دولت ایران از سه کشور اروپایی خواست از آمریکا حمایت نکنند | DW | 15.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جمهوری اسلامی به مناسبت پنجمین سالگرد توافق برجام بار دیگر آمادگی خود را برای اجرای کامل مفاد این سند بین‌المللی اعلام کرد. تهران از سه کشور اروپایی خواست، از سیاست فشار حداکثری آمریکا حمایت نکنند.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پنجمین سالگرد امضای برنامه جامع اقدام مشترک بیانیه‌ای منتشر کرد.

برجام پس از ۱۲ سال کشمکش و مذاکره بر سر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی در سال ۲۰۱۵ توسط ایران از یک طرف و آلمان، ایالات متحده، بریتانیا، چین، فرانسه و روسیه از طرف دیگر امضا شد. دونالد ترامپـ،، رئیس جمهور ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ کشورش را از این توافقنامه خارج کرد و خواهان مذاکرات تازه با جمهوری اسلامی شد. او از جمله خواهان مذاکره بر سر برنامه موشکی ایران است.در بیانیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ضمن انتقاد از خروج ایالات متحده و"فقدان اراده دیگر طرف‌ها"ی برجام برای کمک به ایران، تاکید شده است که جمهوری اسلامی"علیرغم پایبندی به تعهدات خود" نمی‌تواند"از آثار برجام همچون رفع تحریم‌های هسته‌ای بهره‌مند شود".

جمهوری اسلامی در بیانیه خود ضمن قدردانی از چین و روسیه"به دلیل اقدامات و مواضع سازنده و توأم باحسن نیت آنها در سطح شورای امنیت، شورای حکام و کمیسیون مشترک برجام به منظور حفظ و اجرای برجام" آلمان، بریتانیا و فرانسه را فراخوانده است،"به جای حرکت در مسیر سیاست فشار حداکثری ایالات متحده، با پایبندی نسبت به تعهدات خویش، زمینه حفظ و اجرای کامل برجام را فراهم آورند." رئیس جمهور ایران نیز روز چهارشنبه در نشست هیات دولت، به مناسبت پنجمین سالگرد برجام سخنانی ایراد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گویان «جزیره» است؛ اشتباه نخست‌وزیر فرانسه سه سال بعد از اشتباه ماکرونکاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی سیاستمداران فرانسه اشتباه نخست‌وزیر این کشور را دستمایه طنز و شوخی خود قرار داده و او را مانند ماکرون «جغرافی‌ندان» خطاب کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار جان باختگان کرونا در کشور از ۱۳ هزار نفر گذشتشمار جان باختگان کرونا در کشور از ۱۳ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۲۳۴۹ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۰۳ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۵۹۶۵۲ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۲۲۵۳۹ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۳۰۳۲ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز ۱۳ هزار نفر گذشتسخنگوی وزارت بهداشت گفت: مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حریرچی: یک پنجم فوتی‌های روزانه کشور ناشی از کرونا استیک‌پنجم فوتی‌های روزانه کشور ناشی از کرونا است | حریرچی: از مهم‌ترین عوامل ابتلا به کرونا مسافرت است، همچنین ۴۱درصد ناشی از دورهمی‌های خانوادگی و ۵۱‌درصد مابقی نیز مربوط به خانواده‌هایی است که از بیرون بیماری را به داخل خانه راه داده‌اند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ایمنی حاصل از ابتلا به کرونا تنها چندین ماه پس از بهبودی تاثیر‌ دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ماسک از هر واکسنی برای پیشگیری از کرونا موثرتر استماسک از واکسن موثرتر است | جهانپور : واکسن کووید۱۹ در خوشبینانه ترین حالت می تواند تا ۷۵درصد در پیشگیری از این کرونا موثر باشد اما ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و شست‌و شوی دست‌ها تا ۹۵درصد از خود و اطرافیانمان در برابر کرونا حفاظت می‌کند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »