسکو دنبال می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آقا لجبازی شما باعث کشته شدن بیشتر مردم ایران میشه خودتون میخواین ی تنه هولوکاست درست کنید؟ رئیس سازمان بهداشت جهانی: اگر کشورها خیلی سریع به رفع محدودیت ها متوسل شوند ، کروناویروس می تواند زنده بماند و تأثیر اقتصادی حتی شدیدتر و طولانی تر شود. شهیده دکتر 'شیرین روحانی راد'

حکومتی که برعلیه هویت و فرهنگ تمدن مدنیت بزرگ مشترگ علوم طبیعی ملتهای موسسان ایران ایرانیانست و از اواخرساسانیان تا به امروز باهویت دروغین و علوم بی استعدال بی منطق فارسیعربی شئونیزم فارسی اشرار فرقه فارسیسم تشگیل شده هرگز برای سلامت ایرانیان هزینه و خرج و خدمت نخواهد کرد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ربیعی نگرانی‌های اقتصادی دولت در مواجهه با کرونا را تشریح کردسخنگوی دولت با اشاره به آثار منفی کرونا بر اقتصاد جهانی گفت: بی‌گمان هیچ کشوری نیست که همزمان با کرونا، سخت‌ترین تحریم های جهان را نیز تجربه کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعلام همبستگی اردوغان با دولت و مردم ایتالیا در مبارزه با کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است/ دولت با تمام ظرفیت در کنار فعالان اقتصادی استجهانگیری: *سلامت و درمان مردم اصلی‌ترین اولویت دولت است *تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است *رییس جمهور آمریکا با نهایت پررویی می‌گوید ایران برای لغو تحریم‌ها درخواستی نکرده است *نباید اجازه دهیم فعالان و بنگاه‌های اقتصادی دچار ورشکستگی شوند فعالین_محیط_زیست را به مرخصی بفرستید .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با کرونابسته پیشنهادی اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با ابعاد اقتصادی کرونا: ارائه کارت اعتباری و پرداخت کمک ماهیانه به سه دهک پایین جامعه و ایجاد خط اعتباری مشروط به حفظ حداقل ۹۰ درصد نیروی کار تا شهریورماه برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همکاری بیش از ۴۲ هزار داوطلب با هلال‌احمر برای مقابله با کرونارئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همکاری بیش از ۴۲ هزار داوطلب با هلال‌احمر در حوزه مقابله با ویروس کرونا خبر داد. دم مردم همیشه گرم مگه ما مردم به داد خودمان برسیم والا از رژیم سفاکان جز ظلم و جور و ستم چیزی ندیدیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده پارلمان ایران: وزیر کشور با پیشنهاد تعویق انتخابات به خاطر کرونا مخالفت کردبهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس شورا روز جمعه 3 آوریل 2020، از مخالفت وزیر کشور با پیشنهاد تعویق کرونا هم با شروع مجلس مخالفت کرد بازی جدید اول مخالفت بعد موافقت ودر نهایت منت گذاشتن بر سر مردم که دیدید انتخابات رو لغو کردیم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »