دولت بریتانیا گذاشتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی را بررسی می‌کند | DW | 20.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

نمایندگان مجلس اعیان بریتانیا دولت این کشور را تحت فشار گذاشته‌اند تا سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. این درخواست پس از حمله به فرودگاه ابوظبی توسط شیعیان مورد حمایت ایران در یمن مطرح شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دولت بریتانیا به طور فعال در حال بررسی این موضوع است که آیا ایران و گروه‌های تروریستی یمن پشت حمله روز دوشنبه ۱۷ ژانویه (۲۷ دیماه) علیه تاسیسات نفتی و فرودگاه ابوظبی بوده‌اند یا نه. در جریان این حمله سه نفر کشته شدند.

لرد آندرو شارپ گفت او گزارش رسانه‌ها را در این باره که نیروهای سپاه پاسداران، خلبانان پهپادهای هردو گروه حزب‌الله و حوثی‌های یمن را در یک پایگاه هوایی در کاشان برای حمله به تاسیسات یادشده در امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس آموزش داده‌اند، مطالعه کرده است.فرودگاه بین‌المللی ابوظبی و چند تاسیسات نفتی این کشور هدف پهپادهای نظامی قرار گرفتند. حوثی‌های یمن مسئولیت این حملات را بر عهده گرفتند.

این فعالیت‌ها شامل حمایت سپاه پاسداران از حزب‌الله در سوریه، شبه نظامیان در عراق و حوثی‌های یمن می‌شود.این سخنگوی دولت بریتانیا اضافه کرده است: «این گونه فعالیت‌ها خطری برای امنیت و ثبات در منطقه است و تنش را افزایش می‌دهد.» لرد شارپ در پاسخ به این درخواست گفت: «لیست نهادهای ممنوع تحت بازبینی دائمی قرار دارد اما ما نمی‌توانیم مرتب در این باره که آیا یک سازمان برای اضافه شدن به این لیست دردست بررسی قرار دارد یا نه گزارش دهیم.»ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد و بریتانیا حالا تحت فشار است تا از این اقدام آمریکا تبعیت کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ادم مهره خودشو که تو لیست سیاه نمیزاره

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

امارات از شورای امنیت خواست حملات حوثی‌ها به این کشور را محکوم کندنمایندگی امارات متحده عربی در سازمان ملل متحد خواستار آن شد تا حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ به این کشور به‌طور قاطعانه‌ای از سوی شورای امنیت محکوم شود.نمایندگی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طالبان از کشورهای اسلامی خواست حکومت این گروه را به رسمیت بشناسندمحمد حسن آخوند، رییس‌الوزرای طالبان ادعا کرد که این گروه تمام شرایطی را که برای مشروعیت یک نظام ضروری است، دارد و کشورها باید جرأت کنند آنها را به رسمیت اگر همه جهان به رسمیت بشناسن مسلمونا خودشونو به رسمیت نمیشناسن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طالبان از کشورهای اسلامی خواست تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسندملا حسن آخوند رئیس دولت طالبان از همه کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی خواست تا حکومت طالبان در افغانستان را به رسمیت بشناسند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟حمله مرگبار حوثی‌ها به امارات عربی متحده، مرحله جدیدی از جنگ هفت ساله یمن است که صدها هزار کشته برجای گذاشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرکل شغل پیشنهادی در سازمان ملل را رد کردصدراعظم آلمان بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۱ قصد دارد بیشتر وقت را به نگارش خاطرات سیاسی خود اختصاص دهد. آنگلا مرکل در نظر دارد مهم‌ترین تصمیمات حیات سیاسی خود را در خاطراتش توضیح دهد. وای وای الان چپ جهانی ارگاسم میشه و از آنجلا , سلوادور آلنده ثانی میسازد..😏 ویبره پارکینسون اجازه نمیده Smart!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »